Z PASOVA DUNAJSKOU CYKLOSTEZKOU NA KOLE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 5
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Německo, Rakousko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.07. - 29.07. 2023
1331
9 990
Zájezd již proběhl

Popis

Cykloturistika údolím Dunaje, z Bavorska do Rakouska po romantické cyklostezce se snadným profilem, která je lemována středověkými městy, kláštery, katedrálami a hrady. Vždy s doprovodem autobusu – pohádkovými oblastmi Schlögenské smyčky a údolí vinic a hradů Wachau. Cyklostezka nabízí úchvatné pohledy, převážně asfaltový povrch a minimální převýšení.

Program zájezdu

1.den: Žďár nad Sázavou – Pasov – Aschach. 

Odjezd autobusem do Bavorska, prohlídka historického centra bavorského Pasova – města na soutoku tří řek. Středověká atmosféra města, náměstí se starou radnicí, katedrála a pasovský hrad. Dále do Rakouska k zámku v Obernzell a na kole od unikátního kláštera Engelhartszell s muzeem. Na kole údolím Niederranna a krásnými meandry Dunaje v jedinečné Schlögenské smyčce, kde Dunaj otáčí svůj tok. Pod monumentálním zámkem Neuhaus s výhledy na Alpy bočními údolími, přes středověký Aschach se zámkem (variantně až do Linz). Ubytování.

2.den: Aschach – Linz – Enns. 

Ze středověkého Aschachu přes Ottensheim do perly na Dunaji – města Linz. Prohlídka historického centra hlavního města Horních Rakous Lince s katedrálou a zámkem nad Dunajem. Autobusem dále podél Dunaje přes městečko Mauthausen s možností prohlídky nechvalně známého koncentračního tábora, či prohlídka města Enns s hodinovou věží a bazilikou.

3.den: Enns – Ybbs. 

Z Enns přes Grein – perlu oblasti s historickým divadlem a zámkem s rozsáhlým arkádovým nádvořím. Na kole podél Dunaje k přítoku řeky Ybbs v malebném Ybbsu s historickým centrem a městskými hradbami.

4.den: Ybbs – Melk – Wachau. 

Na kole kolem poutního kostela Maria Taferl k nejkrásnějšímu baroknímu klášteru v Rakousku na ostrohu nad Dunajem v Melku. Monumentální benediktinský klášter se zdobenými interiéry knihovny i kostela. Historické náměstí Melku s měšťanskými domy. Dále na kole vinorodým krajem Wachau, zapsaným v UNESCO, pod majestátní zříceninou Aggstein a pod zámkem Spitz.

5.den: Wachau – Krems – Žďár nad Sázavou. 

Na kole pod zříceninami gotických hradů a kolem kláštera v Durnstein do historické Kremže. Prohlídka historického centra města vína a hořčice (UNESCO) s měšťanskými domy a klášterem. Autobusem zpět domů.

Délka tras:
autobusem 1100 km, na kole 0-300 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross, MTB
Počasí:
vzduch 19-25 °C
Nástupní místo:
Praha, Pardubice, Žďár nad Sázavou, Jihlava
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, přeprava kol, 4x snídaně, 4x ubytování po 2 osobách v 4-lůžkových pokojích hostelů, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 4x večeře za 1590 Kč.
Ubytování:
4x ubytování po 2 osobách v 4-lůžkových pokojích hostelů
Strava:
4x snídaně. Možnost dokoupit 4x večeře za 1590 Kč.

Mapa

Mapa - 1331/Z PASOVA DUNAJSKOU CYKLOSTEZKOU NA KOLE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.