SEYCHELY POHODOVĚ S PRŮVODCEM

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Seychely

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
29.04. - 08.05. 2022
1531
74 590
Zájezd již proběhl

Popis

Pokud existuje tropický ráj, pak Seychely jsou horkým kandidátem na vítěze. Souostroví s typickými hornatými siluetami, pláže a plážičky s tyrkysově modrou vodou a známé palmy s kokosy ve tvaru…elegantního pozadí, jež si tato nádherná země dala dokonce na razítka pasové kontroly. Hlavním důvodem návštěvy je zdejší průzračná voda s bohatým podmořským životem a idylické pláže obklopené palmami. Seychely ale mohou nabídnout mnohem více, zdejší pestrá tropická příroda přímo láká k objevování – stálezelené pralesy, romantické vodopády, mnoho druhů ptactva a nádherný podmořský svět plný korálů a pestrobarevných ryb.

Během této pohodové poznávací cesty budete mít možnost vychutnávat si to nejlepší, co Seychely nabízejí. Navštívíte tři hlavní ostrovy – největší ostrov Mahé, nádherný Praslin a odlehlý ostrov La Digue. Odpočinek na nádherných plážích budou střídat výlety na moře, do města, ale i do tropické džungle. Navíc v pohodovém, neuspěchaném tempu, s dostatkem času k načerpání nových sil a pozitivní energie, kterou je toto úžasné souostroví přímo nabité. Cestu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Seychel již čekají!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha (Vídeň) – Mahé.

Odlet na Seychely dle konkrétního letového řádu. Vítejte na Seychelách! Po vyřízení nezbytných formalit setkání na letišti s místním zástupcem, upřesnění detailů pobytu, poté pokračování do hotelu a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3.den: Mahé.

Lehký program – půldenní výlet po ostrově Mahé, největším ze všech seychelských ostrovů a přirozeném centru celého souostroví. Návštěva města Victoria, „nejmenšího hlavního města světa“ a prohlídka hlavních zajímavostí – slavné věžní hodiny, místní trh s pestrou nabídkou ovoce, ryb a koření, krásná botanická zahrada, dílny zdejších řemeslníků (zejména zlatníků).

4.den: Mahé.

Celodenní výlet za podmořskou přírodou Seychel. Plavba katamaránem se zastávkou na šnorchlování a pozorování mnoha zdejších druhů ryb a rybek. Oběd na palubě, kuchyně zaměřená na kreolské speciality, které jsou pro Seychely typické. Pokračování na nádherné pláže ostrůvku Moyenne, zde koupání nebo jen odpočinek v tomto malém kousku ráje. Před návratem na pevninu stylové rozloučení skleničkou „petit rum punch des Iles“ – tedy rumového punče.

5.den: Mahé.

Volný den s možností koupání v teplých vodách Indického oceánu, vychutnávání atmosféry tropického ráje. V případě zájmu možnost fakultativních výletů po ostrově Mahé, bližší informace na vyžádání.

Přednáška (v češtině) o zdravé výživě a životním stylu s ochutnávkou místního exotického ovoce.

6.den: Mahé – Praslin.

Přejezd po zemi a poté trajektem na další z ostrovů Seychel, Praslin, známý svou až kýčovitou krásou. Transfer na hotel a zbytek dne volno.

7.den: Praslin – La Digue – Praslin.

Výlet na třetí z ostrovů navštívených během této cesty, pohodový a příjemně „zapadlý“ ostrov La Digue. Přejezd trajektem, vysvětlení hlavních míst k návštěvě a samostatné objevování ostrova ze sedla bicyklu – provoz zde je zcela minimální a rozhodně se zde také neztratíte.

8.den: Praslin.

Celodenní poznávání krás ostrova Praslin – výlet do NP Vallée de Mai (UNESCO, nejmenší přírodní lokalita na tomto seznamu) s jednou nejznámějších pláží světa, Anse Lazio. Zdejší primární les je domovem mnoha druhů ptactva, a proslulý především palmami „coco-de-mer“ (lodoicea seychelská) s kokosy ve tvaru ženského lůna – symbolem Seychel a největším rostlinným semenem světa.

9.-10.den: Praslin – Mahé – Praha (Vídeň).

Poslední koupání a odpočinku u moře. Dle konkrétního letového řádu návrat na ostrov Mahé, přesun na letitě a odlet domů dle konkrétního letového řádu. Možnost libovolného prodloužení programu/pobytu na přání zákazníka. Přílet dle konkrétního letového řádu, konec programu.

Délka tras:
letadlem 14 600 km
Počasí:
vzduch 27-30 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha (Vídeň)
V ceně je zahrnuto:
Mezinárodní letenka na trase Praha – Mahé – Praha, 7x nocleh v hotelu úrovně 3* se snídaní a vlastním sociálním zařízením, 1x oběd během lodního výletu, veškerá pozemní a lodní doprava dle programu, služby zkušeného a příjemného českého/slovenského průvodce, služby místních anglicky mluvících průvodců v poznávací části programu, všechny výlety a vstupy dle programu v ceně, informační materiály, cestovní pojištění zahrnující také pojištění na covid.
Doprava:
Mezinárodní letenka na trase Praha – Mahé – Praha, veškerá pozemní a lodní doprava dle programu.
Ubytování:
7x nocleh v hotelu úrovně 3* s vlastním sociálním zařízením. 1 lůžkový pokoj za cca 19.490 Kč/os.
Strava:
7x snídaně, 1x oběd.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.