KRÁSY ČERNÉ HORY NA KOLE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 8
Náročnost: střední
Strava: Polopenze

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
12.08. - 19.08. 2023
1471
12 190
Zájezd již proběhl

Popis

Cykloturistika v horských partiích úchvatné Černé Hory. Národní park Durmitor a Biogradská Gora, kaňonem řeky Tara až ke Skadarskému jezeru a k moři. Krajem hlubokých lesů, divokých říčních údolí a ledovcových jezer obklopených horskými velikány. Typické salaše, starobylá města a koupání v čistém moři.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár nad Sázavou – Žabljak. 

Autobusem přes Maďarsko na ubytování v nejkrásnějším černohorském pohoří Durmitor. Nenáročná vyjížďka ze Žabljaku na vyhlídku Čurovac (1625 m) s dramatickými výhledy do 1300 m hlubokého kaňonu divoké řeky Tary.

3.den: N.P. Durmitor. 

Výlety pěšky na Černé jezero, masiv Medžed, Ledovou jeskyni a Bobotov Kuk. Na kole k Vražje a Riblje jezero, nebo volitelně rafting v kaňonu řeky Tary (od 40 EUR/os.). Pro náročné kolem Durmitoru královský okruh s překrásnými výhledy, na kole dvoutisícovými sedly mezi vápencovými masivy, kolem ledovcových jezer, ale i kaňonem řeky Sušica, přes horské vesničky a louky.

4.den: Žabljak – N.P. Biogradska Gora. 

K vysokému mostu přes řeku Taru, možnost koupání. Na kole okouzlujícím kaňonem řeky Tary (UNESCO), nejhlubším a nejdelším v Evropě, přes Mojkovac do kempu u ledovcového Biogradského jezera v národním parku Biogradska Gora.

5.den: N.P. Biogradska Gora. 

Od překrásného Biogradského jezera krajem údolí a jezer v národním parku pěšky pralesem nebo z Jezerine na kole kolem vrcholu Zekova Glava a sedlem Kršara k Šiško jezeru. Kolem salaší přes vyhlídku Bendovac k Biogradskému jezeru.

6.den: N.P. Biogradska Gora – Skadarské j. – Boka Kotorská. 

K starobylému pravoslavnému monastýru Morača. Přejezd s vyhlídkou na „perlu Balkánu“ – Skadarské jezero, autobusem na ubytování u malebného zálivu Boka Kotorská, prohlídka zachovalého středověkého města Kotor (UNESCO) s večerní osvětlenou pevností aj.

7.-8.den: Boka Kotorská – Dubrovník – Žďár nad Sázavou. 

Prohlídka okouzlujícího starobylého Dubrovníka (UNESCO), obklopeného tisíc let starými hradbami. Křivolaké uličky, kavárny, koupání. Navečer odjezd přes Slovinsko a Rakousko domů.

Délka tras:
busem 2800 km, na kole 0-250 km, pěšky 1x 15 km
Doporučené kolo:
doporučujeme trek, cross (MTB)
Počasí:
vzduch 24-30 °C (na horách chladněji), voda 19-24 °C
Nástupní místo:
Praha, Pardubice, Žďár n. Sáz., Brno
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 5x polopenze na místě, 5x ubytování v 4-lůžkových apartmánech s dvěma oddělenými ložnicemi a v dvoulůžkovém pokoji v hotelu, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Ubytování:
5x ubytování v 4-lůžkových apartmánech s dvěma oddělenými ložnicemi a v dvoulůžkovém pokoji v hotelu
Strava:
5x polopenze na místě

Mapa

Mapa - 1471/KRÁSY ČERNÉ HORY NA KOLE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.