NÁRODNÍ PARKY LITVY NA KOLE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Litva

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
30.07. - 06.08. 2023
1411
13 190
Zájezd již proběhl
06.08. - 13.08. 2023
1412
12 990
Zájezd již proběhl

Popis

Příjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích hradů a projdeme i projedeme naučné stezky. Cestu si zpestříme při plavbě na veslových člunech mezi nespočtem jezer, abychom zase v sedlech vyrazili lesními cestami s množstvím hub, borůvek a brusinek za romantikou dřevěných kostelů a vodních mlýnů.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n.Sáz. – Palúše, Ignalina. 

Autobusem přes Polsko do Litvy. Hlavní město Vilnius, okresní město Ignalina na hranici N.P. Aukštaitios. NA KOLE: variantně prohlídka Ignaliny (0-6km).

3.den: Labanoras – Purvenai. 

Kulionys. Etnokosmologické centrum (hvězdárna – expozice, národní památník, vyhlídková věž aj.), Labanoras – kostel Narození Panny Marie, jezera Baltis – prehistorické památky a Aisetas – nejdelší přírodní jezero v Litvě. NA KOLE: 0-45km (volitelně více)

4.den: Meironys – dřevěné plastiky. 

Odpočinkově podél jezer Lúšiai a Asalnai. „Hora“ Ladakalnis. Vodní mlýn a mohyla v Ginučiai. Etnografická vesnice v Salos. Palúša – botanická stezka. NA KOLE: 0-45km

5.den: Jezero Almajos, Pakretuone. 

Pro zpestření plavba na veslových člunech labyrintem jezer a říček krajinou s rozlehlými lesy, kde při troše štěstí lze spatřit orla, kormorána či vzácného bobra. Dřevěné lidové plastiky, „Tarzanův“ ostrov, bobří hrad, jezero Aimajas. Palúše v N.P. Aukštaitios: dřevěný kostel z 18. století. NA KOLE: volitelně (v ceně je program plavby na lodičkách)

6.den: Pakretuone. 

Na kole kolem jezer Kretuonas, Žeimenys, Baltys aj. Vodní mlýny, jezera Žeimenys – bobři, Kaltanenai s kostelem a zbytky panství u jezera. Reškuténai – muzeum. NA KOLE: 0-55km

7.-8.den: Palúše – Žďár nad Sázavou. 

N.P. Trakai – sídlo litevských knížat s kouzelným vodním hradem. Zastávka v Kaunasu – historické centrum. Průjezd Polskem, návrat domů.

 

Uvedené cyklistické trasy jsou jen jedny z možných (volitelně). Celková trasa NA KOLE k zájezdu č.141 NÁRODNÍ PARKY LITVY NA KOLE je cca 0-180km

Délka tras:
autobusem 2800 km, na kole 0-200 km, v loďkách 20 km
Doporučené kolo:
doporučujeme MTB, nebo cross
Počasí:
podobné jako u nás, může být deštivěji
Nástupní místo:
Praha, Žďár n. Sáz., Brno, Olomouc, Český Těšín
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze, 5x ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách (lze i třílůžkové), půjčení lodí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Ubytování:
5x ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách (lze i třílůžkové)
Strava:
5x polopenze

Mapa

Mapa - 1411/NÁRODNÍ PARKY LITVY NA KOLE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.