Katalog 2021 - KE STAŽENÍ
Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.
Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.
Termín | Č. zájezdu | Cena | ||
---|---|---|---|---|
27.03. - 10.04. 2021 |
581 |
38 990 Kč
|
Rezervovat | |
03.07. - 17.07. 2021 |
582 |
39 990 Kč
|
Rezervovat | |
18.09. - 02.10. 2021 |
583 |
38 990 Kč
|
Rezervovat |
Maroko – „studená země s horkým sluncem“. Žhavá Sahara i drsné velehory. Putování pod čtyřtisícovkami Vysokého Atlasu, berberských Alp, s možností výstupu na nejvyšší vrchol severní Afriky. Impozantní kaňony, cedrové háje s opicemi, filmové scenérie opevněných horských vesnic, obří duny i palmérie v oázách. Historická královská města s nádechem bájného Orientu, antické památky i nekonečné pláže Atlantiku.
Odlet do největšího města Maroka. Moderní Casablanca: Hassan II. – jedna z největších mešit světa. Hlavní město Rabat (UNESCO): královské mauzoleum Muhammada V., věž Hassan, středověká královská nekropole Chellah, nádherná kasba Oudaia aj.
Marocká Mekka – posvátný Moulay Idriss. Ruiny antického Volubilis se slavnými mozaikami (UNESCO). Královský Meknés (UNESCO) – město vyhlášené svými branami: mauzoleum sultána Moulay Ismaila, Place Hedime, medina a řemeslnické dílny. Starý královský Fés (UNESCO) – esence pravého Maroka „v kostce“: živá medina z 9. stol., spleť úzkých uliček, barvírny kůží, madrasy a mešity.
Vzhůru do hor Středního Atlasu, cedrové háje obklopené tlupami opic (makak berberský). Přes Tunel legionářů na okraj Sahary, údolím řeky Ziz k obřím písečným dunám Erg Chebbi. Návštěva kočovných Berberů, naleziště fosílií, pozorování západu a východu slunce na dunách, možnost projížďky na velbloudech (cca 20 EUR).
Oáza Rissani: hrobka Alího Šarífa, kasba, dílna na zpracování fosílií. Odjezd do Vysokého Atlasu. Monumentální soutěska řeky Todra. Pěší výlet po okolí horského městečka Tamtetoucht s příjemným klimatem. Výjezd do sedla (2700 m) s výhledem na okolní třítisícové vrcholy.
Pohádkové scenérie Údolí tisíce kaseb (hliněných pevností). Romantická oáza Skoura, „Marocký Hollywood“ Warzazát (Ouarzazate). Nejkrásnější ksar (opevněná vesnice) Ait Benhaddou. Cesta Vysokým Atlasem přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2260 m) na úpatí Toubkalu.
Pěší výstup z horského Imlilu (1700 m) na vysokohorskou chatu Mouflon (3200 m). Možnost výstupu na nejvyšší horu severní poloviny Afriky – Jebel Toubkal (4167 m). Alternativně pobyt v Imlilu a individuální výlety s lehkou turistikou v malebném okolí (či náročnější 2-denní okruh tújovými lesy do údolí Azzadene, vodopády).
Bájný Marrákeš: mešita Koutoubia se 70 m vysokým minaretem, palác Al Bahia, Majorellova zahrada, madrasa Ben Júsuf, medína, súky, náměstí Djemaa el-Fna se zaklínači hadů, kejklíři, saharskými nomády, lidovými vypravěči, pouličními zubaři a dalšími pitoreskními figurkami. Přejezd na letiště a odlet domů.
Pasy a víza: Budete potřebovat cestovní pas s platností minimálně ještě půl roku po plánovaném skončení zájezdu. Držitelé cestovních pasů ČR nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum pro pobyt za účelem turistiky nepřesahující 90 dnů.
POZOR: V případě, že mladistvé osoby necestují se svými rodiči, ale například s prarodiči, příbuznými či přáteli, doporučujeme cestujícím předat souhlas rodičů nezletilého k cestě do zahraničí.
Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)
pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)
do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)
• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.
Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.
Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.
Zdraví: Pro cestu do Maroka není třeba speciální očkování a není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), proti břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě a antimalarika. Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti tetanu, záškrtu a poliomyelitidě (dětské obrně) – u obou přeočkování vždy po 10 letech. Preventivně si dohodněte prohlídku u svého zubního lékaře.
Ubytování: Ubytování je zajištěno v turistických hotelech (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x ve vysokohorské chatě Neltner (nebo noc v Imlilu, popř. na chatě v údolí Azzadene).
Strava: V ceně zájezdu je zahrnutá snídaně (v turistických hotelích a pouštním bivaku) a 1x večeře (v pouštním bivaku). Během pobytu v horách je možnost doplatit si snídaně i večeře.
Je zapotřebí dávat pozor na nebezpečí požití nedostatečně tepelně zpracovaných potravin. Ovoce a zeleninu, které jsou běžně ke koupi, doporučujeme důkladně omýt. Pečivo i sušenky jsou vždy k dostání, dále tavené sýry, konzervy se sardinkami a tuňákem. Vodovodní voda by měla být v hotelech pitná, ale přesto doporučujeme nakupovat nápoje v uzavřených plastových lahvích s neporušeným uzávěrem.
V rámci programu je někdy čas i na oběd s posezením v místní hospůdce. Někdy je však nutné řešit oběd jen nákupem potravin a rychlým piknikem nebo během cesty autem. Všechny, i průměrné restaurace, jsou vybaveny jídelními lístky psanými francouzsky, proto po krátkém výkladu marockých specialit a základních francouz-ských gastronomických pojmů ze strany průvodce není žádný problém navštěvovat restaurace i individuálně.
Protože Maroko je muslimskou zemí, nesetkáte se v restauracích s vepřovým masem. To však v plné míře nahrazuje skopové.
Doprava: Po celou dobu zájezdu je doprava zajištěna pronajatým minibusem s místním řidičem a terénní auta do pouště.
Klimatické poměry: Maroko patří do mírného subtropického pásma, jižní část má klima pouštní. Rozmanitosti krajiny od středomořských pláží přes čtyřtisícové hory až po saharské náhorní plošiny odpovídá i velká různorodost podnebí. Při severním pobřeží je mírné středomořské, s relativně malými rozdíly mezi teplotami ve dne a v noci, v létě a v zimě. Pro horské oblasti (Rif, Střední a Velký Atlas, Antiatlas) je typické podnebí kontinentální: léto je velmi horké a zima velmi studená, ve dne se zpotíte a za letní noci se budete oblékat. Ve vnitrozemí a na jihu převládá sucho a horko. Průměrné letní teploty v Casablance či Agadiru jsou 26–28°C, v Marakeši 37°C. Nejvíce srážek spadne v období listopad – březen, ale jsou rozloženy nerovnoměrně. Zatímco ve vysokých horách vydatně sněží, na jihu neprší i po několik let. Optimální doba k návštěvě země je časné jaro a podzim.
Průměrné teploty v (Rabat, Marakeš,Fes, Erg Chebbi) a Casablance se pohybují v rozmezí od 12°C v zimě (od prosince do března) do 25°C v létě (od června do září). Ve vnitrozemí, např. v Marrákeši, vystupují teploty v průměru až na 33°C (teploty se často vyšplhají přes 40°C).
Jak se zabalit: Vhodná zavazadla pro tuto cestu jsou větší batoh (typu Gemma apod.), cestovní taška či kufr a menší batůžek. Velké zavazadlo bude většinu času na hotelích nebo v zavazadlovém prostoru při přesunech, zatímco s malým batůžkem budete podnikat výlety.
Zmíněný větší batoh a batůžek pro výlety, spací pytel (nutný pro pobyt v horách), sandály, žabky (vhodné do sprch), oblečení do teplého počasí – trička / košile, kalhoty, 3/4 kalhoty, šátek, pokrývka hlavy, sluneční brýle, krém na opalování, plavky (pro případ možnosti se někde koupat), hygienické potřeby a léky (pokud pravidelně užíváte), baterku / čelovku, univerzální kapesní nůž, zapalovač, fotoaparát, repelent, mobilní telefon (pro případnou nouzovou komunikaci s průvodcem), průkazy na slevy (studenti ISIC, učitelé ITIC). Jako dárky místním za jejich ochotu nebo nadstandardní službu jsou vždy lepší drobné dárky z Česka nebo oblečení (propisky, trička, čepice s kšiltem, pro děti školní potřeby atd.). V Maroku jsou zásuvky stejné jako v ČR, takže redukce nejsou zapotřebí. Po celou dobu budeme v dosahu marockých mobilních sítí, jen v horách je pokrytí slabší a na vrcholu Jebel Toubkal se s ním již nesetkáte.
Při pobytu v horách a výstupu na Jebel Toubkal se budete setkávat s terénem kamenitým, suťovitým a prašným. Pro pobyt v horách je nutno mít spacák, kvalitní pevnou obuv, která zajistí kotník. Vzhledem k tomu, že počasí na horách je nevyzpytatelné, je nutné mít pro zářijový termín teplé oblečení jako: větrovka (lehčí zimní bunda), čepice, rukavice, svetr, pláštěnka (je vhodnější než deštník), vhodné mohou být i teleskopické hole. Na horské chatě Toubkal je po nocích rušno, proto se mohou hodit i špunty do uší. Z Imlilu na chatu Toubkal bude výšlap s batůžky, ostatní nutné vybavení, jako např. spací pytle, náhradní oblečení, vodu a jídlo nám na chatu Toubkal vynesou muly. Nadbytečné věci, které nebudeme na chatě Toubkal potřebovat, ponecháme v penzionu v Imlilu.
Valutové vybavení: Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, fakultativní akce, vstupné do památek a na případný nákup suvenýrů. Doporučená částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je přibližně 350 EUR (nebo ekvivalent v USD). Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu dle vlastní úvahy.
Pravděpodobně větší částku z vašeho rozpočtu použijete na nákup nesmírně zajímavých suvenýrů a řemeslných předmětů. Proto raději počítejte s nějakou rezervou.
Ceny vstupů (v MAD):
Cassablanca – mešita Hassana II 120
Rabat – Chellah 10
Meknes – medresa 10
Volubilis – vykopávky 10
Erg Chebbi – projížďka na velbloudu 200
Marrákeš – Saadské hrobky 10
Marrákeš – palác El Bahia 10
Marrákeš – medresa Ben Joussef 20
Marrákeš – muzeum 50
Marrákeš – Majorelliho zahrady 70
Spropitné pro řidiče v závěru zájezdu 250 Služby v horách (jídlo, případně mula na vynesení batohu ) 150
Ceny vstupů jsou přibližné. Celkem tedy asi 960 MAD (90 EUR) při využití všech možností.
Pokud je fotografování v muzeích, památek či mešit zakázáno, jsou na to návštěvníci upozorněni mezinárodně srozumitelnými piktogramy. Nesmí se fotografovat žádné vojenské objekty či prostory ani stavby strategického významu a už vůbec ne vojáci a policisté. Výjimkou je hradní stráž u královských paláců a v mauzoleích. V případě pochybností se nejprve zeptejte místního průvodce.
Místní obyvatele fotografujte s citem a zcela jistě až po dovolení, ne každému musí být váš zájem příjemný. Někdy je za pořízení snímku vyžadován „bakšiš“.
Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.
Elektřina: Běžně se setkáte s napětím 220 V. V některých starších budovách však můžete narazit na 127 V. V ubytovacích zařízeních jsou zásuvky shodného typu jako v ČR, adaptér není třeba. Napětí: 127 / 220 V Frekvence: 50 Hz
Telefon: Telekomunikační infrastruktura je v Maroku velmi rozvinutá, zejména co se týká mobilních telefonů. Signál je prakticky všude, včetně hor a pouští. Frekvence 900 / 1800 MHz je stejná jako v ČR. Ověřte si u svého operátora, že máte aktivován roaming. Ceny hovorů, SMS a partnerských sítí vám sdělí váš operátor.
Internet: Na internet se lze běžně dostat v každém větším městě. Poplatky se pohybují kolem 10-20 MAD za hodinu. Spojení samozřejmě není nejrychlejší, ale na běžnou komunikaci pomocí emailu stačí. Přístup k internetu je možný také v hotelech.
Pošta: Pošty mají otevřeno obvykle pondělí – čtvrtek od 8.30 do 12.00 a od 14.30 do 18.30 hodin, v pátek od 8.30 do 11.30 a od 15.00 do 18.30, v sobotu a neděli je zavřeno. Známky je nejlépe koupit vždy zároveň s pohledy. Dále je lze koupit na poště, hotelové recepci nebo v obchodech se suvenýry. Známka na pohled do zemí EU stojí 7,50 MAD. Pohlednice stojí 2–3 MAD. Doručení dopisu z Maroka do ČR trvá týden až deset dnů.
Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.
Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.
Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.