PORÝNÍM ZA VÍNEM, HRADY A ROMANTIKOU (HOTEL)

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Německo

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
05.07. - 10.07. 2024
1241
10 590
Rezervovat

Popis

Nechte se při lehké cyklistice očarovat jedním z nejromantičtějších historických regionů Evropy – v údolí středního Rýna (UNESCO) s mýty Loreley a Nibelungů a středověkými vinařskými městečky. Ochutnejte proslulé rýnské víno v hrázděných restauracích pod mocnými hrady, zámky a kláštery v krajině, kam básníci, myslitelé a romantici vždy jezdili za inspirací – do údolí Rýna.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n.S., Meinz – Bacharach.

Busem do Mohuče s velkolepou katedrálou a starým městem. Na kole kolem hradu Klopp a legendární Myší věže v Bingen, ochutnávka vína. Nejkrásnějším úsekem porýní (UNESCO). Zříceniny, zámky a hrady loupeživých rytířů Reichenstein, Sooneck a další.

3.den: Bacharach – St.Goar – Koblenz.

Středověká atmosféra historického Bacharachu (UNESCO). Na kole pod hrady Stahleck a Gutenfels a přes opevněné město věží a vína Oberwesel. Bájné Loreley s vílou, která v nejužším místě Rýna zpívala lodníkům. Idylické St. Goar s hrady Katz a Rheinfels na skále. Boppard se zachovalým římským opevněním. Pod hrady Marksburg (UNESCO) a Stolzenfels do Koblenz s kostely, historickými domy a s impozantní pevností Ehrenbreitstein u přítoku Mosely. Deutsches Eck s monumentální jezdeckou sochou.

4.den: Koblenz – Bad Breisig.

Na kole kolem zámků v Engers a Neuwied. Kulatá věž je dominantou středověkého Andernachu s mohutnou bránou Rheintor, hradbami a unikátním největším studenovodním gejzírem. Hrad Rheineck u lázeňského Bad Breisigu s hrázděnými domy. Možnost výletu na kole k sopečnému jezeru Laacher See.

5.-6.den: Bad Breisig – Bonn, Žďár n.S.

„Zlatou Mílí“ naší cyklotrasy se zámkem Arenfels a s hrady Dattenberg a Ocknefels. Mezi vinicemi k ústí divoké řeky Ahr nebo do Remagenu se slavným mostem (známým z filmu) a na kole až do Bonnu: Beethovenův rodný dům a další, možnost poslední ochutnávky Rýnského vína nebo výletu na kole romantickým údolím pod zříceninou a bájnou skálou Drachenfels, kde hrdina eposu o Nibelunzích zabil draka. Pohádkový zámeček Drachenburg. Busem zpět do ČR.

Délka tras:
autobusem 2000 km, na kole 0-270 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross
Počasí:
srovnatelné s naším, teplé, suché
Nástupní místo:
Brno, Žďár nad Sázavou, Pardubice, Praha, Plzeň
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, přeprava kol, 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 3x večeře v hotelu za 1490 Kč.
Ubytování:
3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu se snídaní
Strava:
V ceně jsou 3x snídaně. Možnost dokoupit 3x večeře v hotelu za 1490 Kč.

Mapa

Mapa - 1241/PORÝNÍM ZA VÍNEM, HRADY A ROMANTIKOU (HOTEL)

Hodnocení

Jméno: Vladimír Budák

Hodnocení zájezdu: Dobrý den, úvodem bych chtěl i když trošku se zpožděním, poděkovat vaší CK za uskutečněný zájezd Porýním, byť počasí se úplně nepovedlo. Přesto jízda v dešti má své kouzlo, a dlouho jsme si tolik kilometrů najednou takhle neužili:-D. Ale bylo vidět, že všichni na to byli připraveni, a nikdo z účastníků to nevzdal. Hlavně že všichni dojeli ve zdraví a bez úrazu. Sice jsme vypisovali vaše lístky na hodnocení zájezdu, ale nedalo se tam mnoho napsat. Myslím že celkově vyšlo hodnocení velmi dobře i když byly sem tam drobné výtky. Trochu drhla informovanost k časovým údajům programu, kdy jsme se museli na některé věci samostatně ptát, ale vždy jsme se k těmto informacím nějak dobrali. Z celého zájezdu jsme se ve třech mužských rozhodli jet na kráterové jezero. Pro nás bylo zklamání, že jsme vyjeli nahoru a sjeli k jezeru, tam jsme zjistili, že se k jezeru bez zaplacení nedostaneme. Přes okolo zarostlé břehy nebylo téměř nic vidět. Kdyby nám někdo předem řekl jak to tam vypadá, tak bychom tam asi nejeli. No máme alespoň vlastní zkušenost. Jinak celý zájezd v nás zanechal mnoho hezkých vzpomínek. Musíme kromě jiného vyzdvihnout pana řidiče autobusu, který byl velice vstřícný, žádný nervózní prudič. Přejeme vám, ať se vám stále daří podobné zájezdy pořádat ke spokojenosti všech.
Mějte se velmi pěkně, přejeme vám hodně spokojených zákazníků.

Hodnocení práce CK: 85%
Hodnocení práce průvodce: Výborná!

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.