POHODA NA SEYCHELÁCH – RÁJ NA ZEMI S VÝLETY

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 13
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Seychely

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.04. - 04.05. 2022
1521
66 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl
13.05. - 25.05. 2022
1522
66 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl
24.05. - 05.06. 2022
1523
66 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl

Popis

Na tomto zájezdu poznáte nejkrásnější pláže světa, které leží na Seychelách. Celou dobu budete ubytováni na jednom místě v hotelu u jedné z nejhezčí pláže ostrova Mahé – Beua Vallon. Poloha ubytování poskytuje ideální zázemí na prozkoumání ostrova Mahé, ale i na výlety po okolních ostrovech Praslin či La Digue. Výhodou je i možnost večeří v restauracích, ale nejlépe ochutnáte místní kuchyni na promenádě, kde jsou pouliční stánky s grilovanými rybami, špízy, kuřecí či vepřové curry atd. V ceně zájezdu jsou již výlety do srdce národního parku Morne Seychellois National s vyhlídkou Mission Lodge či s kouzelnými vodopády. Dále poznáte i nejmenší hlavní město na světě Victoria, palírnu místního rumu Takamaka a pochutnáte si na barbercue na ostrově Ile Terese. Určitě si nenechte ujít lodní výlet (fakultativně) na ostrovy La Digue a Praslin, kde poznáte nejenom divoce rostoucí palmy Coco de Mer, které rostou právě jenom zde na ostrovech, ale i nejlepší pláže světa, například Anse Lazio či Anse Source d‘Argent. Po celou dobu s vámi bude český průvodce, který s vámi absolvuje i všechny nabízené výlety.

Program zájezdu

1.den:

Odlet z Prahy na SEYCHELY.

2.den:

Přílet na ostrov MAHÉ, transfer na ubytování, dle letového řádu ještě koupání na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova.

3.den:

Snídaně, celodenní volno, prozkoumávání pobřeží, lenošení na pláži a poté společná večere formou místního kreolského bufetu.

4.den:

Snídaně, odjezd na výlet do hlavního města VICTORIA. Jedná se o nejmenší hlavní město, které ale vyniká svou úžasnou atmosférou. Nejdříve navštívíme trh SIR SELWYN CLARE, který byl otevřen již v roce 1840. Prohlédneme si i nedávno zrenovovanou katedrálu CATHEDRAL OF THE IMMACULATE či hinduistický chrám ARU MIHU NAVASAKTHI VINAYAGAR anebo stříbrnou věž CLOCK TOWER. Nakonec ještě navštívíme místní botanickou zahradu, kde uvidíte různé endemické rostliny rostoucí na Seychelských ostrovech. Cestou zpět se stavíme ještě v továrně na výrobu místního rumu – TAKAMAKA BAY RUM, zpět na ubytování.

5.den:

Snídaně, odjezd na fakultativní celodenní výlet na sousední ostrov PRASLIN a LA DIGUE. Během výletu navštívíme dva Seychelské ostrovy – kouzelný PRASLIN a romantický LA DIGUE. Na ostrově PRASLIN se vydáme do jeho srdce a budeme ohromeni krásnou přírodou. Nachází se tady totiž přírodní rezervace VALLÉE DE MAI neboli májové údolí s endemickou palmou COCO DE MER (mořský kokos). Dále navštívíme nejkrásnější pláž světa – BAY LAZIO. Poté se vydáme na LA DIGUE, který je pro mnohé tím nejkrásnějším Seychelským ostrovem. Navštívíme jednu z nejfotografovanějších pláží na světě ANSE SOURCE D‘ARGENT, užijeme si kreolský oběd a budeme mít i čas relaxovat na pláži. Odtud pojedeme zpět na Mahé. Přejezd na ubytování.

6.den:

Snídaně, odjezd na celodenní výlet do srdce ostrova MAHÉ – NÁRODNÍ PARK MORNE SEYCHELLOIS NATIONAL. Poprvé zastavíme u čajové plantáže, další zastávkou bude vyhlídka MISSION LODGE, odkud se otevírá nádherný panoramatický výhled na západní pobřeží a na nejvyšší horu Seychel – MORNE SEYCHELLOIS (905 m). Na západním pobřeží se projdeme k nádhernému vodopádu SAUZIER WATERFALL. Odpoledne zakončíme koupáním na nejhezčí pláži ostrova Mahe – BAYE TERNAY. Příjezd na ubytování.

7.den:

Snídaně, celodenní volno.

8.den:

Snídaně, mikrobusem do PORT GLAU, lodí přejedeme na ostrov ILE TERESE, kde se na pláži bude podávat oběd – barbecue, koupání. Odpoledne zpět na pevninu a vrátíme se na ubytování.

9.den:

Snídaně, fakultativně odjezd lodí do národního parku SAINE ANNE MARINE NATIONAL PARK, kde budeme proplouvat mezi šesti ostrůvky, šnorchlovat, pozorovat podmořský svět a kde bude připraven i oběd formou barbecue.

10.den:

Snídaně, podnikneme zajímavou pěší túru na 497 metrů vysokou horu MONT COPOLIA (převýšení 180 m), kde najdeme např. masožravé rostliny láčkovky (nepenthes pervillei) – endemit Seychel, který roste pouze na Mahé a na ostrově Silhouette, i řadu exotických stromů netradičního vzhledu jako je třeba skořicovník. Z jejího vrcholu se můžete kochat nádherným výhledem na město Victoria, mořský národní park Saine Anne a národní park Morne Seychellois.

11.den:

Snídaně, celodenní volno – poslední možnosti koupání či lenošení před odletem domů.

12.den:

Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet.

13.den:

Přílet do Prahy.

Pozn.

Vstupní podmínky do destinace: K otevření destinace dojde 25.března 2021. Podmínkou pro vstup je negativní výsledek PCR testu na Covid-19.

Délka tras:
letadlem 14 600 km
Počasí:
vzduch 27-30 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Zpáteční letenka vč. let. tax a  poplatků v max. výši 24 000 Kč, transfer na/z letiště, 10x nocleh v hotelu se snídaní, 1x společná večeře - kreolský bufet, všechny výlety po ostrově Mahé, lodní výlet na ostrov Ile Terese s barbercue, vedoucí zájezdu, informační materiály, případný PCR test v ČR před odletem ve výši 1 310 Kč a případný test po návratu do ČR ve výši 1 310 Kč (formou slevy ze zájezdu).
Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, fakultativní výlety (výlet na Praslin a La Digue stojí cca 160 Euro (dle počtu osob) a výlet do NP Saine Anne Marine cca 100 Euro) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Příplatky: 1lůžkový pokoj 12 000 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 780 Kč, do 80 000 Kč za 1 380 Kč.
Doprava:
Zpáteční letenka vč. let. tax a  poplatků v max. výši 24 000 Kč, transfer na/z letiště.
Ubytování:
10x nocleh v hotelu. 1lůžkový pokoj 12 000 Kč.
Strava:
10x snídaně.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.