VELIKONOČNÍ OSTROV, TAHITI, MOOREA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
18.03. - 03.04. 2024
1211
172 990
Termín je obsazen
04.11. - 20.11. 2024
1212
172 490
Termín je obsazen

Popis

aneb ve znamení Tiki a Moai… Velikonoční ostrov – Rapa Nui, nejizolovanější obývaný kout světa proslavený tajemnými obřími kamennými sochami. Místo, kde se energie oceánu i vesmíru soustředí v téměř až hmatatelné podobě. Ohromující krása přírody – sopečné krátery, útesy s divokým příbojem, jeskyně, lávové tunely i exkluzivní pláže Ovahe a Anakena… Program vhodně a lákavě doplňuje několikadenní pobyt na legendárních polynéských tropických ostrovech Tahiti, Moorea a případně i výlet k nádhernému atolu Tetiaroa.

Program zájezdu

1.den: Praha – Papeete. 

Oblet poloviny zeměkoule z Evropy na Tahiti uprostřed Pacifiku.

2.-3.den: Tahiti, *Tetiaroa. 

Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie – Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality – poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). *Za příznivé situace alternativně celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3500 Kč/os., v ceně je návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích). Případně možnost jiných organizovaných výletů s místními CK nebo návštěvy centra města, trhů a nákupů suvenýrů, koupání a slunění na plážích za městem.

4.-10.den: Velikonoční ostrov. 

Noční let z Papeete na ostrov Rapa Nui, ve světě známější jako Velikonoční. Ubytování v jediné osadě ostrova – Hanga Roa. Prohlídka ostrova, který kromě 887 moai nabízí turistům i spoustu přírodních krás – krátery, útesy, lávové jeskyně a neopakovatelnou atmosféru izolovaného starosvětského místa, kde po ulicích jezdí gaučové na koních. Kráter Rano Kau, Orongo – vesnice kultu ptačího muže. „Továrna na výrobu soch“ – lom v Rano Raraku. Ahu Tongariki, Akivi, Vinapu. Pupek světa aj. Koupání pod moai na bělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Prohlídky pěšky a autem, možnost pronájmu kol, motorek či koní. Možnost návštěvy show s tanci původních obyvatel. Přelet zpět na Tahiti.

11.den: Tahiti. 

Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu.

12.-14.den: Moorea. 

Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty – Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány… Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

15.den: Tahiti. 

Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

16.-17.den: Papeete – Praha. 

Návrat z Papeete domů.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Délka tras:
letadlem 45 000 km, auty, busy a trucky (Moorea, Tahiti) 300 km, auty (Rapa Nui) 50-100 km, na kole (Moorea, Rapa Nui) 0-60 km (volitelně), pěšky 3x 5-12 km (volitelně)
Počasí:
Tahiti, Moorea - vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C, Rapa Nui - vzduch 20-26 °C, voda 22-25 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup do národního parku Rapa Nui umožňující přístup na hlavní atrakce Velikonočního ostrova - Rano Raraku a Orongo. Okružní prohlídka Velikonočního ostrova, Tahiti Nui a Moorea. Pronájem kol (Velikonoční ostrov - 1 den). „Shark Tour“ na Moorea (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Permit do údolí Fautaua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků (do výše 80 000 Kč). Zpáteční loď Tahiti - Moorea. Transfery letiště-hotely. Tahiti a Moorea - nájemní a veřejná doprava (auta, busy, trucky, taxi, popř. kola). Ubytování: 13x hotely, pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na Moorea i tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy. Na Velikonočním ostrově s polynéským přivítáním - lei. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 34 200 Kč (13x). Strava: 13x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Doprava:
Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků (do výše 80 000 Kč). Zpáteční loď Tahiti - Moorea. Transfery letiště-hotely. Tahiti a Moorea - nájemní a veřejná doprava (auta, busy, trucky, taxi, popř. kola).
Ubytování:
13x hotely, pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na Moorea i tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy. Na Velikonočním ostrově s polynéským přivítáním - lei. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 34 200 Kč (13x).
Strava:
13x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Poznámka:
Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Možnost spojení tras 120 a 121 (Velikonoční ostrov) do zájezdů 1214 (18.3. - 13.4. 2024, 27 dní, 239 990 Kč), 1215 (4.11. - 30.11. 2024, 27 dní, 242 590 Kč).

Mapa

Mapa - 1211/VELIKONOČNÍ OSTROV, TAHITI, MOOREA

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.