SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 5
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Německo

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
24.08. - 28.08. 2024
1371
9 990
Rezervovat

Popis

Ochutnáme množství cyklistických tras a cyklostezek, od Sprévské cyklostezky, přes Žabí cyklostezku, cyklostezku Krabat, cyklostezku Saských měst či Okurkovou cyklostezku. Jen mírně zvlněná Horní Lužice, stejně jako cesty v rezervacích „Benátek severu” Spreewaldu (UNESCO), podél řek a krajinou jezer a luk s hustou sítí dokonalých asfaltovaných cyklostezek jsou pravým rájem pro cyklisty. Pohodový zájezd bez nočních přesunů.

Program zájezdu

1.den: Žďár nad Sázavou – Budyšín. 

Autobusem do Německa. Okružní výlet po cyklotrase kolem Budyšínské vodní nádrže a prohlídka centra Horní Lužice – tisíciletého města Budyšína s mnoha věžemi, hradbami i historickým centrem s jeho středověkými uličkami. Možnosti vyhlídek z věží, unikátní vodárenská věž či muzeum hořčice a srbské speciality.

2.den: Horní Lužice. Budyšín. 

Na kole po Žabí cyklostezce do města Kamenz – rodiště filozofa Lessinga s dominantním kostelem. Centrum města s radnicí a kašnou s českým lvem, měšťanské domy či bašta. Mezi městy historického spolku Lužického šestiměstí na dávné obchodní cestě zpět. Po cestě mineme barokní kostelík v Nebelschütz a barokní cisterciácký klášter St. Marienstern v Panschwitz-Kuckau.

3.den: Hoyerswerda – Cottbus, Burg. 

Busem ke Guttauským jezerům. Na kole či pěšky podél „Přírodní naučné stezky Guttauská jezera“ a „Okružní stezky mořského orla“. Dále na kole unikátní přírodou biosférické rezervace Hornolužická vřesoviště a kolem mnoha jezer, luk a stepí po Seelandroute do města Hoyerswerda se starým centrem s dlážděnými uličkami.

4.den: Spreewald – jižní okruh (Oberspreewald). 

Z termálních lázní Burg: dřevěné domky, mlýn, kreativní objekt Weidenburg či Bismarkova věž s vyhlídkou. Volitelně možnost 2 hodinové projížďky na pramicích sítí burgských řek: tradiční farmy, dřevěné dvory, místní fauna a flora (objednání a platba v CK dopředu: 390 Kč/os.). Na kole dále s možností zasávky u obnoveného kruhového slovanského hradiště – hrad Raddusch a kolem malého skanzenu v Lehde, jehož dřevěnice s rákosovými střechami ukazují lužickosrbskou historii. Po Okurkové cyklostezce do města Lübbenau – historické jádro, barokní kostel a zámek s nádherným parkem a podél lánů okurkových polí do starobylého Lübben.

5.den: Spreewald – severní okruh (Unterspreewald) – Žďár nad Sázavou. 

Velice rozmanitou krajinou Sprévského lesa, kde v době ledové vznikla bažinatá krajina s množstvím říček a kanálů a s bohatstvím ptačích druhů (biosférická rezervace UNESCO). Na kole z „brány Spreewaldu“ – historického Lübben se středověkým kostelem a vodním zámkem na sever Okurkovou cyklostezkou. Bez převýšení pohodovou cestou kolem vodních ploch do Schlepzig s roubenými domy a kostelíkem a do Krausnick. Autobusem zpět do ČR.

Délka tras:
autobusem 1300 km, na kole 0-270 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross, silniční
Počasí:
vzduch 23-26 °C, voda v jezerech 15-22 °C
Nástupní místo:
Brno, Žďár n. Sáz., Pardubice, Praha, Ústí n. Labem
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem včetně poplatků, přeprava kol, 4x ubytování v Jugendherbergu ve čtyřlůžkových pokojích s polopenzí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatek za 2-lůžkový pokoj (4 noci) 2120 Kč. Možnost přikoupit plavbu na loďkách 490 Kč/os.
Ubytování:
4x ubytování v Jugendherbergu ve čtyřlůžkových pokojích s polopenzí. Příplatek za 2-lůžkový pokoj (4 noci) 2120 Kč.
Strava:
4x polopenze
Poznámka:
Možnost přikoupit plavbu na loďkách 450 Kč/os.

Mapa

Mapa - 1371/SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.