MOSELSKOU CYKLOSTEZKOU VÍNA (HOTEL)

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Lucembursko, Německo

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
18.07. - 23.07. 2024
1501
10 990
Rezervovat

Popis

Z pohodlí hotelu si užijeme fyzicky nenáročné cyklotoulky údolím řeky Mosely (UNESCO) pod terasovitými vinicemi. Prohlédneme si pohádkové hrady a hlavní město malebného Lucemburska, rovinatou trasu podél řeky si zpestříme cyklostezkou do romantické vrchoviny Hohe Eifel. Starobylé hrázděné domy vinařských městeček, hrady nad meandry řeky a ochutnávky moselského vína v místním sklípku nám trvale zůstanou v paměti.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n.S. – Luxembourg, Echternach, Trier. 

Autobusem přes Německo do Lucemburska. Hlavní město Luxembourg: katedrála s hrobem českého krále Jana aj. Na kole po cyklostezce do starobylého Echternachu. Autobusem dále do místa ubytování s krátkou zastávkou v Trevíru: antické římské památky.

3.den: Bernkastel-Kues, Trarbach. 

Pod hradem Landshut do středověké vinařské obce Bernkastel-Kues s hrázděnými domy a vinotékou. Na kole pokračujeme podél krásných meandrů Mosely pod svahy obtěžkanými vinicemi přes Kröv a Trarbach s promenádou a kavárničkami do Reil.

4.den: Hohe Eifel. 

Pro změnu se projedeme po cyklostezce na bývalé železnici do německých Ardén, do vrchoviny Hohe Eifel s malými jezery vulkanického původu.

5.-6.den: Ediger – Koblenz – Žďár n.S. 

Závěrečná část Vinné stezky před soutokem Mosely s Rýnem. Přes Cochem a pod hradem Eltz do Koblenz s pevností nad Deutsches Eck. Degustace ve vinných sklípcích. Busem zpět do ČR.

Délka tras:
autobusem 2300 km, na kole 0-250 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross
Počasí:
srovnatelné s naším
Nástupní místo:
Brno, Žďár nad Sázavou, Pardubice, Praha, Plzeň
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 3x snídaně, 3x ubytování v hotelu, či penzionu (dvoulůžkové pokoje se snídaní a sociálním zařízením na pokoji), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 3x večeře v hotelu za celkem 1160 Kč.
Ubytování:
3x ubytování v hotelu, či penzionu (dvoulůžkové pokoje se snídaní a sociálním zařízením na pokoji)
Strava:
Možnost dokoupit do polopenze 3x večeře v hotelu za celkem 1160 Kč.

Mapa

Mapa - 1501/MOSELSKOU CYKLOSTEZKOU VÍNA (HOTEL)

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.