KRÁSY KOSTARIKY S PRŮVODCEM

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Kostarika

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
17.04. - 28.04. 2022
1541
69 990
Zájezd již proběhl

Popis

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy walk. To vše za doprovodu vašeho českého průvodce!

Program zájezdu

1.den: Praha – San José

Let z Prahy (či Vídně). Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaria v San José máte zajištěn transfer na hotel. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě. Nocleh zajištěn na pěkném 3* hotelu.

2.den: Doka – kávové plantáže, vulkán Poas, La Paz Waterfall Gardens (s, o)

Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy. Později zamíříte k vulkánu Poás. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat více z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden, kde pro Vás bude nachystán oběd. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádů. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě v Kostarice. V podvečer se vrátíte do San José, kde je zajištěn nocleh.

3.den: Národní park Tortuguero (s, o, v)

Třetím dnem začíná program v džungli. Ráno pojedete na východní pobřeží, kde se loďkou dostanete pralesem až do Vašeho ubytování v džungli. Již během této cesty si prohlédnete džungli a s velkou pravděpodobností můžete zahlédnout kajmany a různé druhy ptáků. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Kromě toho zde naleznete velké množství všech zvířecích druhů, budete unešeni zvířecí pestrostí. Odpoledne navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.
Tip: po večeři můžete s baterkami vyrazit na nedlouhou procházku po vyznačené stezce přímo z lodge, do pralesa k nočnímu pozorování zvířat.

4.den: NP Tortuguero – Arenal (s, o)

Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Na motorizované loďce Vás čeká přibližně dvouhodinový výlet džunglí, pozorování místních zvířat a věřte, že je se na co dívat (opice, tukani, papoušci, krokodýli, ještěři a další). Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte na cestu k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.

5.den: Vulkán Arenal (s)

Dopoledne vyrazíte na nenáročný trek do NP sopky Arenal, projdete se lávovým polem, které zde sopka zanechala v roce 1968 až přijdeme do blízkosti krásné sopky Arenal, kde budete mít krásný výhled a možnost focení. Celý trek je pěknou přírodou.
Následuje další aktivita, a to „chocolate tour“, kde se dozvíte jak se pěstuje a vyrábí organická čokoláda, budete mít možnost se i zapojit do procesu a ochutnat místní tradice nebo i čokoládový nápoj, který se zde dělá od pradávna.
Fakultativně nabízíme na zbytek dne možnost navštívit vyhlášené termální lázně Baldi a relaxovat anebo vyzkoušet lehce adrenalinovou aktivitu, typickou pro Kostariku, zip-line, kdy na laně jedete mezi korunami stromů a užíváte si výhledy a místní přírodu.

6.den: Arenal – Monteverde (s)

Dnes vás po snídani pojedete do oblasti zvané Monteverde, což jsou mlžné pralesy v kopcích či horách. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít při dobrém počasí překrásný výhled na stejnojmennou sopku. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do části Selvatura v Monteverde. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází mosty zavěšené napříč vegetací – v korunách stromů (hanging bridges), po kterých se budete moci projít a užít si krásný trek v přírodě. Připravte se na dechberoucí zážitek. Odpoledne následuje ubytování v hotelu a volný zbytek dne.
Odpoledne fakultativně můžete přidat trek do krásné rezervace El Tigre, kde se nabízí náročnější trek, vodopády i nenáročná 30 min jízda na koních.

7.den: NP Monteverde (s)

Ráno vás čeká další krásný výlet v mlžných pralesích Monteverde. Můžete se těšit na pěknou procházku a bohatou přírodu, místní zvířata a neobyčejnou biodiverzitu celého kraje. Průvodce Vám povykládá o rostlinách, fauně i floře a určitě zhlédnete další zvířecí druhy.
Odpoledne máte volné pro odpočinek nebo návštěvu místního zajímavého městečka, které má svou typickou kulturu i šarm.
Anebo si můžete opět zvolit aktivní přídavek v podobě fakultativního výletu, nabízíme projížďku v přírodě na koních anebo výlet za pozorováním ptáků, kterých se zde nachází přes 500 druhů.

8.den: Monteverde – Manuel Antonio (s)

Po snídani budete z horské oblasti Monteverde pokračovat přesunem na pacifické pobřeží, do oblasti Manuel Antonio, což nám zabere několik hodin. Odpoledne příjezd na západní pacifické pobřeží, ubytování v hotelu a volný zbytek dne, k dispozici bazén.

9-10.den: Manuel Antonio (s)

Zde strávíte krásné celé 2 dny v blízkosti bělostných pláží Kostariky. Po nabitých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete také prozkoumat krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.
Nabídneme Vám širokou škálu fakultativních aktivit – šnorchlování, kajakování, rafting nebo třeba výlet katamaránem.

11.-12.den: Manuel Antonio – San José a odlet (s)

Váš pobyt v Kostarice se blíží ke konci. Dle času odletu je pro Vás nachystán transfer zpět na letiště v San José a odlet dle Vaší mezinárodní letenky zpět do Evropy. Přílet do Prahy a konec programu.

Délka tras:
letadlem 21 000 km
Počasí:
vzduch 23-27 °C, voda 24-26 °C
Nástupní místo:
Praha (Vídeň)
V ceně je zahrnuto:
Mezinárodní letenka vč. tax a poplatků, všechny transfery zahrnuté v itineráři, noclehy ve 3* hotelu, 9x snídaně, 3x oběd, 1x večeře, vstupné do míst dle itineráře, služby česky mluvícího průvodce, doprava dle programu, cestovní pojištění, které Vás kryje také v případě covidu.
V ceně není: ostatní útrata a spropitné, ostatní strava, vstupné 17 USD do NP Tortuguero/Manuel Antonio, fakultativní výlety.
Příplatky: na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní - více info v CK, pojištění storna zájezdu i pro případ covidu Za příplatek 2200 Kč/osoba.
Doprava:
Mezinárodní letenka vč. tax a poplatků, všechny transfery zahrnuté v itineráři, doprava dle programu.
Ubytování:
Noclehy ve 3* hotelu.
Strava:
9x snídaně, 3x oběd, 1x večeře.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.