SILVESTR V EGYPTĚ

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká
Strava: Bez stravy
Destinace: Egypt

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
20.12. - 04.01. 2023
604
59 990
Zájezd již proběhl

Popis

Dobrodružství mezi pyramidami, starověké skalní chrámy v Abú Simbelu, plavba po Nilu z Asuánu do Luxoru, výlet do Údolí králů a královen, nejstarší klášter na světě svatého Antonína.

Program zájezdu

1.-2.den:

Odlet do Káhiry, velké pyramidy, Sfinga a Sluneční bárka v Gíze (UNESCO), bývalé hlavní město starověkého Egypta Memfis s kolosální sochou Ramesse II, Džoserova stupňovitá pyramida a mastaby královských úředníků v Sakkaře (UNESCO).

3.den:

Celodenní výlet do Alexandrie – křesťanské katakomby Kómeš-Šukáfa, Pompejův sloup, Alexandrova knihovna, okouzlující zahrady paláce Montazah.

4.den:

Káhira – Egyptské muzeum s Tutanchamonovým pokladem, starokřesťanské památky v Koptské čtvrti – Visutý kostel, kostel sv. Sergia, židovská synagoga, odjezd vlakem do Asuánu.

5.den:

„Brána Núbie“ Asuán – plavba nilskou plachetnicí „felukou“ kolem ostrovů prvního kataraktu v nejkrásnějším údolí Nilu na ostrov Elefantina, botanická zahrada na Kitchenerově ostrově.

6.den:

Proslulé skalní chrámy v Abú Simbelu (UNESCO) pod obratníkem Raka, prohlídka 3600 m dlouhé hráze Velké asuánské přehrady, ptolemajovský chrám bohyně Isis na ostrově Philae (UNESCO).

7.den:

Nalodění na říční loď a romantická plavba z Asuánu do Kóm Omba, návštěva chrámu zasvěcenému bohům Haruerovi a Sobkovi.

8.den:

Plavba do Edfu, prohlídka Hórova chrámu, pokračování plavby do Luxoru.

9.den:

Chrámové komplexy v Luxoru (UNESCO) a Karnaku (UNESCO) – alej sfing, sloupový sál a kolosy Ramesse II., večerní světelná show u chrámu v Karnaku.

10.den:

Výlet do Západních Théb (UNESCO) – Memnonovy kolosy, vesnice umělců, chrám královny Hatšepsut, Údolí králů (UNESCO) s hrobkou Tutanchamona a dalších významných faraónů.

11.den:

Přesun Arabskou pouští na pobřeží Rudého moře, Hurghada.

12.den:

Šnorchlování, odpočinek, fakult. výlet na ostrov Giftun a pouštní safari s jízdou na velbloudech.

13.den:

Dopoledne u moře, odpoledne cesta podél pobřeží Rudého moře na sever do městečka Zaafarana.

14.den:

Unikátní pouštní klášter sv. Pavla a nejstarší klášter na světě sv. Antonína – opevněný rozsáhlý komplex s několika kostely, mlýnem, pekárnou, knihovnou a zahradami, návrat do Káhiry.

15.-16.den:

Dokončení prohlídky islámských čtvrtí Káhiry (UNESCO) – citadela s Alabastrovou mešitou, mešita al-Azhar z 10. stol., medresa Sultána Hassana, nekropole mameluků „Město mrtvých“, bazar Khan el Khalili, nákup suvenýrů, odlet a návrat do ČR.

Poznámka:

V současné chvíli je vstup do Egypta podmíněn negativním PCR testem 72h před plánovaným vstupem do země, nebo ukončeným očkováním (14 dní po druhé dávce). Další požadavky na testy / očkování může vznést letecká společnost / země transitu!!! Návrat do ČR: aktuální informace naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz. Podmínky vstupu i návratu se mohou kdykoliv změnit.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Plavba v lodi. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodce po celé trase zájezdu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax. Po trase místní dopravou (pronajatý minibus, vlak, říční loď), plavbu z Asuánu do Luxoru. Ubytování: 11x turistický hotel, 3x kajuta na lodi - vše dvoulůžkové s příslušenstvím, 1x noční lehátkový vlak. Strava: 9x snídaně, 1x polopenze ve vlaku, 3x plná penze na lodi. V ceně není egyptské vízum (25 USD), jednolůžkový pokoj (14x, 9 200 Kč), výlet na ostrov Giftun, pouštní safari, vstupné a spropitné (cca 260 USD).
Doprava:
Letecká včetně letištních tax. Po trase místní dopravou (pronajatý minibus, vlak, říční loď), plavbu z Asuánu do Luxoru.
Ubytování:
11x turistický hotel, 3x kajuta na lodi - vše dvoulůžkové s příslušenstvím, 1x noční lehátkový vlak.
Strava:
9x snídaně, 1x polopenze ve vlaku, 3x plná penze na lodi.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.