VELIKONOČNÍ OSTROV, TAHITI, MOOREA A FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE – LEGENDÁRNÍ OSTROVY RÁJE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 27
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
18.03. - 13.04. 2024
1214
239 990
Termín je obsazen
04.11. - 30.11. 2024
1215
242 590
Termín je obsazen

Popis

aneb ve znamení Tiki a Moai… Velikonoční ostrov – Rapa Nui, nejizolovanější obývaný kout světa proslavený tajemnými obřími kamennými sochami. Místo, kde se energie oceánu i vesmíru soustředí v téměř až hmatatelné podobě. Ohromující krása přírody – sopečné krátery, útesy s divokým příbojem, jeskyně, lávové tunely i exkluzivní pláže Ovahe a Anakena… Program vhodně a lákavě doplňuje několikadenní pobyt na legendárních polynéských tropických ostrovech Tahiti, Moorea a případně i výlet k nádhernému atolu Tetiaroa. Návětrné (Tahiti, Moorea a *Tetiaroa) a Závětrné (Huahine, Raiatea a Bora Bora) Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Dva týdny pohádky u protinožců na „ostrovech lásky“, obdivovaných P. Gauguinem, R. L. Stevensonem a dalšími umělci. Tradiční polynéská kultura a obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů.

Program zájezdu

1.den: Praha – Papeete. 

Oblet poloviny zeměkoule z Evropy na Tahiti uprostřed Pacifiku.

2.-3.den: Tahiti, *Tetiaroa. 

Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie – Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality – poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). *Za příznivé situace alternativně celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3500 Kč/os., v ceně je návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích). Případně možnost jiných organizovaných výletů s místními CK nebo návštěvy centra města, trhů a nákupů suvenýrů, koupání a slunění na plážích za městem.

4.-10.den: Velikonoční ostrov. 

Noční let z Papeete na ostrov Rapa Nui, ve světě známější jako Velikonoční. Ubytování v jediné osadě ostrova – Hanga Roa. Prohlídka ostrova, který kromě 887 moai nabízí turistům i spoustu přírodních krás – krátery, útesy, lávové jeskyně a neopakovatelnou atmosféru izolovaného starosvětského místa, kde po ulicích jezdí gaučové na koních. Kráter Rano Kau, Orongo – vesnice kultu ptačího muže. „Továrna na výrobu soch“ – lom v Rano Raraku. Ahu Tongariki, Akivi, Vinapu. Pupek světa aj. Koupání pod moai na bělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Prohlídky pěšky a autem, možnost pronájmu kol, motorek či koní. Možnost návštěvy show s tanci původních obyvatel. Přelet zpět na Tahiti.

11.den: Tahiti. 

Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu.

12.-14.den: Moorea. 

Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty – Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány… Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

15.den: Tahiti. 

Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

16.-17.den: Huahine. 

„Zapomenutý“ ostrov mimo hlavní turistické koridory. Marae Maeva – nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech, krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere aj.

18.-19.den: Raiatea. 

Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku (přes Rarotongu až např. na Nový Zéland) a na jehož náhorních plošinách roste vzácná endemická květina tiare apetahi. Nejvýznamnější marae Polynésie – Taputapuatea. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova.

20.-23.den: Bora-Bora. 

Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Okružní výlet autem či na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. (Bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

24.-25.den: Tahiti, *Tetiaroa. 

Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie – Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelníčky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality – poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). *Za příznivé situace alternativně celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3500 Kč/os., v ceně je návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích).

26.-27.den: Papeete – Praha. 

Návrat z Papeete domů.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Pozn. 

Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanou kulisou pro svatební obřady – na přání vám zajistíme cestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Délka tras:
letadlem 45 000 km, auty, busy a trucky (Moorea, Tahiti) 300 km, auty (Rapa Nui) 50-100 km, na kole (Moorea, Rapa Nui) 0-60 km (volitelně), pěšky 7x 5-12 km (volitelně)
Počasí:
Tahiti, Moorea - vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C, Rapa Nui - vzduch 20-26 °C, voda 22-25 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup do národního parku Rapa Nui umožňující přístup na hlavní atrakce Velikonočního ostrova - Rano Raraku a Orongo. Okružní prohlídka Velikonočního ostrova, Tahiti Nui a Moorea, Bora Bora (pro zájemce alternativně na kolech), Huahine a výlet po Raiatea. Pronájem kol (Velikonoční ostrov - 1 den). „Shark Tour“ na Moorea (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Permit do údolí Fautaua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků a přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti, přelet Velikonoční ostrov - Tahiti včetně letištních tax a poplatků (do výše 80 000 Kč). Zpáteční loď Tahiti - Moorea. Transfery letiště-hotely. Tahiti a Moorea - nájemní a veřejná doprava (auta, vany, busy, trucky, taxi, popř. kola). Ubytování: 23x hotely, pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na Moorea i tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, nebo hotelové pokoje - vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. Na Velikonočním ostrově s polynéským přivítáním - lei. Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 21 200 Kč na osobu (při obsazení bungalovu 2 osobami). Bližší informace v CK. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 59 200 Kč (23x). Strava: 23x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Doprava:
Kompletní letecká doprava a přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti, přelet Velikonoční ostrov - Tahiti včetně letištních tax a poplatků (do výše 80 000 Kč). Zpáteční loď Tahiti - Moorea. Transfery letiště-hotely. Tahiti a Moorea - nájemní a veřejná doprava (auta, vany, busy, trucky, taxi, popř. kola).
Ubytování:
23x hotely, pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na Moorea i tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, nebo hotelové pokoje - vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. Na Velikonočním ostrově s polynéským přivítáním - lei. Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 21 200 Kč na osobu (při obsazení bungalovu 2 osobami). Bližší informace v CK. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 59 200 Kč (23x).
Strava:
23x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Poznámka:
Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Pozn. Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanou kulisou pro svatební obřady - na přání vám zajistíme cestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Mapa

Mapa - 1214/VELIKONOČNÍ OSTROV, TAHITI, MOOREA A FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE – LEGENDÁRNÍ OSTROVY RÁJE

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.