KRÁSY KOSTARIKY S PRŮVODCEM

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Kostarika

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
20.04. - 30.04. 2021
1541
64 990
Zájezd právě probíhá

Popis

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy walk. To vše za doprovodu vašeho českého průvodce!

Program zájezdu

1.den: Praha (Vídeň) – San José.

Let z Prahy (či Vídně). Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaria v San Jose máte zajištěn transfer na hotel. Dnes se seznámíte s detaily Vašeho programu. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě. Nocleh zajištěn na pěkném 3* hotelu.

2.den: Doka – kávové plantáže, vulkán Poas, La Paz Waterfall Gardens (snídaně, oběd).

Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy. Později zamíříte k vulkánu Poas. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat vice z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden, kde pro Vás bude nachystán oběd. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádu. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě na Kostarice. V podvečer se vrátíte do San Jose, kde je zajištěn nocleh.

3.den: Národní park Tortuguero (snídaně, oběd, večeře).

Třetím dnem začíná dvoudenní program v džungli. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Kromě toho zde naleznete velké množství všech zvířecích druhů, budete unešeni zvířecí pestrostí. Na cestě ze San Jose budete mít několik zastávek. Krátce se projdete v národním parku Braulio Carrillo, zastavíte se na snídani v restauraci s motýlí zahradou a čeká na Vás I exkurze do Caño Blanco – banánové plantáže. Kolem poledne nasednete na člun, který vás zaveze do lodge – ubytování na kraji džungle. Již během této cesty si prohlédnete džungli a s velkou pravděpodobností můžete zahlédnout kajmany a různé druhy ptáků. Následně navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.

4.den: NP Tortuguero – vulkán Arenal (snídaně, oběd).

Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Na motorizované loďce Vás čeká více jak 2 hodinový výlet džunglí k pozorování místních zvířat a věřte, že je se na co dívat (opice, tukani, papoušci, krokodýli, ještěři a další). Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte na cestu k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.

5.den: Vulkán Arenal (snídaně, oběd).

Po snídani na Vás čeká úžasné dobrodružství. Náš průvodce Vás vezme na atrakci zvanou canopy zip line – jedná se o lana napnutá mezi stromy, mezi kterými přejíždíte. Během výletu se přesunete vzduchem v Arenal river Canyon, 12 platform ve výšce až 80 metrů, přejezd nad údolím v závěsu na laně, který je dlouhý 350 metrů. Mimo zábavy si budete užívat I pozorování opic a různých druhů ptáků. Odpoledne Vás vezmeme do blízkosti aktivní sopky, kde budete moci shlédnout plyny, páry a když se zadaří i lávu, kterou sopka stále chrlí. Navečer se vrátíte zpět do resortu, kde je zajištěn nocleh.

6.den: Monteverde, Viento Fresco (snídaně, oběd).

Dnes Vás po snídani zavezeme do oblasti zvané Monteverde. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít překrásný výhled na sopku, až do Viento Fresco. Dále spatříte pět vodopádů zasazených do panenské přírody Kostariky. Je pro Vás nachystána asi hodinová procházka pralesem s krásnými výhledy na Nicoya Gulf, kopec San José a kopec Pelado. Kolem poledne pro Vás bude nachystán oběd. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do Selvatura. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází zavěšené mosty napříč vegetací, po kterých se budete moci projít. Připravte se na dech-beroucí zážitek. Nocleh zajištěn v hotelu.

7.den: Monteverde (snídaně).

Dnes nás čeká krásný den v mlžných pralesích Monteverde, kde se vydáme na vyhlášené Selvatura Hanging Bridges, což jsou lávky či mostečky zavěšené v korunách stromů, odkud můžete bezprostředně pozorovat přírodu i místní zvířata a neobvyklou diverzitu celého kraje.

8-9.den: Manuel Antonio (snídaně).

Po snídani vyrazíme na jižní pacifickou stranu Kostariky, kde strávíte krásné 2 dny v blízkosti bělostných plážích Kostariky. Po nabitých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete prozkoumat krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.

Nabídneme širokou škálu fakultativních aktivit, od šnorchlování, kajakování, rafting nebo třeba výlet katamaránem.

10.-11.den: Manuel Antonio – San José (snídaně) – Praha (Víděň).

Váš pobyt na Kostarice se blíží ke konci. Dopoledne máte volné a můžete vyrazit na pláž. Odpoledne je pro Vás nachystán transfer zpět na letiště v San José a odlet dle Vaší mezinárodní letenky (obvykle ve večerních hodinách). Přílet do Prahy (Vídně) a konec programu.

Délka tras:
letadlem 21 000 km
Počasí:
vzduch 23-27 °C, voda 24-26 °C
Nástupní místo:
Praha (Vídeň)
V ceně je zahrnuto:
Mezinárodní letenka vč. tax a poplatků, všechny transfery zahrnuté v itineráři, noclehy ve 3* hotelu, 8x snídaně, 5x oběd, 1x večeře, vstupné do míst dle itineráře, služby česky mluvícího průvodce, doprava dle programu, cestovní pojištění, které Vás kryje také v případě covidu.
V ceně není: ostatní útrata a spropitné, ostatní strava, vstupné 17 USD do NP Tortuguero/Manuel Antonio, fakultativní výlety.
Příplatky: na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní - více info v CK, pojištění storna zájezdu i pro případ covidu Za příplatek 2200 Kč/osoba.
Doprava:
Mezinárodní letenka vč. tax a poplatků, všechny transfery zahrnuté v itineráři, doprava dle programu.
Ubytování:
Noclehy ve 3* hotelu.
Strava:
8x snídaně, 5x oběd, 1x večeře.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.