MELANÉSIE A POLYNÉSIE – OSTROVY FIDŽI A TONGA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Fidži, Tonga

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
12.11. - 26.11. 2024
1191
118 990
Rezervovat

Popis

Nezapomenutelná cesta na vzdálené tropické ostrovy nesčetných přírodních krás. Bílé pláže, odstíny modře oceánu u korálových útesů, přírodní koupaliště v jeskyních v džungli, skalní brány, mořské gejzíry, vodopády, ale i polynéský „Stonehenge“ a veselé hřbitovy… Na ostrovy, kde se z bývalých lidožroutů stali úžasní přátelští lidé, jejichž zvyky, obřady a hostiny budete moci poznávat. Bez obav! – budete na té správné straně a konzumuje se především vepřové.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Nadi. 

Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii do jižního Pacifiku na hlavní ostrov Fidži – Viti Levu. Nadi: hinduistický chrám Sri Siva.

4.-7.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. 

Viti Levu – hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Nadi: zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei – nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: původní domorodé vesnice, návštěva primitivní keramické dílny se zpěvy a tanci, obřad pití kavy s náčelníkem, pěší výlet kolem políček s farmáři, na vorech přes řeku Sigatoku, brodění podzemního potoka do krasové „Jeskyně kanibalů“ Naihehe. Pevnost Tavuni s lidožroutskými tradicemi a širokým rozhledem do kraje, kratší trek džunglí k vodopádu Biausevu s osvěžující koupelí. Výlet lodí po souostroví Mamanuca s barbecue a drinky, šnorchlování mezi hejny barevných ryb, písečné ostrůvky, průzračné „modré díry“. Pobyt a koupání na „filmovém“ ostrově Monuriki, kde se natáčel Trosečník (Tom Hanks) nebo Kontakt (Jodie Foster).

8.-13.den: Tonga. Tongatapu, Fafa. 

Přelet do království Tonga na největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Okruh po ostrově. Stromy obalené „létajícími liškami” – posvátnými obřími netopýry kaloni, Mu´a: královské pohřebiště „Pacifi cký Stonehenge” Ha´amonga ´a Maui: Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Jeskyně Anahulu s fantastickým koupáním pod krápníky. Mořské gejzíry v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek v resortu na Pláži lásky s polynéskou show, tanečky a hostinou s pečeným prasátkem. Obřad přípravy opojné kavy a její společenská konzumace. Celodenní výlet (s obědem) lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování. Přelet zpět na Fidži (popř. na Nový Zéland).

14.-15.den: Nadi/Auckland – Praha. 

Návrat domů.

Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawa a Mamanuca (listopad).

Prodloužení zájezdu 1191, 1192, 1193 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi. Program výletu předchází hlavnímu programu.

1.-3.den: Praha – Nadi. 

Přílet na Fidži.

4.-5.den: Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon. 

Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílé pláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

6.-7.den: Střední Yasawy. 

Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

8.-9.den: Ostrovy Mamanuca. 

Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

10.den: Nadi. 

Spojení se skupinou (3.den hlavního programu).

Termín: 6.11. – 15.11. 2022 
Cena: 38 990,- Kč

V ceně je: 

6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 2x noc v hotelu v Nadi (se snídaní). Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 900 Kč.

Pozn. 

V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

Délka tras:
letadlem 41 000 km, po zemi 300 km, loděmi 100 km, pěšky 3x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 26-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa, 3x celodenní výlet na Viti Levu a 1x okružní výlet po Tongatapu. Polynéská show na Tonze, obřad pití kavy. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajaté vany/minibusy s místními řidiči, taxi). Ubytování: 11x hotely, bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény). 1-lůžkový pokoj za příplatek 24 900 Kč (11x). Strava: 10x snídaně, na Fidži na lodi 1x barbecue oběd, pivo, víno a nealko nápoje, na Tonze 1x oběd (na ostrově Fafa) a 1x polynéská večeře (v resortu - švédský stůl).
Doprava:
Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajaté vany/minibusy s místními řidiči, taxi).
Ubytování:
11x hotely, bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény). 1-lůžkový pokoj za příplatek 24 900 Kč (11x).
Strava:
10x snídaně, na Fidži na lodi 1x barbecue oběd, pivo, víno a nealko nápoje, na Tonze 1x oběd (na ostrově Fafa) a 1x polynéská večeře (v resortu - švédský stůl).
Poznámka:
V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

Možnost spojení tras 1182 a 119 (Fidži a Tonga) do zájezdu 1192 v termínu: 12.11. - 4.12. 2024, cena v Kč: 155 690 Kč

Možnost spojení tras 119 a 1184 (Cookovy ostrovy a Nový Zéland) do zájezdu 1193 v termínu: 12.11. - 9.12. 2024, cena v Kč: 176 790 Kč.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.