OSTROV TCHAJ-WAN – JINÁ ČÍNA A PERLY MIKRONÉSIE – PALAU, YAP A GUAM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 25
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Indonésie, Taiwan, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
02.11. - 26.11. 2024
1144
176 589
Rezervovat

Popis

„Čínská republika na ostrově Tchaj-wan“, dřívější Formosa (Krásný ostrov) s nekomunistickým politickým systémem, dosud nepohlcená obří kontinentální „matkou“. Úchvatné pohledy na téměř čtyřtisícové vrcholky hor prorážející moře mraků, vodopády halící se v mlze, kaňon s mramorovými útesy (jeden ze „sedmi zázraků Asie“), sopečná a krasová pohoří, jezera, termální prameny, letoviska a pláže teplého Pacifiku i životem vibrující metropole Tchajpej. Nezapomenutelné putování severním Tichomořím na exotické ostrovy Koror (Palau, Karolíny), Yap (Federativní státy Mikronésie) a Guam (Severní Mariany, USA). Jedny z nejúžasnějších lokalit planety pro pozorování života pod hladinou při potápění a šnorchlování. Rozsáhlé korálové útesy s hejny ryb různých velikostí, tvarů a barev, čtvrttunoví mlži, vraky potopených lodí, unikátní jezero s nežahavými medúzami, „létající lišky“ – netopýři kaloni, krokodýli, mangrove, vodopády a jeskyně v džungli, překrásné bílé pláže teplého Pacifiku či památky z dob španělské nadvlády i z bitev o Pacifik. K tomu návštěva živé metropole Tchaj-wanu, spojující bohatou historii s nejmodernější současností.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Tchaj-pej – N.P. Taroko.

Let na Tchaj-wan. Vlakem (popř. autem) podél východního pobřeží do N.P. Taroko – největší turistické atrakce ostrova, řazené mezi „sedm zázraků Asie“: pěší výlet v kaňonu řeky s impozantními mramorovými útesy. Vodopády, deštné lesy se subtropickým rostlinstvem.

4.-6.den: N.P. Taroko – N.P. Jü-šan – A-li-šan.

Napříč Tchaj-wanem z východní na jihozápadní stranu hor. Adrenalinový přejezd přes vysokohorský průsmyk (ve výšce 3200 m, a to pouhých cca 20 km od moře), dechberoucí jízda serpentinami nad propastmi. Jezero Slunce a Měsíce. N.P. Jü-šan s Nefritovou horou (3952 m) – nejvyšším vrcholem Tchaj-wanu i celé Východní Asie. Palmové háje a čajové plantáže. Horské letovisko A-li-šan. Úžasné horské scenérie při východu slunce za Nefritovou horou. Pěší výlet kolem obrovských tisíciletých cypřišů.

7.-8.den: N.P. Kchen-tching.

Pod obratník Raka na jih Tchaj-wanu. Odpočinek na riviéře v nejznámějším přímořském letovisku – Kchen-tchingu: koupání v tropickém moři, možnosti potápění (korálové útesy) a vodních sportů. Nejjižnější bod Tchaj-wanu – park a mys Eluanbi: Líbací skála, historický maják, kde se mísí vody Jihočínského moře a Tichého oceánu. Národní akvárium mj. se žraloky velrybími – jedno z největších a nejzajímavějších v Asii.

9.-11.den: N.P. Kenting – Tchaj-pej.

Taiwanským „šinkansenem“ (přes 300 km/h) z Kao-siungu zpět na sever ostrova. Hlavní město Tchaj-pej: jedinečné Národní palácové muzeum s největší sbírkou čínského umění na světě, Svatyně Mučedníků a Čankajškovo mauzoleum, taoistický Lungšan a další chrámy. Taipei 101, mezi lety 2004-2007 nejvyšší budova světa (508 m) i s nejrychlejším výtahem, vyhlídka na město z 382 m. Vzrušující noční trhy s ochutnávkou exotických pokrmů. Relaxační výlet do lázní Pej-tchou: Pekelné údolí, koupání v termálech, masáže.

12.-16.den: Koror (Palau).

Přelet na nejlidnatější z ostrovů Palau Koror se stejnojmenným hlavním městem: Národní muzeum Palau, mořské akvárium. Rock Islands: lodí na největší atrakci Palau – Skalní ostrovy. Smaragdová scenérie vápencových ostrůvků hřibovitých tvarů, pokrytých zelenou džunglí se slanovodními krokodýly, ledňáčky, volavkami či kaloni. Podmořský ráj ukrývající vraky 2. světové války viditelné i při šnorchlování. Zátoka Milky Way s léčivým bílým bahnem. Nezapomenutelné šnorchlování v unikátním Jellyfish Lake plném žlutých nežahavých medúz. Vodopád Ngardmau Waterfall. Volné dny k relaxaci s možností koupání, šnorchlování, návštěvy delfi nária, projížděk na kajacích či potápění na světoznámých útesech: Ngemelis Wall, kde z mělčiny náhle padá kolmá stěna do třísetmetrové hloubky, Blue Corner, Chandelier Cave, German Channel, krmení krokodýlů na Shimizu River a další. Možnosti výletů: korálový atol Kayangel – prstenec bělostných pláží porostlých palmami s průzračnou lagunou uprostřed. Vulkanický a liduprázdný Babeldaob s tropickým pralesem, liduprázdnými plážemi a tajemnými archeologickými nalezišti. Ostrov Peleliu – dějiště jedné z nejkrvavějších bitev v Pacifiku, již připomínají japonské a americké památníky, tanky a bunkry.

17.-19.den: Yap (Mikronésie).

Ostrov Yap v souostroví Karolíny, součást Mikronéské federace. Potápěčský ráj v průzračných vodách s bohatou podmořskou faunou: nádherně zbarvení koráli, želvy, rejnoci, ale i tučňáci! Jedinečný zážitek: možnost šnorchlování s mantami obrovskými mezi korálovými zahradami. Panensky poklidná atmosféra odlehlého, turisty téměř nedotčeného a autentického pacifického ostrova. Architektura a tradice kultury Yapese: tance, společenské domy i zcela unikátní „místní měna” – obří kamenné mince, jedno z nejstarších platidel na světě vůbec. Prohlídka vraků letadel 2. světové války ponechané svému osudu v džungli.

20.-23.den: Guam (Mariany, USA). *Saipan, *Tinian.

Nejvýznamnější z amerických ostrovů Severních Marian – Guam. Americká námořní základna nedaleko nejhlubšího oceánského příkopu světa – Challengeru (-11 034 m). Nejvýchodnější území USA – místo, kde „Amerika zdraví nový den“. Hlavní město Agana: staré španělské pevnosti a mosty, památníky 2. světové války. Latte Stone Park – pilíře 1500 let starých domů dávných obyvatel Chamorro. Kokosové palmy, písečné pláže Tumon Bay, vyhlídka Dvou milenců, starý španělský most Tailafak, možnost výstupu na poutní horu Jumullong Manglo s krásnými výhledy. Možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech nebo k vraku sestřelené japonské stíhačky. *Se zájemci možnost výletu na další významné ostrovy Severních Marian – na Saipan a popř. i na Tinian (odtud vzlétl B-29 Enola Gay s první atomovou bombou na Hirošimu).

24.-25.den: Guam – Tchaj-pej – Praha.

Návrat domů přes Tchaj-pej.

Délka tras:
letadlem 29 000 km, po zemi a po vodě 2000 km, pěšky (volitelně) 3x 4-8 km
Počasí:
vzduch 22-32 °C (v horách chladno), voda 25-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Pronájmy aut a celodenní poznávací výlet na každém z ostrovů, Palau - celodenní výlet na Rock Islands, včetně zapůjčení šnorchlů a permitu. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Tchaj-pej a přelety Tchaj-pej - Koror - Yap - Guam - Tchaj-pej včetně tax a poplatků, po trase auty či minibusy, autobusy, taxi, vlaky - včetně vysokorychlostního superexpresu z Kao-siungu do Taj-pej a metro (Tchaj-pej). Ubytování: 22x hotely, motely, bungalovy, penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s bazény. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 31 900 Kč (22x). Strava: 22x snídaně, při výletu na Palau i 1x oběd.
Doprava:
Letecká do Tchaj-pej a přelety Tchaj-pej - Koror - Yap - Guam - Tchaj-pej včetně tax a poplatků, po trase auty či minibusy, autobusy, taxi, vlaky - včetně vysokorychlostního superexpresu z Kao-siungu do Taj-pej a metro (Tchaj-pej).
Ubytování:
22x hotely, motely, bungalovy, penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s bazény. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 31 900 Kč (22x).
Strava:
22x snídaně, při výletu na Palau i 1x oběd.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.