SLOVINSKÉ A CHORVATSKÉ HORY A MOŘE NA KOLE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Slovinsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.07. - 09.07. 2024
1332
11 390
Rezervovat

Popis

Slovinské Alpy i pláže a historická městečka Slovinska a Chorvatska. Triglavský N.P. s hlubokými údolími, tyrkysovými řekami a průzračnými horskými jezery, nad nimiž se tyčí majestátní vápencové horské masivy, je ideální pro aktivní odpočinek při cykloturistice či turistice. Horské středisko Bled, Bohinjské a Bledské jezero, výhledy na Triglav a další vrcholy. Za odpočinkem k moři na hranicích Slovinska a Chorvatska. Na kole po osamělých cestách Istrijského poloostrova, přes starobylá kamenná opevněná města, krajem vinic a olivových hájů a podél pobřeží za pohodovým způsobem života, který znají jen místní lidé…

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár nad Sázavou – Bled – Bohinj. 

Přes Rakousko do Slovinska. Úchvatnou soutěskou Vintgar, pěšky po dřevěných chodníčcích k vodopádu. Na kole prohlídka města Bled: možnost ochutnávky místní speciality kremšity, fakultativně lodí po Bledském jezeře na ostrov s kostelíkem Nanebevzetí Panny Marie, středověký hrad mezi skalními masívy nad jezerem. Na kole k jezeru Bohinj, možnost výjezdu lanovkou na vrchol Vogel s panoramatickými výhledy na jezero. Vodopád Savica (až 78 m).

3.den: Dovje, Dolina Vrata, Aljažev dom, Jesenice. 

Na kole hlubokou dolinou Vrata ke kouzelným dvoustupňovým vodopádům Peričnik (16 m a 52 m). Na kole podél Sávy přes Jesenici na ubytování. Místo cyklistiky lze jet turistickou variantu: Procházka na Velké planině, v malebném údolí Logarská dolina a pěšky k vodopádu Rinka (90 m).

4.den: Škocjanské jeskyně – Portorož, Piran. 

Na kole do Škofia Loka – údajně nejstaršího místa Slovinska: prohlídka historického jádra s barevnými fasádami měšťanských domů. Autobusem k jedinečným krasovým útvarům Škocjanských jeskyní (UNESCO). Přejezd k pobřeží Jaderského moře. Na kole z Portorože do romantiky starobylých uliček překrásného městečka Piran s benátskými domy, hradbami a paláci a poklidným městečkem Izola do přístavního města Koper.

5.den: Motovun – Grožnjan – Buje, Piran, Portorož. 

Koupání a odpočinek u moře a procházka mezi Portoroží a Piranem, nebo busem do fotogenického historického opevněného městečka Motovun na kopci, které dominuje celému okolí. Městský palác, historické domy a zvonice. Možnost procházky po hradbách s krásným výhledem, či ochutnávky místních vín. Dále na kole do města umělců Grožnjan se zámkem a opevněním. Vinicemi a olivovými háji do Buje a zpět k moři do středověkého městečka Piran s hradbami.

6.-7.den: Koper – Predjama – Lublaň – Žďár nad Sázavou. 

Dopoledne koupání, projížďka na kole, či krátká prohlídka historického centra města Koper: promenáda, ochutnávka místních vín. Autobusem k unikátnímu Predjamskému hradu pod vysokou skalní stěnou. Dále do hlavního města Slovinska Lublaně s bohatou historií. Prohlídka města: uličky historického centra s restauracemi, promenáda podél řeky Lublaňky, symbolické Trojmostí, možnost vyjet zubačkou na hrad nad městem. Přes Rakousko návrat domů.

Délka tras:
autobusem 2100 km, na kole 0-170 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross
Počasí:
vzduch 19-25 °C, voda 19-22 °C
Nástupní místo:
Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, na vyžádání Bratislava
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 4x ubytování v hotelu (hostelu) se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Ubytování:
2x ubytování v hotelu, 2x ubytování v hostelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
Strava:
4x snídaně

Mapa

Mapa - 1332/SLOVINSKÉ A CHORVATSKÉ HORY A MOŘE NA KOLE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.