FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE – LEGENDÁRNÍ OSTROVY RÁJE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.03. - 13.04. 2023
1201
153 590
Rezervovat
14.11. - 30.11. 2023
1202
154 990
Rezervovat

Popis

Návětrné (Tahiti, Moorea a *Tetiaroa) a Závětrné (Huahine, Raiatea a Bora Bora) Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Dva týdny pohádky u protinožců na „ostrovech lásky“, obdivovaných P. Gauguinem, R. L. Stevensonem a dalšími umělci. Tradiční polynéská kultura a obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů.

Program zájezdu

1.den: Praha – Papeete. 

Let na západ nad Atlantikem, Amerikou a Pacifikem na Tahiti.

2.-4.den: Moorea. 

Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty – Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány… Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

5.den: Tahiti. 

Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

6.-7.den: Huahine. 

„Zapomenutý“ ostrov mimo hlavní turistické koridory. Marae Maeva – nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech, krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere aj.

8.-9.den: Raiatea. 

Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku (přes Rarotongu až např. na Nový Zéland) a na jehož náhorních plošinách roste vzácná endemická květina tiare apetahi. Nejvýznamnější marae Polynésie – Taputapuatea. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova.

10.-13.den: Bora-Bora. 

Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Okružní výlet autem či na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. (Bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

14.-15.den: Tahiti, *Tetiaroa. 

Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie – Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelníčky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality – poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). *Za příznivé situace alternativně celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3500 Kč/os., v ceně je návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích).

16.-17.den: Papeete – Praha. 

Návrat z Papeete domů.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Pozn. 

Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanou kulisou pro svatební obřady – na přání vám zajistíme cestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Délka tras:
letadlem 36 000 km, pronajatou dopravou 400 km, pěšky 4x 5-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Okružní prohlídky ostrovů Tahiti Nui, Moorea, Bora Bora (pro zájemce alternativně na kolech), Huahine a výlet po Raiatea. „Shark Tour“ na Moorea (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Permit do údolí Fautaua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Tahiti (do výše 60 000 Kč), přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti. Vše včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a zpět na Tahiti. Transfery letiště-hotely. Nájemní a veřejná po ostrovech (auta, vany, busy, trucky, taxi). Ubytování: 14x penziony a hotely, v tradičních obydlích fare - chatky a bungalovy, nebo hotelové pokoje - vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 32 900 Kč (14x). Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 19 200 Kč na osobu (při obsazení bungalovu 2 osobami). Bližší informace v CK. Strava: 14x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Doprava:
Letecká na Tahiti (do výše 60 000 Kč), přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti. Vše včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a zpět na Tahiti. Transfery letiště-hotely. Nájemní a veřejná po ostrovech (auta, vany, busy, trucky, taxi).
Ubytování:
14x penziony a hotely, v tradičních obydlích fare - chatky a bungalovy, nebo hotelové pokoje - vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 32 900 Kč (14x). Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 19 200 Kč na osobu (při obsazení bungalovu 2 osobami). Bližší informace v CK.
Strava:
14x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Poznámka:
Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Možnost spojení tras 120 a 121 (Velikonoční ostrov) do zájezdů 1214 (18.3. - 13.4. 2023, 27 dní, 219 990 Kč), 1215 (4.11. - 30.11. 2023, 27 dní, 222 590 Kč).

Pozn. Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanou kulisou pro svatební obřady - na přání vám zajistíme cestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Všeobecné informace

Pasy a víza: Pro vstup do Francouzské Polynésie je vyžadován cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po návratu z cesty a povolení ke vstupu do USA udělené elektronickým systémem ESTA. Povolení udělené tímto systémem je platné dva roky nebo do doby platnosti pasu, je-li nižší než dva roky. Za elektronickou žádost o povolení ESTA či za žádost o vízum na ambasádě se platí v současné době poplatek, který není zahrnutý v ceně zájezdu. O vyřízení registrace ESTA Vás včas informujeme. Registrace ESTA je zapotřebí pouze pokud bude letecký řád obsahovat přestup v USA – o všem Vás informujeme.
„Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program nebo ESTA. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum. Několik měsíců před zájezdem od Vás budeme potřebovat potvrzení, že jste v uvedených zemích nebyli – o všem Vás v předstihu informujeme. K vyřízení registrace ESTA Vám poskytneme návod a pokyny k jejímu vyplnění.
Jinak vízové povinnosti pro Francouzskou Polynésii jsou shodné jako pro Francii, po občanech ČR tedy nejsou vyžadovaná víza. Zároveň doporučujeme, abyste si nechali okopírovat titulní stránku pasu (s fotkou) pro případ ztráty.
Pro cestu na Velikonoční ostrov budete potřebovat platný cestovní pas ČR – doporučuje se platnost pasu minimálně 90 dnů od předpokládaného data vstupu na území Chile (dohoda mezi ČR a Chile o bezvízovém styku umožňuje totiž pobyt v Chile bez víza v délce až 90 dní, Váš pas by měl tedy mít platnost delší). Vízum k cestám do Chile za účelem turistiky není zapotřebí, a to na základě dohody o oboustranném zrušení vízové povinnosti, která vstoupila v platnost již v roce 1996.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Polynésie, ať již Francouzská není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou oblastí, vzhledem k rozvinuté turistické infrastruktuře, ochranným křídlům Francie i zdravé poloze uprostřed oceánu, která ji chrání před nemocemi pro tyto zeměpisné šířky jinak typickými (jako je např. malárie). Přesto došlo během posledních let k výskytu horečky dengue a chikungunya (jedná se spíše o ojedinělé případy). Proti těmto nemocem neexistuje očkování, a proto je třeba používat účinné repelenty (např. Expedition) chránící před poštípáním komáry, kteří nákazu přenášejí (komáři jsou jediným opravdu nepříjemným „suchozemským“ živočichem). Zkrátka tropy jsou tropy, proto je třeba věnovat ochraně zdraví zvýšenou pozornost. Navíc některý organismus může mít problémy s tím jak se vyrovnat s dlouhým letem, výrazným časovým posunem a především klimatickým šokem např. z přechodu z chladného listopadu do horkého a vlhkého léta.
Ačkoli žádné očkování pro vstup do Francouzské Polynésie není povinné a pro pobyt v ní ani nutné, očkování proti žloutence (hepatitida A) Vám můžeme doporučit. Snížíte jím riziko nákazy pro následujících 10 let kdekoli na cestách i u nás doma.
Zkontrolujte si však, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti tetanu (přeočkování vždy po 10 letech).

Ubytování: Spát budete v penzionech, tradičních obydlích fare – chatkách a bungalovech, případně v hotelech. Ve všech případech půjde o dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. Jednolůžkový pokoj je někdy možný za příplatek do rozdílu mezi cenou 1-lůžkového pokoje a cenou bydlení pro zbytek skupiny. Pokoje jsou tedy se sociálním zařízení (WC, sprcha – nemusí být vždy teplá voda), někde klimatizací nebo větrákem a úložnými prostory, někde i kuchyňka s ledničkou.

Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně a oběd na Moorea při Shark Tour. Ostatní stravu si každý účastník zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Francouzská Polynésie patří mezi nejdražší oblasti světa (cenová hladina je z části srovnatelná, obvykle však bývá vyšší – a někdy i výrazně – než v mateřské Francii), proto není od věci vzít si s sebou alespoň něco málo potravin – lehké kalorické dobroty k načerpání energie (čokoládu, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku a instantní polévky. Na druhou stranu se dá za vcelku rozumné peníze nakoupit v místních supermarketech, proto množství jídla s sebou nepřehánějte. V nejlevnějších restauracích (venkovních jídelničkách zvaných roulottes) nepořídíte jednoduchý oběd nebo večeři (např. velmi chutná ryba s hranolky či rýží) pod 300 Kč, zatímco v dražších turistických bývá cena i několikrát vyšší. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou cca 500-700 Kč na den, tj. cca 8 500 – 12 000 Kč na celou dobu zájezdu. Několik příkladů místních cen (pro snadnější přepočet na koruny dělte ceny čtyřmi): Polynéská specialita poisson cru (syrová ryba) v levnější restauraci vyjde na cca 1500 CFP, naopak oběd v lepším hotelu s tanečním představením 5000-7000 CFP.
V supermarketech je bageta za 55 CFP, croissant s čokoládou za 150 CFP, 0,5l plechovka piva: 300-350 CFP (v restauracích – malé pivo! – 600-1000 CFP), minerálka 1,5l: 200-250 CFP, džus 1l: 200-300 CFP, víno 0,7l (levné!): 900-1500 CFP, sýr (plátkový cheddar) 150-200 CFP. Sendviče ve stáncích stojí 400-800 CFP, hamburger resp. 0,5l coly v Mc Donald´s: 500 CFP, resp. 250 CFP, káva v bistrech je za cca 300-400 CFP.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat veřejnými i najatými dopravními prostředky. Mezi ostrovy loděmi a letadly, po nich autobusy a minibusy (le truck), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy po Tahiti a částečně i po Moorei. Jindy je nahradí nájemní doprava (auta, minivany), ale i kola. Na menších ostrovech je cyklistika ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny. Cyklovýlety po Moorei jsou každý cca 25-35 km dlouhé (možné jsou i kratší verze). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné).
Pro ty kdo budou chtít využít pronájmu aut, budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (i když na mnoha místech postačí český).

Klimatické poměry: V průběhu března končí vlhké a teplé „léto“ a začíná suché a trochu chladnější „zimní“ období, zatímco v průběhu listopadu je tomu naopak. Ve skutečnosti je však rozdíl v teplotách zanedbatelný, větší roli hraje množství srážek. Je třeba počítat s pravidelnými odpoledními tropickými bouřkami z tepla. Denní maxima se pohybují kolem 30 °C, noční minima kolem 22-25 °C. Odpolední horka navečer ochlazuje větřík hupe, který padá z hor dolů na pobřeží. Průměrný březnový (resp. listopadový) úhrn srážek v Papeete je 160 mm (resp. 170 mm). Vysoká vlhkost vzduchu a tropické teploty způsobují, že polynéské klima chvílemi může připomínat prádelnu.

Jak se zabalit: Protože přesuny mezi ostrovy budete absolvovat se všemi zavazadly, je pro tento zájezd zcela nevhodným a nepraktickým zavazadlem kufr či taška do ruky. Doporučujeme Vám kufr na kolečkách nebo velký batoh (krosnu) na záda na všechny Vaše věci a malý batoh pro denní výlety a do letadla.
Vzhledem k přepravním předpisům leteckých společností je nutné dodržet váhový limit zavazadel maximálně 20 kg! Ve skutečnosti se však této hranici nemusíte ani zdaleka přiblížit. Zájezd není dlouhý a bude teplo, proto je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Jediným problémem je teplé oblečení pro dopravu na letiště před odjezdem a zpět domů po návratu.
S sebou si vezměte pláštěnku, popř. i deštník, lehčí neklouzavou sportovní obuv na pěší výlety, sandály a plavky. Množství oblečení nepřehánějte, především ať to je lehké letní, které lze snadno přeprat, rychle schne a nepotřebuje žehlení. Uvědomte si, že při místních klimatických poměrech budete mokří od deště či propoceni z horka do několika minut. Je zbytečné brát si s sebou spacák, ale lehkou deku (prostěradlo, přehoz, velký šátek…) můžete během zájezdu využít a proto ji doporučujeme vzít – kromě přikrývání, pobytu na pláži třeba i jako ochranu před sluncem.
Z dalších potřebných věcí na cestu připomínáme tmavé brýle (a náhradní dioptrické brýle), opalovací krém s vyšším UV filtrem, základní předměty pro vlastní stravování – lžíci (příbor), nůž a další předměty, hygienické potřeby včetně ručníku, repelent a základní léky nebo léky, které pravidelně užíváte. Máte-li potíže se vstáváním, vezměte si s sebou budík.
Vzhledem k barevné nádheře korálů i pestrému životu pod hladinou tropického Pacifiku se určitě budou hodit potápěčské brýle a šnorchl (popř. i ploutve, najdete-li na ně v batohu místo). Vybavení na šnorchlování se dá zapůjčit i na místě, ale samozřejmě za poplatek. Během volitelných výletů ho budete mít v ceně, ne vždy ale ideálně padne.
Vhodné jsou i boty do vody. Poranění od korálů se totiž špatně hojí. Ve Francouzské Polynésie, jsou zásuvky i napájení shodné s našimi (viz www.zasuvky.hw.cz),. Ve Francouzské Polynésii jsou funkční jen mobily některých sítí (ověřte si u poskytovatele). Ty ostatní můžete zprovoznit po zakoupení místní SIM karty, popř. SIM karty jiných společností u nás (např. Anyway Call).

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Výjimku tvoří půldenní výlet člunem po laguně ostrova Moorea (viz výše), půjčovné za kola při společné projížďce po ostrovech Moorea (jestliže Vám cyklistika (byť jen rekreační a opravdu pohodová a nenáročná) nic neříká, částkou určenou na pronájem kol Vám můžeme přispět na jiný způsob dopravy (pronájem skútrů, aut, koní…, pokud průvodci dáte patřičný doklad o zaplacení dané částky). Kromě zmiňovaných cca 8 500 – 12 000 Kč na jídlo a pití počítejte s částkou kolem 50 EUR, a to především za návštěvu Muzea Tahiti, Gauguinova muzea a botanické zahrady. Budete-li si chtít připlatit za některé další atrakce (především za výlet po laguně po Bora Bora, návštěvu polynéských tanců ve vesničce Tiki na Moorei či jiné zmiňované alternativy dle Vašeho zájmu), budete muset rozpočet zvýšit cca na 200 EUR. Naopak velmi drahé jsou jakékoli volitelné aktivity (např. celodenní výlet terénními vozy vnitrozemím Tahiti stojí cca 3000 Kč, kulturní představení s polynéskými tanci za cca 2500 Kč, výlet katamaránem na atol *Tetiaroa cca 3500 Kč apod.). Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží. Nejvhodnější valutou pro tuto cestu je ve Francouzské Polynésii euro. S dolary také uspějete, mají však o něco nevýhodnější směnný kurs.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 220V 60 Hz, užívají se zde převážně 2 typy zásuvek. Se 2 kulatými kolíky nebo se 2 plochými kolíky.

Telefon: Na ostrovech lze použít telefonních budek na karty. Volání z hotelů bývá drahé. Na místě je možné si zapůjčit mobilní telefon, což bývá výhodnější než roamingový tarif Francouzská Polynésie – ČR.

Internet: Internetové kavárny naleznete na Papeete a Moorei.

Pošta: Pošta do Evropy bývá většinou doručena za 8 dnů.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně za6leme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.