MAURITIUS – BĚLOSTNÉ PLÁŽE A RÁJ NA ZEMI

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Mauritius

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.04. - 12.04. 2023
5313
58 990
Zájezd již proběhl

Popis

Mark Twain napsal, že Bůh nejdříve stvořil Mauricius, a pak teprve jako kopii ráj na zemi. Můžete sami posoudit, zda tato slova jsou pravdivá či ne. Určitě ale budete souhlasit, že jsou zde nádherné pláže se safírovým mořem, nádherná koloniální architektura, ale i botanická zahrada atd. My navštívíme západní i jižní část tohoto báječného ostrova, který nabízí jedny z nejhezčích pláží ostrova Mauricius. Ubytování je zajištěno v 3*** resortu s nádhernou tropickou zahradou, který leží v blízkosti pláže, v pokojích s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, sat. TV a bohatou polopenzí. Během pobytu objevíme pestrou paletu ostrovní kultury. Budeme se toulat uličkami městečka Port Louis, kde se budeme kochat velkým množstvím barev a vůní, nebo si uděláme procházku do stínů slavné botanické zahrady, která se tu nachází. Nesmíme ani opomenout unikátní část jižní části ostrova, kde budeme obdivovat nejvyšší vodopád či svaté jezero, nebo i Zemi sedmi barev. Po krásném dni ještě ochutnáme místní rum přímo v továrně s prohlídkou a výkladem. V severní části ostrova uvidíme nejsevernější maják a typickou koloniální stavbu. Dále zkusíme i výlet lodí na severní ostrovy, kde na nás čeká koupání či šnorchlování v nádherných pestrobarevných lagunách, nebo můžeme jen objevovat původní faunu a flóru. Ostrov Mauricius není jen ležení u fantastického moře, ale i krásné poznávací výlety po dechberoucí krajině. Po celou dobu pobytu i na výletech vás bude doprovázet zkušený český průvodce.

Program zájezdu

1.den:

Odlet z ČR.

2.den:

Přílet na MAURICIUS, transfer na hotel. Ubytování dle možností hotelu, procházka po krásné bělostné pláže v blízkosti hotelu, koupání, lenošení, večeře.

3.den:

Snídaně, celodenní výlet do botanické zahrady PAMPLEMOUSSES, která patří mezi jednoznačně nejkrásnější botanické zahrady ostrova a která byla založena již roku 1786. Můžete zde obdivovat nespočetné množství různých druhů rostlin, např. i obrovské vodní lekníny Victoria regia pocházející z Amazonie. Obrovské bílé květy této rostliny se rozevírají odpoledne a druhý den ráno, když se zbarví dorůžova, umírají. Dále jsou zde stromy stovky let staré, dekorativní zlaté bambusy a mnoho druhů palem, fíkovníky, ebenové stromy, mahagonové stromy a další zajímavé dřeviny. Při zpáteční cestě se ještě zastavíme u nejhezčího zámku celého ostrova LABOURDONNAIS, který byl dokončen roku 1859 a je jednoznačně nejpůvabnější ukázkou koloniální architektury, který byl nedávno celý zrekonstruován. Příjezd na ubytování, večeře.

4.den:

Snídaně, celodenní fakultativní lodní výlet k ostrovu, kterému se přezdívá dělostřelcův klín – COIN DE MIRE, dále až do laguny ILE PLATE, kde budeme mít dost času na šnorchlování nebo lenošení na překrásných bělostných pláží. Můžeme i obdivovat zachovalou flóru i faunu na ostrově. Během plavby na velmi pohodlném katamaránu bude zajištěno zdarma občerstvení i výborný oběd.

5.den:

Snídaně, odjezd na celodenní turistiku v NP BLACK GORGES, kde se projdeme kolem jediného mohutného vodopádu CHAMAREL, který padá z výšky 95 m. Poté dojedeme ještě na prohlídku unikátní místní zajímavosti, kterou je ZEMĚ SEDMI BAREV, kde se země zbarví dle slunečního svitu do pestré palety barev. Dále navštívíme i palírnu rumu s možností ochutnávky velmi zajímavého mauricijského rumu. Odjezd zpět na ubytování, večeře.

6.den:

Snídaně, celodenní volno u moře, večeře. Fakultativně možnost pronájmu kol a cyklistické poznávání severozápadní části ostrova. Dále vám může průvodce fakultativně zajistit plavbu ponorkou – BLU SAFARI – což je pohodlná ponorka, díky které se můžete podívat do hlubin (až 35 metrů) Indického oceánu.

7.den:

Snídaně, odjezd na půldenní prohlídku PORT LOUIS, hlavního a největšího ostrova, kde se projdeme největším bulvárem města, navštívíme centrální trh se zachovalou atmosférou každodenního života místních s možností nákupu neuvěřitelného exotického ovoce či zeleniny, přejedeme do bývalého koloniálního města MOKA, kde si nenecháme ujít prozkoumání kreolského sídla EUREKA. Přesun na hotel, večeře.

8.den:

Snídaně, celodenní volno u moře, večeře.

9.den:

Snídaně, celodenní výlet do jižní části ostrova, kde se nejdříve stavíme u svatého jezera GRAND BASSIN nazývaného také Ganga Talao (nachází se v kráteru vyhaslé sopky). Jezero je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. Hinduisté ho považují za posvátné jezero, ke kterému chodí uctívat boha Šivu. Poté se přesuneme ještě na prohlídku nejlepší čajové plantáže na ostrově BOIS CHERI TEA FACTORY, kde se nejen dozvíme historii čaje na Mauriciu, ale čaj i ochutnáme a případně můžeme nakoupit. Přejezd zpět na hotel, večeře.

10.den:

Snídaně, poslední den u moře, možnost fakultativní plavby lodí s proskleným dnem, kdy můžete pozorovat pestrobarevné živočichy nebo krásně zbarvené korály. Večeře.

11.den:

Snídaně, dle letového řádu odjezd na letiště a odlet domů.

12.den:

Přílet do ČR.

Délka tras:
letadlem 19 000 km
Počasí:
vzduch 24-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně, výlety dle programu. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax. Transfer z a na letiště, doprava na výletech dle programu. Ubytování: 9x 3-hvězdičkový hotel. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7500 Kč (9x). Strava: 9x polopenze.
Doprava:
Letecká včetně letištních tax. Transfer z a na letiště, doprava na výletech dle programu.
Ubytování:
9x 3-hvězdičkový hotel. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7500 Kč
Strava:
9x polopenze.

Fotogalerie

Vodní lilie, botanická zahrada Pamplemousses, Mauritius
Vodní lilie, botanická zahrada Pamplemousses, Mauritius
Záliv Blue Bay, Mauritius
Záliv Blue Bay, Mauritius
Čajové plantáže, Bois Cheri, Mauritius
Čajové plantáže, Bois Cheri, Mauritius

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.