MALBORK, GDAŇSK, NÁRODNÍ PARKY – CYKLISTIKA U BALTU

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Polsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
06.08. - 11.08. 2024
1341
12 490
Rezervovat

Popis

Starobylá města a gotické hrady severu Polska. Nepoznané pobřeží Baltského moře, pláže s jemným bílým pískem, přívětivá atmosféra národních parků a moderních i historických měst Trojměstí, útulné kavárničky a parky nedaleké Bydhoště. Nabízíme příjemný pobyt a „písečnou cyklistiku“ u našich polských sousedů!

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár nad Sázavou – Malbork. 

Autobusem přes celé Polsko až ke Gdaňskému zálivu v Baltském moři. Rozsáhlý obranný křižácký gotický hrad Malbork (UNESCO), dominující stejnojmennému městu je největší gotickou stavbou z cihel na světě. Na kole městem Malbork a podél řeky Nogat.

3.den: Helská kosa. 

Na kole Helskou písečnou kosou až na její konec do města Hel s promenádou a dunami a zpět kolem přístavů a rybářských domků, pozůstatků obrany poloostrova, lesů, dun a pláží s jemným bílým pískem, zvoucích ke koupání.

4.den: Slowinski národní park (UNESCO), jezera Lebsko a Sarbsko. 

Vzácný ekosystém národního parku, pohyblivé duny (zvané Lebská Sahara), lesy a jezera, kde se mísí sladká a slaná voda. Skanzen Slovinské vsi ve vesnici Kluki a na kole podél jezera Lebsko do městečka Leba a podél moře do výchozího bodu k dunám Rabka. Unikátní písečné duny až 40 m vysoké mezi jezerem Lebsko a Baltským mořem. Dále lze jet na kole podél jezera Sarbsko.

5.den: Gdaňsk, Sopoty, Gdyně, Bydhošť. 

Na kole Trojměstím podél pobřeží mezi historickým městem Gdaňsk, lázeňským letoviskem Sopoty a významným přístavem Gdyní. Prohlídka historické perly Polska – města Gdaňsk – restaurovaného do středověké podoby. Vzpomínky na svobodu a Solidaritu, slavná zvonkohra, Neptunova fontána, Královská cesta, vyhlídka z věže Mariánského kostela na město, středověký orloj. Nejdelší dřevěné molo Evropy v lázeňských a festivalových Sopotech. Přístavní Gdyně: cílové místo vyhlídkových plaveb zálivem – Jižní molo, oceánografické muzeum, přístupný torpédoborec, ruské kolo s vyhlídkou na město. Autobusem do starobylého města Bydhoště.

6.den: Bydhošť – Žďár nad Sázavou. 

Dopolední prohlídka pohádkového, historického města Bydhošť. Středověké gotické a renesanční kostely, muzeum v souboru budov tří sýpek, rozsáhlý městský park, kavárny a měšťanské domy, park na Mlýnském ostrově, proslulá socha Lučištnice. Případně na kole dále okruh parkem na sever, nebo okruh směrem na východ do Fordon. Autobusem Polskem zpět domů.

Délka tras:
busem 2600 km, na kole 0-280 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross, MTB
Počasí:
vzduch 19-25 °C, voda 18-21 °C
Nástupní místo:
Brno, Žďár nad Sázavou, Praha, Hradec Králové, Náchod
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, přeprava kol, 4x polopenze, 4x ubytování v 2* hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Ubytování:
4x ubytování v 2* hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
Strava:
4x polopenze

Mapa

Mapa - 1341/MALBORK, GDAŇSK, NÁRODNÍ PARKY – CYKLISTIKA U BALTU

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.