POLSKÉ BIESZCZADY V POHODĚ

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Polsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
04.08. - 10.08. 2024
1351
17 990
Rezervovat

Popis

Nejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Nenarušená příroda parku je protkána hustou sítí lesních a polních cest, ideálních pro cyklistiku. Výlety údolími karpatských polonin, místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků, vlaková úzkokolejka. Stopy Švejka, putujícího na haličskou frontu. Většina tras vede po asfaltových a šotolinových cestách vhodných též pro trekkingová kola. Některé úseky vedoucí přes hřebeny jsou vhodné pro „horaly“. Zájezd je zcela bez nočních přejezdů!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – poloniny Bieszczad – Tarnawa. 

Autobusem do jihovýchodní části Polska a večerní příjezd do tajemných Bieszczad. Další den na kole nejvýchodnější částí Bieszczad vzhůru (volitelně až k zaniklé vesnici Beniowa se zbytky hospodářských budov a základy kostela). K vřesovišti Tarnawa s procházkou. Opuštěnou krajinou na kole sjedeme k řece San tvořící hranici s Ukrajinou. Podél řeky zpět k zubří rezervaci a na ubytování.

3.-4.den: Smolnik – Turzaňsk – Zagorz. 

Na kole podél říčky Muczny do Smolniku s dřevěným kostelem sv. Michala Archanděla z 18. století (UNESCO). Údolím řeky San do Dwerniku s dalším dřevěným kostelem. Odbočíme na lesní cyklostezku údolím Caryňské poloniny. Po silnici od Bereżki do Ustrzyky Górne (občerstvení). Ráno busem do městečka Cisna. Dopolední výlet úzkokolejkou údolím říčky Solinky do nitra bieszczadských lesů. Na kole budeme sjíždět z vrcholu do údolí řeky Oslawy a do vesničky Turzaňsk s dalším dřevěným kostelíkem (UNESCO) a nedotčenou krajinou lesů do města Zagorz. Alternativně lze tento den využít jako odpočinkový a po příjezdu do Turzaňsku jet do Sanoku autobusem s prohlídkou skanzenu. Autobusem pak na ubytování.

5.-6.den: Kremenec – Dzial. 

Celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny – na vrchol Kremenec. Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol Wielka Rawka (1302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél hranice dojdeme k trojmezí a přes hřeben Dzial sestoupíme do Wetliny. Na kole do vísky Chmiel s dřevěným kostelem sv. Mikuláše a podél řeky San k Zatwarnica. Po lesní cyklostezce do obce Lutowiska.

7.den: Bieszczady – Praha. 

Poslední den ráno odjezd přes Polsko domů.

Délka tras:
autobusem 2000 km, na kole 0-230 km, pěšky 1x 20 km
Doporučené kolo:
doporučujeme trek, MTB
Počasí:
proměnlivé, vzduch 19-25 °C (na horách chladněji)
Nástupní místo:
Praha, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 6x ubytování v hotelu s polopenzí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj 4590 Kč.
Ubytování:
6x ubytování v hotelu s polopenzí. Příplatky: 1-lůžkový pokoj 4590 Kč.
Strava:
6x polopenze

Mapa

Mapa - 1351/POLSKÉ BIESZCZADY V POHODĚ

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.