UKRAJINA NA KOLE (DO PENZIONU)

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 10
Náročnost: těžší
Strava: Polopenze
Destinace: Ukrajina

Popis

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa – Zakarpatská Ukrajina. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Jednodenní výlety z jednoho místa „nalehko“ s možností voleb různých variant, včetně pěší.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Pilipec. 

Busem na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města „Zakarpatí“ Užhorodu: hrad, skanzen, historické centrum, původní synagoga, tržnice. Ubytování Pilipec pod poloninou Boržava. Odpoledne k vodopádu Šipot uprostřed lesů.

3.-4.den: Verchovina – Rekyta. Siněvir – Koločava. 

Na kolech k Mežhorje a nejmalebnějším pohořím Podkarpatí Verchovina, podél říčky Holjatyn do Rekyty s nádherným dřevěným kostelíkem a přes sedlo do Nižného Studeného a zpět. Další den údolím říčky Ripinka do Mežhorje a do Siněvirského sedla s výhledy na okolní kopce. Sjezd do vesnice Siněvir a podél řeky Těrebla až do Koločavy – návštěva dřevěného kostelíku s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice.

5.den: Siněvirský N.P. 

Busem do Siněvirského sedla a na kolech sjezd do Siněviru a do Siněvirského N.P. Přes vesničku Siněvirskaja Poljana až k legendou opředenému Siněvirskému jezeru s možností výjezdu do dřevařské osady Svoboda. Podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání dále do Siněviru s možnostmi ochutnávek místních specialit v kolibě.

6.den: Nižnij Studenyj – Skotarske – Volovec. 

Na kolech přes vesničky Nižnij a Věrchnij Studenyj do Lvovské oblasti do sedla Beskid na bývalé československo-polské hranici. Přes Skotarske do Volovce a zpět (lehčí varianta s Ozero Vita, koupání).

7.den: Hřeben poloniny Boržava. 

Náročnější trasa sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny Boržava a přes hlavní hřeben do Ričky. Lehčí varianta do vesničky Bukovec a podhůřím poloniny Boržava přes Rička a Lozjanskij do Mežhorje. Lze i pěší varianta lanovkou na hřeben poloniny Boržava, přechod hlavního hřebene a sestup do Ričky.

8.den: Volovec, Nižné Vorota. 

Busem do Volovce a na kole přes vesničky Nižné Vorota a Zavadka a přes Seredněverecký průsmyk do bývalé Haliče (Lvovská oblast). Možnost zajet až do zapadlé vesničky Verchnjačka.

9.-10.den: Iza – Mukačevo – Praha. 

Busem do vesnice Iza (trh) a do Mukačeva se starobylým centrem s radnicí a hradem Palanok. Noční přesun zpět do ČR.

Délka tras:
autobusem 2700 km, na kole 0-380 km
Doporučené kolo:
doporučujeme trek, MTB
Počasí:
horské, proměnlivé
Nástupní místo:
Praha, Hradec Králové, Pardubice, Brno
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze v hotelu, 7x ubytování ve smíšených vícelůžkových pokojích penzionu s polopenzí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj v hotelu 1600Kč.
Ubytování:
7x ubytování v hotelu s polopenzí (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

Mapa

Mapa - 1491/UKRAJINA NA KOLE (DO PENZIONU)

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.