JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Švédsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena / chatky
27.07. - 04.08. 2024
1281
16 290 / 19 790
Rezervovat

Popis

Za neuvěřitelným klidem do země Vikingů – Švédska. Na kole zemí jezer, lesů, skalnatého pobřeží a rybářských osad, mostů i dávné historie. Křišťálově čistá jezera a pohádkové ostrovy i exotika prehistorických megalitů v Ales stenar. Cyklistika ostrovem Visingsö a poloostrovem Kullen, po březích jezer Vättern a Vänern, podél unikátního Göta kanálu a nedotčenou přírodou ostrova Öland.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n.S. – Kullen – Götaland. 

Přes Německo a lodí do Švédska. Dle času na kole divokou přírodou podél romantického pobřeží rezervace skalnatého poloostrova Kullen a pěšky k majáku s vyhlídkou. Busem do jezerní oblasti Švédka na pomezí Götalandu.

3.den: Vättern – Alvastra – Göta kanál – Vreta – Roxen. 

Busem po břehu průzračného ledovcového jezera Vättern k ruinám kláštera Alvastra. Na kole podél technické památky – Göta kanálu za čokoládou Cloetta, k opatství Vreta s hroby švédských králů až k jezeru Roxen, kde je neuvěřitelné schodiště zdymadel.

4.den: Vänern – Vättern. 

Busem k největšímu švédskému jezeru Vänern a na kole nejoblíbenější cyklistickou trasou podél Göta kanálu. Nenáročná cyklistika vesničkami a lesy podél jezer a říček s loďkami a zvedacími mosty k jezeru Vättern do Karlsborgu s rozsáhlou pevností Karlsborgs Fästning.

5.den: Göteborg – ostrov Tjörn. 

Göteborg – druhé největší město Švédska: centrum, třída Kungsportsavenyn, operní scéna i městské muzeum s vikingskou historií. Busem malebným krajem útesů a členitého pobřeží Bohuslän a po mostě na ostrov Tjörn s kamennými kruhy z doby bronzové. Na kole do městečka jachet, muzea akvarelů a usměvavého kostela Skärhamn. Pohodovými silničkami ostrova, starobylé farmy, majáky a výhledy na moře.

6.den: Jönköping – Gränna – Visingsö. 

Univerzitní Jönköping: kostel Sofiakyrkan a stará radnice. Na kole buď podél jezera Vättern do kraje lízátek Gränna s malebnými domečky a skanzenem, nebo lodí (80 SEK) na perlu jezera – překrásný ostrov Visingsö s ruinami středověkého hradu, kostely a majákem s báječnou vyhlídkou. Variantně dále na kole podél jezera Vättern.

7.den: Götaland – Öland. 

Autobusem na jih a po obřím mostě na úžasný ostrov Öland – letní královské sídlo v paláci Solliden se zahradou. Zřícenina mohutného hradu a vikinská kamenná loď v Borgholmu. Na kole na východ krajinou vřesovišť, mezi dřevěnými větrnými mlýny ke kruhovému opevnění z doby železné v Graborg. Skanzen Himmelsberga.

8.-9.den: Kalmar – Ales stenar – Žďár n.S. 

Malebný historický Kalmar se zámkem a starým městem. Autobusem k tajemné obdobě Stonehenge – vikingské megalitické lodi v Ales stenar. Trajektem do Německa a autobusem zpět domů.

Délka tras:
autobusem 4000 km, lodí 220 km, na kole 0-320 km
Doporučené kolo:
doporučujeme MTB (cross, silniční)
Počasí:
vzduch 18-25 °C, voda 16-20 °C
Nástupní místo:
Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Ústí n. Labem
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, přeprava kol, trajekt do Švédska a zpět, místní snídaně, 6x ubytování v kempech (*4-lůžkové chatky s kuchyňkou), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 6x večeře na místě za 2390 Kč. Ubytování po 2 osobách za příplatek k ceně chatky 5790 Kč.
Ubytování:
Ubytování po 2 osobách za příplatek k ceně chatky 5790 Kč.
Strava:
V ceně 6x snídaně. Možnost dokoupit do polopenze 6x večeře na místě za 2390 Kč.

Mapa

Mapa - 1281/JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.