Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Mauritius, Réunion

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
14.07. - 25.07. 2024
5310
69 990
sleva 500
Last minute sleva
Rezervovat
02.11. - 13.11. 2024
5311
69 990
Rezervovat

Popis

Jeden z ostrovů souostroví Maskarény. Podle Marka Twaina prý Bůh stvořil Ráj jako obraz ostrova Mauritius. Nepřeháněl. Nekonečné bílé pláže, pestrá směsice národností, nádherné vodopády, ostré horské špice. Ostrov je obklopen korálovými útesy s ideálními podmínkami k potápění. Dokonalé místo k odpočinku a relaxaci.
Zájezd na oblíbený exotický ostrov v Indickém oceánu. Ideální spojení poznávacího programu s odpočinkem na pohádkových plážích ostrova Mauritius. Zájezd je určen všem milovníkům exotiky. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Pro přepravu na ostrově budeme využívat pronajatou dopravu. Ostrov není svou rozlohou velký, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety.

Program zájezdu

1.- 2.den

Letecky na Mauritius. Zcela jiná atmosféra. Všudypřítomná pohoda a nálada nikdy nekončících prázdnin. Přívětivé úsměvy Kreolů, Číňanů, Indů. Místo prvního vylodění Holanďanů u Vieux Grand Port. Lví hora ve tvaru sfingy. Přístavní Mahébourg s námořním muzeem a historií ostrova. Ubytování v letovisku na ostrově. Západ slunce na bílých plážích.

3.den

Celodenní výlet do severní oblasti ostrova. Nádherná botanická zahrada Pamplemousses s lekníny a nevídaným množstvím různých druhů palem a exotických stromů. Hlavní město Port Louis s pitoreskním tržištěm. Muzeum poštovních známek. Přírodovědecké muzeum s unikátní kostrou „blbouna nejapného – doda“. Tradiční kreolský dům Euréka.

4.den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

5.den

Celodenní výlet do centrální a jihozápadní části ostrova. Městečko Curepipe s předměstím Floreal. Sopečný kráter Trou aux Cerfs. Čajové plantáže – továrna na výrobu čaje v Bois Cheri. Ochutnávka místního čaje. Hinduistický chrám na břehu Grand Bassin – Ganga Talao, voda z posvátné indické řeky Gangy. Poutníci, vůně vonných tyčinek, barevná sárí. NP Black River Gorge. Le Morne Brabant – kdysi útočiště pronásledovaných otroků. Vodopády v Chamarel. Plantážemi cukrové třtiny a kávovníků k zemi sedmi barev. Nádherné scenérie jižního pobřeží.

6.den

Jednodenní lodní výlet na ostrůvky Ile aux Cerfs s bělostnými plážemi. Kaskády vodopádů do mořské laguny. Opékání ryb. Lahodný bílý rum bude chutnat i tentokrát? Uvidíme i oblíbený tanec séga?

7.den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

8.den

Celodenní výlet do jižní části ostrova. Fakultativně lodí do přírodní rezervace Ile aux Aigrettes, domov ohrožených obřích želv Aldaber, holubů růžových, divokých orchidejí. Jedinečná příležitost spatřit ostrov tak, jak ho spatřili první osadníci. Příjemný záliv Blue Bay. Fakultativně lodí s proskleným dnem za pozorováním podmořského života. Vyjde nám čas i na piknik na útesu Gris Gris? Uslyšíme tajemné zaříkávání? Plačící skála La Roche qui Pleure.

9.den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

10.den

Celodenní výlet na lodi kolem západního pobřeží k ikonickému poloostrovu Le Morne Brabant, který je jedním ze symbolů Mauritia. Úchvatné panorama čedičového monolitu Le Morne. V oblasti budeme mít možnost zaplavat si s delfíny a obdivovat pestrý podmořský svět. Ikonická skála Crystal Rock vyčnívající nad hladinu. Na ostrově Ile aux Bénitiers nás čeká barbeque a relax na pláži.

11.den

Poslední koupání. Odpolední odlet.

12.den

Letecký návrat domů.

Délka tras:
letadlem 19 000 km
Počasí:
vzduch 24-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na Ile aux Cerfs s piknikem, výlet lodí za delfíny na ostrov Ile aux Bénitiers s piknikem. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax. Po trase pronajatými mikrobusy. Ubytování: 9x hotýlky a apartmány. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7500 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.