CESTA KOLEM SVĚTA – JAR – MALEDIVY – SINGAPUR – VIETNAM – KAMBODŽA – THAJSKO – ČÍNA – JAPONSKO – MEXIKO

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 33
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.03. - 04.04. 2022
1221
299 990
Zájezd již proběhl

Popis

Za poměrně krátkou dobu navštívíte 9 atraktivních zemí světa včetně mnoha z těch nejvyhledávanějších turistických atrakcí! Pestrost programu vyváží chvilky relaxace na krásných plážích Malediv a Mexika. Vynikající poměr navštívených destinací a ceny. V malých skupinách od 4 osob. Český delegát po celou dobu zájezdu od příchodu na letiště v Praze až do konce. Bohatý program přímo v ceně, žádné nevyhnutelné fakultativní pasti! Pro maximální komfort Vás na této cestě bude doprovázet český delegát.

Program zájezdu

1.-6.den: Praha – Kapské Město a okolí. 

Odlet do Kapského Města v Jihoafrické republice dle leteckého řádu. Prohlídka města – historická čtvrť Maly Quarter a barevný Bo-Kaap nebo park Company Gardens. Lanovkou na ikonickou Stolovou horu. Cestou na Kapský poloostrov přes milionářské ráje jako Camps Bay nebo Clifton. Vyhlídková jízda na Mys Dobré naděje, nádherné vyhlídky, útesy, pláže, oceán. Námořní přístav Simon’s Town, kolonie tučňáků na ikonické pláži Boulders Beach. Rozsáhlé vinice. Výhledy z Památníku jazyka (Tall Monument), návštěva vinného sklepa, prohlídka Stellenbosch, ochutnávka vín. Na konec pobytu v Africe – Safari s Velkou pětkou.

7.den: Kapské Město – Dubaj – Maledivy. 

Transfer na letiště a přelet na Maledivy s přestupem v Dubaji.

8.-11.den: Maledivy. 

Z Malé lodí na atol Maafushi. Odpočinek na bělostné pláži u hotelu. Možnost šnorchlování, potápění a rybaření. Fakultativně výlet lodí apod.

12.den: Singapur. 

Prohlídka Singapuru v hop-on hop-off autobusu, hlavní památky.

13.-15.den: Singapur – Saigon (Ho Či Minovo město). 

Přílet do Vietnamu. Představení Vodního loutkového divadla. Jízda rikšou přes celé centrum, kolem významných památek až k přístavu. Večerní plavba s večeří. Prohlídka Saigonu (Ho Chi Minh city): Palác sjednocení, francouzské budovy postavené Gustavem Eiffelem – katedrála Notre Dame a Centrální pošta. Muzeum války. Nakonec centrální trh, jedna z nejstarších budov ve městě, nákup suvenýrů, speciality vietnamské kuchyně. Výlet do delty Mekongu – návštěva malé rodinné firmy na výrobu kokosových bonbonů nebo odpočinek u ochutnávky místního ovoce. Projížďka loďkou po kanálu lemovaném vodními palmami.

16.-17.den: Saigon – Siem Reap. Angkor Wat. 

Přelet do Kambodži. Místní trhy v centru města Siem Reap, kde se prodává prakticky vše za jeden dolar a můžete zde ochutnat smažené brouky a další delikatesy. Celodenní prohlídka chrámového komplexu Angkor Wat (UNESCO). Architektonický skvost rozlehlý na cca 210 hektarech a postavený ve 12. století: kamenný chrám Bayon, chrám Phimeankas, Elephant Terrace, Terra of the Leper King, místní muzeum.

18.-19.den: Siem Reap – Bangkok. 

Po příletu do Bangkoku v Thajsku volný program. Prohlídka města: místní chrámy Wat Pho, Wat Arun, Wat Saket a Wat Trimit. Čínská čtvrť Yaowarat – perla a srdce starého Bangkoku. Dle časových možností vyhlídka z mrakodrapu Baiyoke Tower II.

20.-22.den: Bangkok – Peking. 

Relax po příletu do Číny. Hlavní dominanta Pekingu – náměstí Nebeského klidu s mauzoleem Mao Ce-Tunga – vytvořeno v souladu s tradiční čínskou teorií Feng Shui. Zakázané město, dříve bývalo královským palácem, nejzachovalejší stavební komplex na světě. „Pupek světa“ – Chrám nebes, Drum Tower, nákup suvenýrů. Zážitek na konec čínského putování – Velká čínská zeď. Procházka po „osmém“ divu světa.

23.-27.den: Peking – Tokio. 

Odpočinek po příletu. Celodenní prohlídka Tokia: dle počasí návštěva Tokijské věže (333 m) nebo zahrady Hamarikjú, čajový obřad a oběd, Císařský palác z mostu Nidžúbaši, během projížďky po řece Sumida uvidíte moderní i starobylé Tokio. Chrám Sensódži, nákupní oblast Nakamise. Výlet vysokorychlostním šinkansenem k hoře Fudži (v případě nepřízně počasí: Světové centrum Fudžisan nebo park Oiši u jezera Kawaguči). Oběd a následně projížďka po jezeře Aši. Lanovkou Komagatake k vrcholu. Populární park v Odaibě s výhledem na tokijskou pláž. Nebeský strom – nejvyšší věž v Japonsku (634 m). Busem z Hamamatsucho k největšímu japonskému rybímu trhu Tojosu. Výroba vlastního sushi pod vedením šéfkuchaře. Vlakem na letiště a odlet do Mexika.

28.-31.den: Tokio – Toronto – Cancún. 

Mezipřistání a nocleh v Torontu. Pokračování na poloostrov Yucatán v Mexiku. Koloniální město Valladolid, kde se mísí jednotlivé kultury. Mayské pyramidy a archeologické naleziště v Chichén Itzá, historické sportoviště Ball Game. Jezírka ve skalách či jeskyních Sacred Cenote a Cenote, možnost koupání v křišťálově čisté vodě. Mayské město Coba s prohlídkou, městečko Tulúm s úchvatným chrámem u jedné z nejhezčích pláží Mexika, dle času možnost koupání. Poslední dny programu koupání na pláži, odpočinek, čas pro nákup suvenýrů.

32.-33.den: Cancún – Praha. 

Poslední relax na pláži, transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Pozn. 

Cena je závislá na aktuálním kurzu CZK k USD v době objednávky.

Délka tras:
letadlem 53 000 km, po zemi 1500 km, lodí 100 km, pěšky 5x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 16-32 °C, voda 23-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlety, exkurze a aktivity dle programu. Potřebná víza. Všechno vstupné dle programu. Ubytování a snídaně. Český delegát, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Veškerá mezinárodní a vnitrostátní letecká včetně letištních tax a poplatků. Všechny letištní transfery. Nájemní i veřejná doprava všeho druhu (minibus, autobus, vlak, rikšové i loď). Ubytování: 27x v hotelech 3*-3,5* ve 2-lůžkových pokojích. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 35 000 Kč (27x). Možnost ubytování v 4* hotelech za příplatek. Strava: 27x snídaně. V ceně nejsou fakultativní výlety a služby nezahrnuté v programu, lokální odletové taxy (pokud jsou na daném letišti vyžadovány), ostatní strava.
Doprava:
Veškerá mezinárodní a vnitrostátní letecká včetně letištních tax a poplatků. Všechny letištní transfery. Nájemní i veřejná doprava všeho druhu (minibus, autobus, vlak, rikšové i loď).
Ubytování:
27x v hotelech 3*-3,5* ve 2-lůžkových pokojích. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 35 000 Kč (27x). Možnost ubytování v 4* hotelech za příplatek.
Strava:
27x snídaně.
Poznámka:
Cena je závislá na aktuálním kurzu CZK k USD v době objednávky.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.