VENEDIG RADWEG: Z BRENNERSKÉHO PRŮSMYKU K MOŘI

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 9
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Itálie, Rakousko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
15.05. - 23.05. 2024
1461
19 990
Rezervovat
12.09. - 20.09. 2024
1463
19 990
Rezervovat

Popis

Tato cyklostezka nás zavede z Brennerského průsmyku až k Jaderskému moři, pojedeme převážně stezkou podél nejznámějších řek a jezer jižního Tyrolska mezi fantastickými vrcholky Dolomit. Navštívíme také nejhezčí městečka, jako jsou Bruneck, Cortina di Ampezzo a další. Cestou ochutnáme atmosféru jedinečných údolí, vynikající jihotyrolské víno či italskou zmrzlinu. Ukončení zájezdu v blízkosti Benátek umožní návštěvu této světoznámé pamětihodnosti. Ubytování se snídaní je vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Bruneck. 

Autobusem do Itálie. Z Brennerského průsmyku podél řeky Eisack sjedeme k vesničce Aicha a proti proudu řeky Rienz do historického Bruneck se středověkým hradem a městskými branami.

3.den: Cortina d´Ampezzo. 

Pozvolným stoupáním proti proudu řeky kolem jezer Olanger See a Toblacher See s úchvatnými výhledy na skalní štíty Tre Cime vyjedeme až do sedla Passo di Cimabanche (1530 m). Odsud sjezdem dolů do Cortina d‘Ampezzo pod obří horou Dolomit Tofana di Mezzo (3244 m). Městečko je také známo jako populární středisko zimních sportů, kde se v roce 1956 konaly zimní olympijské hry.

4.-5.den: Pieve di Cadore – Conegliano. 

Cyklostezkou údolím řeky Boite do městečka Pieve di Cadore, rodiště proslulého renesančního malíře Tiziana Vecelli. Dále podél známé řeky Piave do městečka Ponte nelle Alpi. Druhý den kolem jezer Lago di Santa Croce, Lago Morto a Lago del Restello až k říčce Fiume Meschio, která nás zavede do malebného městečka Vittorio Veneto. Dále do města Conegliano, jemuž dominují pozůstatky středověkého hradu. Město samo je známé pro své kvalitní víno (Prosecco) a je domovem nejstarší vinařské školy.

6.den: Treviso. 

Cyklostezkou po místních silničkách a cestách skrze malebné italské vesničky a přes mohutnou řeku Piave do srdce hlavního města provincie Benátsko, do historického Trevisa se zachovalými hradbami, vodními kanály, kamenným mostem a renesančními paláci na hlavním náměstí.

7.den: Fiume Sile – Jesolo. 

Přírodním parkem meandrující říčky Fiume Sile až k Jaderskému moři. Cyklostezka nás povede okolo Benátské laguny, která je společně s Benátkami zapsána na seznam dědictví UNESCO, k městu Jesolo pyšnící se 15 km dlouhou písčitou pláží.

8.-9.den: (Benátky) – Praha. 

Celodenní relaxace u moře či místní hromadnou lodní dopravou návštěva Benátek. Možnost individuální projížďky na kole po pobřeží na Caorle. Autobusem přes Rakousko domů.

Délka tras:
autobusem 3500 km, na kole 0-300 km
Doporučené kolo:
doporučujeme silniční, cross
Počasí:
vzduch 22-31 °C, voda 20-25 °C
Nástupní místo:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 6x snídaně, 6x ubytování ve 2-lůžkových pokojích hotelů či penzionů (se sociálním zařízením), průvodce, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj 7000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 675 Kč.
Ubytování:
6x ubytování ve 2-lůžkových pokojích hotelů či penzionů (se sociálním zařízením). Příplatky: 1-lůžkový pokoj 7000 Kč.
Strava:
6x snídaně

Mapa

Mapa - 1461/VENEDIG RADWEG: Z BRENNERSKÉHO PRŮSMYKU K MOŘI

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.