RÁJ MEKLENBURSKÝCH JEZER NA KOLE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 5
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Německo

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.08. - 05.08. 2024
1291
10 590
Rezervovat

Popis

Výborná síť rovinatých cyklostezek v unikátním labyrintu vodní krajiny tisíců průzračných jezer, propojených říčkami a kanály, je ideálním místem pro dovolenou na kolech. Modrá hladina jezer, tiché lesy, louky, romantické zámky, středověké hrázděné vesničky, možnosti ochutnávky ryb, piva, či místních specialit ve starobylých restauracích i přístavních hospodách, ale i koupání…

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n.S. – Plauer See – Fleesensee – Kölpinsee. 

Autobusem do Německa do oblasti Meklenburských jezer a na kole po cyklostezce Labe-Müritz do městečka Alt Schwerin s větrným mlýnem a s možností objet ostrov Plauer Werder. Podél Plauer See a dále skrze lesy k jezeru Malchow. Perla jezerní plošiny – ostrovní město Malchow s větrným mlýnem a zvedacím mostem, klášterním komplexem, kostely a přístavní atmosférou. Podél Fleesensee do Göhren-Lebbin se zámeckým hotelem. Dále kolem Poppentin a Kölpinsee do lázeňského Warenu – turistického centra Müritzu. Staré město, největší německé sladkovodní akvárium, kostely a vodárenská věž z červených cihel, stará radnice.

3.den: Národní park Müritz – Röbel. 

Na kole Müritzkým národním parkem, který je kromě mnoha jezer v nádherné přírodě také domovem vzácných velkých ptáků. Zážitkem tak může být setkání s jeřáby, orlem mořským, či s orlovcem říčním ve Federow. Cyklotrasou mezi jezery, lesy a tajemnými bažinami do přístavního Rechlin s písečnými plážemi u jezera. Historické staré město Röbel: přístav s malou promenádou, barevné hrázděné a cihlové domy a kostely, radnice, holandský větrný mlýn, možnost vyhlídky z věže.

4.den: Tollensesee – Neubrandenburg – Neustrelitz. 

Autobusem do obnoveného Neubrandenburgu s mnoha středověkými cihlovými stavbami i hrázděnými domy. Proslulé čtyři středověké městské brány, kostely i kruhové městské opevnění s typickými hrázděnými domky v něm. Autobusem k Tollensesee a na kole podél jezera na Alt Rehse s řadou identických hrázděných „studentských“ domků. Dále kolem loveckého zámečku u Prillwitz do Neustrelitz: zámek s parkem, čtvercové náměstí s vodotryskem, přístav.

5.den: Mirow – Labussee – Wustrow – Žďár n.S. 

Přejezd do Mirow: zámek, park a starý pivovar na břehu Mirower See, starobylý dům s branou na ostrov. Na kole na jih do krajiny vod: k Schulzensee a mezi jezery Vilzsee a Rätzsee. Kolem soustavy zdymadel průplavu Diemitz a lesem do Canow k jezeru Labussee. Podél Buchsee do Wustrow u jezera Plätlinsee. Autobusem zpět domů.

Délka tras:
autobusem 1700 km, na kole 0-180 km
Doporučené kolo:
doporučujeme cross
Počasí:
srovnatelné s naším
Nástupní místo:
Brno, Žďár nad Sázavou, Pardubice, Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu se snídaní, se sprchou a WC, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 3x večeře v hotelu za celkem 1190 Kč.
Ubytování:
3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu se snídaní, se sprchou a WC,
Strava:
V ceně 3x snídaně. Možnost dokoupit 3x večeře v hotelu za celkem 1190 Kč.

Mapa

Mapa - 1291/RÁJ MEKLENBURSKÝCH JEZER NA KOLE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.