FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE – LEGENDÁRNÍ OSTROVY RÁJE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.03. - 13.04. 2024
1201
163 590
Rezervovat
14.11. - 30.11. 2024
1202
165 990
Rezervovat

Popis

Návětrné (Tahiti, Moorea a *Tetiaroa) a Závětrné (Huahine, Raiatea a Bora Bora) Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Dva týdny pohádky u protinožců na „ostrovech lásky“, obdivovaných P. Gauguinem, R. L. Stevensonem a dalšími umělci. Tradiční polynéská kultura a obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů.

Program zájezdu

1.den: Praha – Papeete. 

Let na západ nad Atlantikem, Amerikou a Pacifikem na Tahiti.

2.-4.den: Moorea. 

Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty – Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány… Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

5.den: Tahiti. 

Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

6.-7.den: Huahine. 

„Zapomenutý“ ostrov mimo hlavní turistické koridory. Marae Maeva – nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech, krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere aj.

8.-9.den: Raiatea. 

Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku (přes Rarotongu až např. na Nový Zéland) a na jehož náhorních plošinách roste vzácná endemická květina tiare apetahi. Nejvýznamnější marae Polynésie – Taputapuatea. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova.

10.-13.den: Bora-Bora. 

Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Okružní výlet autem či na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. (Bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

14.-15.den: Tahiti, *Tetiaroa. 

Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie – Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelníčky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality – poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). *Za příznivé situace alternativně celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3500 Kč/os., v ceně je návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích).

16.-17.den: Papeete – Praha. 

Návrat z Papeete domů.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Pozn. 

Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanou kulisou pro svatební obřady – na přání vám zajistíme cestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Délka tras:
letadlem 36 000 km, pronajatou dopravou 400 km, pěšky 4x 5-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Okružní prohlídky ostrovů Tahiti Nui, Moorea, Bora Bora (pro zájemce alternativně na kolech), Huahine a výlet po Raiatea. „Shark Tour“ na Moorea (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Permit do údolí Fautaua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Tahiti (do výše 60 000 Kč), přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti. Vše včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a zpět na Tahiti. Transfery letiště-hotely. Nájemní a veřejná po ostrovech (auta, vany, busy, trucky, taxi). Ubytování: 14x penziony a hotely, v tradičních obydlích fare - chatky a bungalovy, nebo hotelové pokoje - vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 35 900 Kč (14x). Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 21 200 Kč na osobu (při obsazení bungalovu 2 osobami). Bližší informace v CK. Strava: 14x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Doprava:
Letecká na Tahiti (do výše 60 000 Kč), přelety Tahiti - Huahine - Raiatea - Bora Bora - Tahiti. Vše včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a zpět na Tahiti. Transfery letiště-hotely. Nájemní a veřejná po ostrovech (auta, vany, busy, trucky, taxi).
Ubytování:
14x penziony a hotely, v tradičních obydlích fare - chatky a bungalovy, nebo hotelové pokoje - vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 35 900 Kč (14x). Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 21 200 Kč na osobu (při obsazení bungalovu 2 osobami). Bližší informace v CK.
Strava:
14x snídaně, 1x lehký tropický oběd na Moorea při Shark Tour.
Poznámka:
Posloupnost dnů programu se může měnit dle aktuální situace v letových řádech, dostupnosti letů apod.

Možnost spojení tras 120 a 121 (Velikonoční ostrov) do zájezdů 1214 (18.3. - 13.4. 2024, 27 dní, 239 990 Kč), 1215 (4.11. - 30.11. 2024, 27 dní, 242 590 Kč).

Pozn. Francouzská Polynésie je také nezapomenutelnou a vyhledávanou kulisou pro svatební obřady - na přání vám zajistíme cestu s tradičním polynéským svatebním rituálem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.