KORSIKA NA KOLE V POHODĚ

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 11
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Francie, Korsika

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
27.06. - 06.06. 2024
1481
25 490
Rezervovat
29.08. - 08.09. 2024
1482
27 490
Rezervovat

Popis

Poznávací zájezd s cykloturistikou na Korsiku s překrásnou subtropickou přírodou, azurovým mořem, ale i štíty horských velikánů. Romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. Bez dlouhých přejezdů busem s možností koupání v moři po většinu dní!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Canaglia. 

Busem do Itálie a trajektem do Bastie. Překrásným hornatým vnitrozemím do Vizzavony. Možnost koupání v horách v překrásných Anglických kaskádách, sjezd na kole z Col de Vizzavona horskými vesnicemi do starobylého Corte s citadelou pod štíty hor.

3.-4.den: Kaňon Restonica a jezero Melo. 

Na kolech jednou z nejkrásnějších korsických dolin Restonica k salaším Grotelle. Možnost pěšího výletu k jezeru Melo (až Capitello). Další den busem impozantním kaňonem řeky Golo – Scala di Santa Regina na nejvyšší silniční sedlo Korsiky Col de Verghio. Sjezd úchvatnou horskou krajinou s borovým lesem. Výhledy do kaňonu Spelunca, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Variantně přes malebné Ota, či přímo do vyhlášeného letoviska Porto. Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům Calanche (UNESCO) a do vesničky Piana, oceněné jako nejkrásnější francouzská obec. Busem do zátoky Valinco u Propriana.

5.-6.den: Filitosa, Sarténe, Bonifacio. 

Koupání a odpočinek u moře. Volitelně na kole krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury Filitosa s mnoha menhiry. Večer busem do svérázného středověkého městečka Sartene. Další den busem do vyhlášeného Bonifacia, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy (volitelně projížďka lodí cca 20 EUR/os.) Koupání v moři. Alternativně cyklistika v okolí zálivu Valinco.

7.-8.den: Aulléne, Ajaccio. 

Busem do Petreto-Bicchisano a na kole přes Col de St. Eustache do Aulléne a nádherným sjezdem přes Loreto di Tallano k řece Rizzanése. Možnost koupání u Janovského mostu Spin‘ a Cavallu. Následující den busem na mys Parata s krásnou vyhlídkou na „Krvavé ostrovy“. Nenáročná turistika na vyhlídku k janovské věži Tour de la Parata. Hlavní město Korsiky Ajaccio – rodiště Napoleona Bonaparte s možností návštěvy jeho rodného domu.

9.-11.den: Bavella – Ste Lucie de Tallano. 

Busem do sedla pod siluetou skalních věží Bavella. Na kole sjezd přes Zonzu a Levii do městečka Ste Lucie de Tallano a do Propriana. Podvečerní koupání v moři. Ráno busem do přístavní Bastie: prohlídka, nákupy. Trajektem do Itálie a přesun domů. Možnost úpravy programu vzhledem aktuálnímu trajektu, počasí a stavu silnic.

Délka tras:
busem 3850 km, na kole 0-370 km, lodí 240 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross
Počasí:
vzduch 22-28 °C, voda 20-22 °C
Nástupní místo:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (od 4 osob), Praha, Jihlava (od 4 osob), Brno, Bratislava (od 6 osob). Svozy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav (od 8 osob).
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Korsiku a zpět, přeprava kol, vstupní a výstupní poplatek, 2x ubytování v hotelu v Corte se snídaní a 6x ubytování v jednoduchých bungalovech, povlečení, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Cena nezahrnuje: stravování s výjimkou 2 snídaní při ubytování v hotelu, vratná kauce na bungalov 30 EUR/bungalov. Příplatky: neobsazené lůžko/1lůžkový pokoj 6 900 Kč, pojištění léčeb. výloh vč. storna 750 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč
Ubytování:
2x v hotelu v Corte, 5x v hotelu v Proprianu Příplatky: 1-lůžkový pokoj na zájezdu - 6900Kč, pojištění léčeb. výloh vč. storna 750 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč.
Strava:
Cena nezahrnuje: stravování

Mapa

Mapa - 1481/KORSIKA NA KOLE V POHODĚ

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.