PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Litva, Lotyšsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
10.08. - 17.08. 2024
1431
12 490
Rezervovat

Popis

Cyklistika v lotyšském Národním parku Gauja, zvaném Vidzemské Švýcarsko a dalších regionálních parcích. Jeskyně, útesy, pískovcové skály a příkré břehy řeky Amata a Gauja, stovky jezer, středověké hrady a romantické zříceniny. Lázeňská města Sigulda a Jūrmala i hanzovní perla země Riga. Přímořské lázně Jūrmala s písečnými plážemi, promenádami i unikátní lázeňskou architekturou. Nezapomenutelné cesty na kole přírodou Lotyšska i proslulá Hora Křížů v Litvě.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár nad Sázavou – Kryžiu kalnas. 

Autobusem přes Polsko do Litvy. Zastávka u Hory Křížů, poutního vrchu s tisíci kříži a na kole z Šiauliai s dominantní katedrálou svatého Petra a Pavla a renovovanou vilou Chaima Frenkela a po jedněch z prvních cyklotras v zemi, po písečných lesních cestách, podél jezer a říček Regionálního parku Kurtuvenai.

3.den: Riga. 

Autobusem do Lotyšska, na kole či pěšky prohlídka hanzovní Rigy (UNESCO) – hlavního města Lotyšska: gotické Domy Černých hlav, dóm, Švédská brána, kostel sv. Petra aj. Na kolech z Rigy na sever mezi kanály, jezery, řekou Daugava a podél pobřeží.

4.den: N.P. Gauja, Sigulda, Turaida, Gutmannova jeskyně. 

Prohlídka města, paláce a starého hradu v Siguldě a cyklotrasou „Lotyšským Švýcarskem“ v N.P. Gauja údolím pískovcových skal k dominantě hradu Turaida. Dechberoucí výhledy na údolí řeky Gauja. Gutmana ala – největší jeskyně Pobaltí. K romantické zřícenině hradu Krimulda a dále červenou cyklotrasou podél řeky na západ, nebo možnost plavby kaňonem řeky Gauji na loďkách, pro zájemce lanovka nad údolím řeky.

5.den: Césis, Araiši, Zvartes iezis, Lígatne. 

Na kole ze starobylého města Césis se středověkým hradem a dřevěnými domy k jezeru Araiši s ostrovní pevností z doby bronzové. Pískovcový monument Zvartes iezis na břehu řeky Amata. Přes N.P. Gauja kolem podzemního utajovaného sovětského bunkru do Lígatne s průzračnou stejnojmennou říčkou.

6.den: Jurmala. 

Z Rigy na kole do Jurmaly, nejvyhlášenějšího pobaltského přímořského letoviska s promenádami a lázeňskými dřevěnými domky, vzniklého spojením přímořských rybářských osad. Odpočinek, koupání, krásné písečné pláže s bílým pískem, duny, borové lesy. Vyhlášené pláže v Majori s titulem „Modré vlajky“. Zájemci mohou jet na kole až do Národního parku Kemeri, kolem sanatoria Jaunkemeri se sirnou vodou.

7.-8.den: Riga – Žďár nad Sázavou. 

Z Rigy autobusem přes Litvu a Polsko zpět domů.

Délka tras:
autobusem 3300 km, na kole 0-240 km
Doporučené kolo:
doporučujeme MTB nebo cross
Počasí:
podobné jako u nás, může být deštivěji, voda 17-20 °C
Nástupní místo:
Praha, Žďár nad Sáz., Brno, Olomouc, Ostrava
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 5x ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 5x večeře v hotelech za 1190 Kč.
Ubytování:
5x ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách se snídaní
Strava:
Možnost dokoupit do polopenze 5x večeře v hotelech za 1190 Kč.

Mapa

Mapa - 1431/PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.