KORUTANY NA KOLE V POHODĚ

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 5
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Rakousko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.06. - 05.06. 2024
1361
11 590
Termín je obsazen

Popis

Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany, která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem putování mezi korutanskými jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců. Pohodu jistě umocní ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci v začínajícím létě i vykoupat, případně využijeme krytý bazén a wellness centrum v areálu.

Program zájezdu

1.den: Olomouc – Maltschachersee. 

Brzy ráno autobusem do Rakouska, příjezd na místo ubytování kolem poledne, možnost krátkých vyjížděk do okolí, koupání v jezeře, apod.

2.den: Kolem Ossiachersee (cca 60 km na kole). 

Na kole kolem křišťálově čistého jezera Ossiachersee, které leží ve výšce asi 500 m. Etapa je jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny obrovitého hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku dravých ptáků, Affenberg – opičí hora s kolonií makaků).

3.den: Na kole či lanovkou na Gerlitzen (cca 45 – 70 km na kole). 

Výjezd lanovkou (není v ceně), či na kole na horu Gerlitzen (1909 m). Jde o významný vyhlídkový vrchol v oblasti, v zimě lyžařské centrum. Jsou dvě možnosti: na vrchol se lze dostat buď výrazně sportovní variantou, která obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Ovšem pohodáři spíše vyjedou i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory až do kempu.

4.den: Kolem Wörthersee (cca 45 – 85 km na kole). 

Na kole kolem jezera Wörthersee – navštívíme lázeňská města Velden a Pörtschach, s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem. Odsud jsou možnosti dalšího prodloužení na vyhlídku Pyramidenkogel s rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí. Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu s historickým centrem a expozicí světa v miniatuře Minimundus.

5.den: Maltschachersee – Olomouc. 

Dopoledne relax u jezera Maltschachersee, možnost cca 30 km vyjížďky v okolí po okolních vesničkách a statcích. Návrat autobusem zpět domů v nočních hodinách.

Délka tras:
autobusem 1400 km, na kole 0-250 km
Doporučené kolo:
doporučujeme silniční, cross
Počasí:
vzduch 23-26 °C, voda 21-24 °C
Nástupní místo:
Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, přeprava kol, 4x ubytování v komfortních apartmánových domech nad jezerem (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), polopenze formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V rámci ubytování je volný vstup do vnitřního bazénu a sauny, taktéž lze využít bowling (na objednání na recepci).
Ubytování:
4x ubytování v komfortních apartmánových domech nad jezerem (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
Strava:
4x polopenze formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem

Fotogalerie

Mapa

Mapa - 1361/KORUTANY NA KOLE V POHODĚ

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.