MALLORCA – ODPOČINEK A CYKLISTIKA

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 8
Náročnost: střední
Strava: Polopenze
Destinace: Mallorca

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
19.05. - 26.05. 2024
1441
35 990
Rezervovat
01.09. - 08.09. 2024
1442
38 990
Rezervovat

Popis

Ostrov Mallorca nabízí vše pro ideální aktivní dovolenou, spojující odpočinek s cyklistikou a poznáváním. S podporou minibusu je možné ho objevovat ze sedla kola a objevit jeho historické i přírodní krásy: hrady, starobylá města, poutní místa a kostely, i cesty obklopené pomerančovníky a olivovníky a úchvatné pláže, jedny z nejkrásnějších na světě…

Program zájezdu

1.den: Praha – Mallorca. 

Odlet letadlem z Prahy, přílet na Mallorcu, přesun na místo ubytování.

2.den: Serra de Tramuntana. 

Minibusem na sever do pohoří Serra de Tramuntana (UNESCO) a na kole od Královského kartuziánského kláštera ve Valldemosse přes Palmanyolu a Bunyolu a přes sedla Coll de Hono a Orient pod vrchol Puig d’Alaró. Pěšky k úchvatné zřícenině majestátného hradu Alaró z 10. století.

3.-4.den: Puig de Randa, Cap Blanc, Cala Pi. 

Na kole rovinou kolem vrcholu Puig de Randa kolem prehistorického naleziště Son Verí de Dalt a dále do Llucmajor se středověkým kostelem a klášterem Sant Bonaventura. Romantický klášter na špičce hory Randa s výhledem na ostrov. Další den odpočinek v Aquaparku v El Arenal, nebo na kole podél pobřeží na mys Cap Blanc s majákem a k obranné věži v malebném Cala Pi. Kolem romantických výhledů z kamenných útesů k jedné z nejpopulárnějších pláží Mallorcy. Archeologické naleziště osídlení z doby bronzové Capocorp Vell.

5.den: Pollenca, Alcúdia. 

Minibusem do Pollenca, prohlídka starého města. Na kole na vyhlídku z útesu Mirador de Mal Pas a podél pobřeží a krásných písečných pláží na poloostrov Alcúdia s nejkrásnější pláží ostrova. Prohlídka historické Alcúdie. Variantně delší trasou na nejsevernější mys Cap de Formentor se strmými útesy a úžasnou vyhlídkou na moře.

6.den: Sant Salvador, Dračí jeskyně. 

Minibusem k vyhlídce Santuari de Sant Salvador s poutním kostelem a sochou Krista. Na kole k zřícenině hradu Castell de Santueri s pozůstatky zdí a strážních věží. Dále k moři a podél pobřeží, pláží, vyhlídek a jeskyní k unikátním Dračím jeskyním s obrovitým jeskynním jezerem s křišťálově čistou vodou u Portocristo.

7.den: Manacor – Arta. 

Minibusem do města Manacor s proslulou manufakturou na výrobu umělých perel. Na kole po Greenways cyklotrase podél pomerančovníků a olivovníků do historického města Arta s pevností s mohutnými zdmi a devíti věžemi. Na kole k jeskyním Coves d’Arta.

8.den: Palma de Mallorca – Praha. 

Minibusem do hlavního města ostrova, krátká prohlídka města. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 3100 km, minibusem 700 km, na kole 0-280 km
Doporučené kolo:
doporučujeme trek
Počasí:
vzduch 20-29 °C, voda 18-24 °C
Nástupní místo:
Praha, (odlet Bratislava se slevou, bližší informace v CK)
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a polopenze. Půjčení kola na ostrově. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Mallorcu a zpět včetně tax a poplatků. Vlastní kolo do letadla za příplatek 1890 Kč. Po ostrově nájemní (mikrobus s přívěsem na kola). Ubytování: 7x hotel s bazénem - ve 2-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a TV. 1-lůžkový pokoj za příplatek. Strava: 7x polopenze.
Doprava:
Letecká na Mallorcu a zpět včetně tax a poplatků.
Ubytování:
7x hotel s bazénem - ve 2-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a TV. 1-lůžkový pokoj za příplatek.
Strava:
Strava: 7x polopenze

Mapa

Mapa - 1441/MALLORCA – ODPOČINEK A CYKLISTIKA

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.