HOLANDSKO NA KOLE (BUNGALOVY)

Typ zájezdu: Cyklo
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Nizozemsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.09. - 10.09. 2024
1234
16 990
Rezervovat

Popis

Užijeme si pohodové hvězdicové výlety z jednoho místa ubytování v zemi s nejdokonalejší sítí cyklostezek, v zemi větrných mlýnů, polderů, písečných dun, dřeváků, sýra a krav. Holandsko je nejen zemí historických i moderních měst a přístavů, ale je také zemí protkanou stovkami kilometrů vodních kanálů (grachtů) mezi lány květin a svým rovinným charakterem přímo stvořenou pro lehčí cyklistiku. ATRAKCE: Návštěva proslulých sýrových trhů!

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n.S. – kemp u moře.

Autobusem přes Německo do Nizozemí. Na holandských místních kolech návštěva N.P. Hoge Veluwe s písečnými dunami a 500 druhy rostlin, galerie v přírodě. Dále na místo ubytování v bungalovech. (Na kole do 40 km.)

3.den: Zaanse Schans, Edam, Volendam, Marken.

Cyklookruh z Zaanse Schans s větrnými mlýny přes město sýrů Eidam do starobylého přístavu Volendam. Návštěva sýrárny a výroby dřeváků (otevřeno denně) a na ostrov Marken s dřevěnými domky na kůlech. (Na kole 55 km).

4.den: Den Haag, Scheveningen, Rotterdam.

Autobusem do královského sídelního města Den Haagu, Holandsko v miniatuře v Madurodamu, na kolech do Scheveningenu – mořské akvárium, koupání. Dále pobřežními dunami přes Hoek Van Holland do Maassluis. Moderní architektura přístavu Rotterdam – věž Euromast (185 m). (Na kole 45 km).

5.den: Aalsmeer, Muiden, Naarden.

Busem do Aalsmeer (květinová burza). Výlet na kolech k vodnímu hradu Muiderslot (z r. 1280), návštěva hrobu J. A. Komenského a pevnosti. (Na kole 45 km). Zpět busem.

6.den: Amsterdam.

Pěší prohlídka Amsterdamu: muzea, tržiště, proslulé kanály – grachty, uličky lásky, návštěva brusírny diamantů, Rembrandtdův dům

7.den: Katwijk, Keukenhof, Haarlem, Zandvoort.

Přes Katwijk do Oegstgeest, zde se nachází unikátní Muzeum lidského těla Corpus. Keukenhof, možnost návštěvy Muzea tulipánů v Lisse. U Heemstede je největší parní čerpací stanice na světě Cruquis. Prohlídka typického holandského města Haarlemu, útulné hospůdky, plavební kanály, otáčecí mosty, historická budova řezníka, krásný mlýn De Adriaan předělaný na muzeum. Možná projížďka městem na lodičkách. Přes letovisko Zandvoort písečnými dunami na pobřeží do kempu. (Na kole 75 km). Možnost zkrácení trasy z Keukenhof do kempu (40 km) nebo trasa s vynecháním muzea Corpus (52 km).

8.den: Alkmaar, Bergen aan Zee.

Busem návštěva proslulých sýrových trhů, vážní budova Waag, muzeum sýra. Na kolech do lázní Bergen aan Zee, akvárium, pobřežím písečnými dunami, koupání. (Na kole 35 km.)

9.-10.den: Leiden, Gouda, Žďár n.S.

Ve městě Leiden botanická zahrada Hortus Botanicus. Grachty spolu se starobylými místy a ulicemi vytvářejí velmi malebnou scenérii. Gouda je město proslavené stejnojmenným světoznámým holandským sýrem. Prohlídka chrámu z 16. století, barevné vitráže. Cestou projížďka „zeleným srdcem Holandska“.(Na kole 50 km). Odtud autobusem přes Německo domů.

Délka tras:
autobusem 3100 km, na kole 0-370 km
Doporučené kolo:
nejlépe crossová kola, možno silniční
Počasí:
vzduch 20-24 °C, voda 17-20 °C
Nástupní místo:
Brno, Žďár n. Sáz., Pardubice, Praha, Ústí nad Labem
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v samostatných 2-lůžkových ložnicích velkých bungalovů (dva 2-lůžkové pokoje a jeden 1-lůžkový pokoj s obývacím pokojem s jídelním koutem, TV, kuchyňkou a sociálním zařízením). Průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol
Ubytování:
7x ubytování v samostatných 2-lůžkových ložnicích velkých bungalovů (dva 2-lůžkové pokoje a jeden 1-lůžkový pokoj s obývacím pokojem s jídelním koutem, TV, kuchyňkou a sociálním zařízením)
Strava:
V ceně je 7x polopenze (polní kuchyně)

Mapa

Mapa - 1234/HOLANDSKO NA KOLE (BUNGALOVY)

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.