POHODOVÝ TÝDEN NA TENERIFE – SOPKY A SOUTĚSKY

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Španělsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
20.09. - 27.09. 2022
1512
34 990
Zájezd již proběhl
24.10. - 31.10. 2022
1513
34 990
Zájezd již proběhl
31.10. - 07.11. 2022
1514
34 990
Zájezd již proběhl

Popis

Tenerife, ostrov trochu zprofanovaný v povědomí lidí jako klasická „válecí“ a pro mnohé nezáživná destinace. Opak je však pravdou. Bujná tropická vegetace v rozeklaných soutěskách se zde střídá s černou sopečnou pouští a barevnými skalami, jinde zase s borovicovými či vavřínovými lesy. Této kráse vévodí 3 718 metrů vysoká sopka Pico del Teide, z níž se turistům naskýtá opravdu ohromující výhled na ostatní ostrovy. V národních parcích narazíme na bizarní skalní formace, které nemají obdobu nikde jinde v Evropě. Zapomenout nesmíme ani na divoké skalnaté pobřeží Atlantiku, které ostrov lemuje. Spolu se stálou celoroční teplotou kolem 25 °C je Tenerife ideálním ostrovem, kde lze naplno prožít aktivní dovolenou. Ubytováni budeme v příjemném ***hotelu s polopenzí.

Program zájezdu

1.den:

Odlet z ČR na Tenerife, přejezd do hotelu, ubytování, večeře.

2.den:

Snídaně, dopoledne místní autobusovou dopravou do ADEJE. Túra soutěskou BARRANCO DEL INFIERNO zakončená třístupňovým vodopádem LA CASCADA (při případném uzavření této soutěsky, bude náhradní plnohodnotný program), v podvečer relax u moře nebo bazénu, večeře.

3.den:

Snídaně, lanovkou pod nejvyšší vrchol Španělska PICO DEL TEIDE (3 718 m n. m.), snadný výstup až do kráteru EL PILÓN, zpět kolem kráteru RAMBLETTA, trek kamennou pouští k monumentu LOS ROQUES DE GARCIA v NP LAS CAÑADAS. Návrat do hotelu, večeře.

4.den:

Snídaně, prohlídka bývalého hlavního města LA LAGUNA (UNESCO) s typickou kanárskou architekturou, přejezd do vesnice CHAMORGA na severu ostrova, kde navštívíme vavřínové lesy pohoří MONTAÑAS DE ANAGA během túry nad maják FARO DE ANAGA. Podle času přejezd na nejvyhledávanější pláž ostrova PLAYA DE LAS TERESITAS. Je to jediná pláž na Tenerife, která není pokrytá černým sopečným pískem. Písek sem byl dovezen ze Sahary. Návrat do hotelu, večeře.

5.den:

Snídaně, odpočinkový den, možnost relaxace na pláži, pro zájemce přejezd na divoké západní pobřeží do jednoho z nejkrásnějších městeček na Tenerife GARACHICA. Prohlídka městečka, které bylo v roce 1706 skoro celé zničeno při výbuchu sopky MONTAÑA NEGRO a vystavěno znovu. Díky erupci máme možnost se vykoupat v přírodních bazéncích vybudovaných v lávových polích. Dále pokračujeme do ICOD DE LOS VINOS, kde si v místním parku prohlédneme dračinec starý 600 let – DRAGO MILENARIO. Návrat do hotelu, večeře.

6.den:

Snídaně, okružní túra k bizarním pemzovým útvarům PAISAJE LUNAR, „měsíční krajina“, jedinečná sopečná formace, kterou neuvidíte nikde jinde na ostrovech. Zároveň se můžeme pokochat nádhernými výhledy na TEIDE i na pobřeží Atlantiku. Návrat do hotelu, večeře.

7.den:

Snídaně, středně náročná okružní túra kolem sopky CHINYERO, která je pozůstatkem poslední vulcanické činnosti na Tenerife (vybuchla v r. 1909), pěšky cca 16 km různorodou sopečnou krajinou s lávovými poli, odpoledne návrat do hotelu.

8.den:

Snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR.

Pozn.

V případě uzavření některé ze soutěsek (Infierno) bude náhradní program.

Pozn.

Vstupní podmínky do destinace: Od 14.listopadu 2020 je povinnost se prokázat při příletu na Kanárské ostrovy negativním diagnostickým testem na covid-19. Test nesmí být starší 72 hodin.

Délka tras:
letadlem 7500 km, pěšky 8x 3-17 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 23-25 °C, voda 20-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letenka včetně letištních tax a poplatků v max. výši 11 400 Kč, 7x nocleh v hotelu ***, 7x polopenze, transfery z a na letiště, půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
V ceně není: ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, lanovka na Pico del Teide 1 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč, do 80 000 Kč za 960 Kč.
Doprava:
Letenka včetně letištních tax a poplatků v max. výši 11 400 Kč, transfery z a na letiště, půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu.
Ubytování:
7x nocleh v hotelu ***, 1lůžkový pokoj 4 900 Kč.
Strava:
7x polopenze.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.