PROVENCE PLNÁ ZÁŽITKŮ NA KOLE (MOBILHOMY)

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká
Strava: Bez stravy
Destinace: Francie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
09.06. - 18.06. 2024
1261
19 990
Rezervovat
23.06. - 02.07. 2024
1262
19 990
Rezervovat
01.09. - 10.09. 2024
1263
19 990
Rezervovat

Popis

Skalní oblouk nad řekou Ardéche je vstupní bránou do Provence s nádhernými plážemi, přírodou plnou vůně tymiánu a levandule i s hradbami obehnanými středověkými městy Aigues Mortes a Avignon. Z pohodlí kempu u moře poznáme oblast Camargue s plameňáky, černými býky a volně se pasoucími koňmi, ale také okrové skály bizarních tvarů u Roussillonu i romantickou krajinu v okolí pohoří Luberonu a Alpilles s vinicemi a olivovými háji. S kouzelnou Provence se rozloučíme v přímořském Cassis a pěším výletem okolo půvabných skalnatých zálivů.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Ardéche – Saintes Maries de la Mer.

Autobusem přes Německo. Na kole divokým kaňonem řeky Ardéche s vyhlídkami. Od skalního oblouku Pont d´Arc do Sauze. Středověké Aigueze (volitelně koupání). Autobusem na ubytování v přímořském Saintes Maries de la Mer.

3.-4.den: Arles, St. Rémy, Fontvieille.

Prohlídka Saintes Maries de la Mer. Na kole po rovinaté Camargue, bažinaté deltě Rhony až do Arles. Prohlídka římských i středověkých památek, zejména arény, římského divadla a románského klášterního komplexu St. Trophime. Autobusem do St. Rémy: římské Glanum, prohlídka kláštera St. Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh. Na kolech do Fontvieille, okolo Daudetova mlýna. Nejnavštěvovanější Les Baux de Provence s prohlídkou, nebo mírně zvlněnou krajinou přes pohoří Alpilles do Fontvieille přes Paradou.

5.-6.den: Lubéron, Roussillon, Aigues-Mortes.

Busem do sedla pohoří Lubéron s cedrovými lesy a výhledy. Sjezd na kole do městečka na skále Bonnieux a dále do malebného městečka Roussillon na výběžku okrových skal (jedna z nejkrásnějších vesnic Francie). Přejezd do středověkého městečka Lacoste s hradem. Dopolední volno s odpočinkem u moře. Na kole do Aigues-Mortes. Přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhonu do Aigues-Mortes. Prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách.

7.-8.den: Pont du Gard, Avignon, N.P. Calanques.

Busem k řece Gardon do městečka Collias. Na kolech kolem vinic před Uzés k římskému třípatrovému akvaduktu Pont du Gard (UNESCO). Možnost koupání a dále do Remoulin. Autobusem do Avignonu. Prohlídka historické části města, Papežského paláce, mostu Benézet atd. Autobusem do Cassis na Azurovém pobřeží, pěší turistika okolo zálivů v N.P. Calanques, možnost koupání.

9.-10.den: Camargue – Praha.

Půldenní cyklovýlet v přírodní rezervaci Camargue po Dique á la Mer k majáku Phare de la Gacholle, nebo s prodloužením kolem solných jezer až do Beauduc a zpět. Eventuelně výlet lodí po Malé Rhoně. Odpoledne autobusem zpět domů.

Délka tras:
autobusem 4100 km, na kole 0-300 km
Doporučené kolo:
doporučujeme MTB (cross, silniční)
Počasí:
vzduch 26-30 °C, voda 22-24 °C
Nástupní místo:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň, (od 4 osob svoz Brno)
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 7x ubytování ve 2-lůžkových pokojích mobilhomů u moře, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj v mobilhomu za 5690 Kč, 6x česká polopenze 2390 Kč (3.-8.den).
Ubytování:
V ceně je 7x ubytování ve 2-lůžkových pokojích mobilhomů u moře. Příplatky: 1-lůžkový pokoj v mobilhomu za 5690 Kč.
Strava:
Možnost dokoupit 6x českou polopenzi za 2390 Kč (3.-8.den).
Poznámka:
Nástupní místo Brno: od 4 osob svoz.

Mapa

Mapa - 1261/PROVENCE PLNÁ ZÁŽITKŮ NA KOLE (MOBILHOMY)

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.