LIBANON – KOLÉBKA HISTORIE

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká
Strava: Bez stravy
Destinace: Libanon

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
04.11. - 09.11. 2022
623
29 990
Zájezd již proběhl

Popis

Libanon patří k místům odkud vycházela celá antická kultura. Tato oblast nabízí pestrou škálu starověkých památek od dob Féničanů, Řeků a Římanů přes rané křesťanství, později islám až po středověk, zasazenou do monumentální kulisy třítisícových hor. Opravdovou perlou je antický Baalbek se svými chrámy a největšími kamennými bloky, které kdy člověk opracoval a přemístil. Vynechat nemůžeme ani středověké křižácké hrady z doby bojů o Svatou zemi. Celý zájezd vám dozajista zpestří skvělá místní kuchyně i báječná vína, která zde začali pěstovat jako první již Féničané.

Program zájezdu

1.den:

V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Beirutu. Přílet do Beirutu v nočních hodinách.

2.den:

Po příletu do Beirutu transfer do hotelu a ubytování.
Dopoledne polodenní prohlídka Beirutu. Prohlídka pobřežní promenády. Návštěva Národního muzea s pozoruhodnou sbírkou archeologických nálezů včetně soch, sarkofágů, fénickými soškami z pozlaceného bronzu i neolitického kamenného idolu cca z roku 9000 před Kristem dokumentující historii více než 60 národů. Oběd v centru města.
Odpoledne přejezd do oblasti hor Chouf, kde si prohlédnete unikátní palácový komplex Beituddin – bývalou pevnost emíra Bašíra z první poloviny 19. století. Zastavíte se rovněž v bývalém hlavním městě Libanonu – Deir Al Qamar.
Večeře v hotelu.

3.den:

Ráno odjezd do Baalbecku. Cesta údolím Biká trvá asi hodinu a zavede vás do Baalbeku, nejvýznamnější i nejzachovalejší římské lokality na Blízkém východě, která nabízí gigantické chrámy s nejvyššími dochovanými antickými sloupy ve Středomoří. V dobách antického Říma se Baalbek nazýval Heliopolis. Navštívíte chrám boha Jupitera, chrám Bacchus i chrám bohyně Venuše. Oběd v místní restauraci.
Odpoledne přejedete do Ksary, kde navštívíte jedno z nejznámějších vinařství na Blízkém východě. Ochutnávka místních bílých, růžových a červených vín.
Poté budeme pokračovat do Andžaru (Unesco), dnes převážně „arménské město“ jehož obyvatelé uprchli v roce 1915 před tureckou genocidou. Navštívíte archeologické vykopávky města Umayyad, sídla ummájovských chalífů z 8. století po Kristu. Večer návrat do hotelu v Beirutu, večeře v hotelu.

4.den:

Po snídani se vydáte z Beirutu na jih Libanonu, do oblasti, která je proslulá památkami na starověké Féničany. První zastávkou bude město Sidon (Saida). Přístavu SIDÓN dominuje křižácký „MOŘSKÝ HRAD“ z 13. století, jenž je s pevninou spojen opevněnou kamennou hrází. Prohlédnete si rovněž karavanserii (zájezdní hostinec, starý souk (tržiště) a projdete se tajuplnými uličkami tohoto starověkého města.
Poté budeme pokračovat do města Tyre. Tyre (Súr) je starověké fénické město s četnými archeologickými lokalitami: římské a byzantské cesty, římský hipodrom, kolonáda s monumentální bránou, pozůstatky středověkého města. Oběd ve městě.
Cestou zpět se ještě zastavíte v Echmoun, v chrámu zasvěceném bohu Sionu a jeho milence Astartě.
Večer návrat do hotelu v Beirutu, večeře v hotelu.

5.den:

Celý den volno v Beirutu, které můžete využít k nákupům či poznání dalších památek a zajímavostí tohoto města. Nabízí se rovněž možnost fakultativního výletu do Byblosu (památka UNESCO).
Byblos, město, kde vznikla abeceda, je malebný prastarý fénický přístav, nejstarší nepřetržitě osídlené město světa: velkolepý archeologický areál s chrámy z 5. století, nekropole, divadlo, hradby, zrestaurovaný křižácký hrad (ze 12. století) obehnaný vodním příkopem, středověké jádro města s malebným súkem.
Ve večerních hodinách transfer na letiště.

6.den:

Po půlnoci odlet zpět do Prahy, přílet do ČR v průběhu dne.

Délka tras:
letadlem 5000 km
Počasí:
vzduch 18-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a polopenze. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků a palubní zavazadlo, transfery autokarem v Libanonu. Vstupy do objektů a památek. Ubytování: 4x 4* hotely. Strava: 3x polopenze (snídaně celkem 4x). V ceně není: 1-lůžkový pokoj za příplatek 4990 Kč (4x), zavazadlo k odbavení 1650 Kč, místní doprava v Bejrůtu.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků a palubní zavazadlo (zavazadlo k odbavení za příplatek 1650 Kč), transfery autokarem v Libanonu
Ubytování:
4x 4* hotely, 1-lůžkový pokoj za příplatek 4990 Kč (4x)
Strava:
3x polopenze (snídaně celkem 4x)

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.