GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI)

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Itálie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena / mobilhome
13.09. - 22.09. 2024
1401
13 690 / 14 190
Rezervovat

Popis

Z pohodlí mobilhomů u moře cyklistika po pobřeží s křišťálově čistým mořem, divokou krajinou původního lesa s výhledy na strmé skály a vápencové útvary v moři. Koupání, prohlídka tajemných jeskyní a výlet na ostrovy Tremiti. Na kole věhlasnými poutními místy a kolem normanských pevností. Odpočinek v kavárničkách při projížďce malebnými městečky.

Program zájezdu

1.-3.den: Žďár n.S., Vieste, Peschici, Rodi Garganico. 

Autobusem přes Rakousko do Itálie na poloostrov Gargáno. Na kole od středověkého městečka Vieste uprostřed olivových hájů s úzkými uličkami, hradem a katedrálou. Dominantou pobřeží je erozí vytvořený monolit Pizzomunno. Podél pláží vstoupíme kamennou bránou do nejhezčího městečka Gargána – bílého Peschici na strmé skále, působícího jako jednolitá pevnost. Město složené z bílých domů a schodů do nebe s výhledy na přístav. Na kole do Rodi Garganico na skále s historickým jádrem. Ke koupání zvou písečné pláže pod městem.

4.den: Foresta Umbra. 

Na kole se projedeme klikatými silničkami klidem rezervace „Lesa stínů“ – Foresta Umbra. Výjimečný celek původního zalesnění, nádherné přírodní scenérie, rozmanité druhy volně žijící zvěře. Výhledy na pobřeží a krasová údolí. Odpočineme si na dubových lavicích odpočívadel a zaposloucháme se do zvuků uzavřeného světa pralesa.

5.-6.den: Koupání, (*výlet na ostrovy Tremiti či k jeskyním). 

Volný den s koupáním a odpočinkem. *Volitelně výlet lodí na ostrovy Tremiti (asi 35 EUR/os.) a do pobřežních jeskyní (asi 25 EUR/os.). Pohádkové ostrovy Tremiti v křišťálovém moři nabízí zátoky se skalními útvary a jeskyně, majáky ale i nepřekonatelné koupání. Opevněný klášter na ostrově San Nicola, průzračné moře umožňuje obdivovat podmořský svět této rezervace a jeskyně ostrova San Domino. Projížďka lodičkou do vápencových jeskyní s výhledy na poloostrov a erodovaná skaliska – ikonu Gargána. Názvy jeskyní vycházejí z jejich tvaru či místní legendy.

7.den: San Giovanni Rotondo, Monte S. Angelo, Manfredonia. 

Výlet do horského městečka San Giovanni Rotondo s hrobkou svatého mnicha Padre Pio s Kristovými stigmaty. Antickou cestou do nejvýše položené obce Monte S. Angelo s proslulou svatyní zjevení archanděla Michaela. Historické jádro, zvonice, věž a impozantní zbytky normanského hradu. Projdeme se uličkami starobylé Manfredonie kolem hradeb k pevnosti Castello Svevo s mohutnými baštami.

8.-10.den: Jezera Gargána – Žďár n.S. 

Busem podél romantického pobřeží na sever Gargána, s výhledy na obranné středověké věže a jeskyně. Na kole mezi velkými slanými jezery Lago di Varano a Lago di Lesina, která jsou oddělená od moře dlouhou dunou. Rozloučení s mořem, odjezd domů. 

Délka tras:
autobusem 3500 km, na kole 0-300 km
Doporučené kolo:
doporučujeme silniční, cross
Počasí:
vzduch 25-31 °C, voda 21-25 °C
Nástupní místo:
Praha, Pardubice, Žďár n. Sáz., Brno
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, místní polopenze (italská snídaně a 3 chodová večeře bez nápojů), 7x ubytování v kempu s bazénem a hřišti (*4-lůžkovém mobilhomu s dvěma oddělenými ložnicemi, taxa a úklid v ceně), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Cena ubytování v 4-lůžkovém mobilhomu s dvěma oddělenými ložnicemi je 15 290 Kč.
Ubytování:
7x ubytování v kempu s bazénem a hřišti (*4-lůžkovém mobilhomu s dvěma oddělenými ložnicemi, taxa a úklid v ceně). Cena ubytování v 4-lůžkovém mobilhomu s dvěma oddělenými ložnicemi je 15 290 Kč.
Strava:
7x místní polopenze (italská snídaně a 3 chodová večeře bez nápojů)

Mapa

Mapa - 1401/GARGÁNO NA KOLE (A OSTROVY TREMITI)

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.