NOVÝ ZÉLAND, COOKOVY OSTROVY, SAMOA A FIDŽI – OSTROVY ZÁPADNÍHO PACIFIKU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 28
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.05. - 04.06. 2024
1173
188 990
Rezervovat

Popis

Cookovy ostrovy, jedno z nejodlehlejších a nám nejvzdálenějších míst. Rarotonga, tropický zelený kroužek uprostřed modrého nekonečna a *atol Aitutaki, pohlednicový ráj s lagunami a sněhobílým pískem. To v kontrastu s největším polynéským územím – drsným, ale nesmírně podmanivým Novým Zélandem… Hrátky s datovou hranicí – jak se vrátit v čase aneb fikce o zemích, kde zítra znamená již včera (a naopak) mohou být pravdivé! **Pro opravdové labužníky – možnost mimořádného výletu „mimo prostor a čas“ po vnějším světem téměř nedotčených ostrovech Tongareva (Penrhyn), Manihiki a Pukapuka. Právě o tom je opravdový jižní Pacifik! Polynéské ostrovy Upolu, Savai´i a melanéské Viti Levu, Mamanuca a *Yasawa. Všechny krásné, přitom rozmanité – tropické ráje menších ostrovů mezi rovníkem a obratníkem Kozoroha. Obřady pití omamné kavy, kanibalské tradice, selátka v podzemních pecích, všeobjímající láska alofa, zpěvy a tance těch nejmilejších lidí na světě.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Auckland. 

Let do největšího města na Novém Zélandu i v celém jižním Pacifiku, vyrostlého na 60 kráterech.

4.-8.den: Nový Zéland. Severní ostrov. 

Poloostrov Coromandel: rozeklané mořské útesy, liduprázdné kaňony řek, hluboké lesy s vzácnými endemickými obřími kauri, přepychové písečné pláže. Fotogenická pobřežní jeskyně Katedrála, Hot Water Beach, kde si lopatkou na pláži sami vykopete svoji termální tůňku na koupání. Matamata a okolí – kulisy Hobitína a Kraje (Pán prstenů). Rotorua: bahenní sopky, gejzíry, maorské zpěvy a tance. Te Wairoa – novozélandské Pompeje, sopečná jezera. Měsíční krátery, divoké peřeje Huka na řece Waikato. Jezero Taupo, největší v Oceánii. N.P. Tongariro: Možnost výjezdu pod „Hlučnou díru“ – činnou sopku Mt. Ruapehu (2797 m), pěšího výletu k vodopádům Taranaki nebo „nejkrásnějšího jednodenního treku na světě“ pod sopkou Ngauruhoe s fantastickými výhledy na zasněžené štíty, lávové pouště a jezera. Hora Osudu z Pána prstenů – z Hobitína do Mordoru za 3 dny! Krasové jeskyně Waitomo: plavba na loďkách pod neznámými souhvězdími světlušek. Scénická Marokopa Road: skalní brána, jeskyně, vodopády. Návrat do Aucklandu.

9.den: Auckland – Rarotonga. 

Přelet na Cookovy ostrovy.

10.-16.den: Cookovy ostrovy. Rarotonga, *Aitutaki. 

Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua: návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky, mystická Black Rock spojená se záhrobím. „Ostrovní noci“ s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemce přechod ostrova přes jeho dominantu – špičatou Jehlu (413 m) nebo možnost hlubokomořského lovu velkých ryb tuňáků, mahi-mahi, wahoo či marlínů. *Možnost celodenního leteckého výletu na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně. Nenechte si ujít! – bez nadsázky jde o jeden z nejkrásnějších ostrovů planety (ideální též pro svatební cestu!). Návrat na Nový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).

17.den: Auckland – Nadi – Apia. 

Let na Fidži a dále na Samou (dříve známou jako Plavecké ostrovy), jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří.

18.-22.den: Samoa. Upolu, Savai´i. 

Hlavní město Apia: parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Uvidíme i legendární Fiafia show s tradičními zpěvy, tanci a hostinou v Aggie Grey, nejslavnějším hotelu Pacifiku? Ostrov Upolu: dům a muzeum R.L. Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua – úžasné „modré díře uprostřed džungle“ a „velké jámě na koupání“, do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (je mezi 10 nejlepšími místy na koupání na světě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy – Savai´i, větší, hornatější (až 1866 m), divočejší, ale idyličtější. Desítky krásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie Tichomoří – obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel Trpasličí jeskyně. Procházka v deštném pralese, po provazových chodnících na vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců, skalní bránou a mořskými gejzíry Alofa´aga. Ponuře krásný mys Falealupo – donedávna nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa – brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu Afu Aau nebo v laguně spolu s velkými mořskými želvami. Přelet do Nadi na Fidži.

23.-26.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. 

Viti Levu – hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Nadi: hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei – nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: původní domorodé vesnice, návštěva primitivní keramické dílny se zpěvy a tanci, obřad pití kavy s náčelníkem, pěší výlet kolem políček s farmáři, na vorech přes řeku Sigatoku, brodění podzemního potoka do krasové „Jeskyně kanibalů“ Naihehe. Pevnost Tavuni s lidožroutskými tradicemi a širokým rozhledem do kraje, kratší trek džunglí k vodopádu Biausevu s osvěžující koupelí. Výlet lodí po souostroví Mamanuca s barbecue a drinky, šnorchlování mezi hejny barevných ryb, písečné ostrůvky, průzračné „modré díry“. Pobyt a koupání na „filmovém“ ostrově Monuriki, kde se natáčel Trosečník (Tom Hanks) nebo Kontakt (Jodie Foster).

27.-28.den: Nadi – Praha. 

Návrat domů.

**Možnost prodloužení o zcela jedinečný 5-denní letecký výlet 

(pro max. 8 pasažérů) po korálových atolech severních Cookových ostrovů. „Panenské“ perlové ostrovy Tongareva (zlaté perly) a Manihiki, proslulý nejkrásnějšími černými perlami na světě, i legendární Pukapuka s úchvatnou lagunou a unikátní ostrovní komunitou. Atoly s pouhými pár sty obyvateli, naprosto neposkvrněné masovým turismem, patřící mezi nejodlehlejší a nejobtížněji dostupné na celé planetě. Bližší informace o ceně (výlet je finančně náročný) a podmínkách vážným zájemcům podáme v CK.

Pozn. 

V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawa a Mamanuca.

Prodloužení zájezdu 1171, 1172 či 1173 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi.

1.-2.den: Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon. 

Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílé pláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

3.-4.den: Střední Yasawy. 

Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

5.-6.den: Ostrovy Mamanuca. 

Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

7.-8.den: Nadi – Praha. Návrat domů.

Termín: 5.6. – 12.6. 2022
Cena: 36 890,- Kč

V ceně je: 

6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 1x noc v hotelu v Nadi (se snídaní). Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10 900 Kč.

Délka tras:
letadlem 47 000 km, po zemi 1400 km, loděmi 150 km, pěšky 5x 3-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 26-32 °C, voda 26-29 °C, , na NZ cca o 10-15 °C chladněji
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Okružní výlet po Rarotonze. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, okružní celodenní výlety - Upolu, Savai´i a 3x Viti Levu, obřad pití kavy. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků, pozemní (pronajaté vany/minibusy s místními řidiči, taxi, na Rarotonze skútry), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i. Ubytování: 24x hotely, resp. motely (především na NZ), bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény, na Rarotonze obvykle s možností přípravy stravy, kávou a čajem). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 43 200 Kč (24x). Strava: 10x snídaně, na Fidži na lodi 1x barbecue oběd, pivo, víno a nealko nápoje. *Návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně (cca 500 NZD).
Doprava:
Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků, pozemní (pronajaté vany/minibusy s místními řidiči, taxi, na Rarotonze skútry), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i.
Ubytování:
24x hotely, resp. motely (především na NZ), bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény, na Rarotonze obvykle s možností přípravy stravy, kávou a čajem). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 43 200 Kč (24x).
Strava:
10x snídaně, na Fidži na lodi 1x barbecue oběd, pivo, víno a nealko nápoje.
Poznámka:
V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

**Možnost prodloužení o zcela jedinečný 5-denní letecký výlet (pro max. 8 pasažérů) po korálových atolech severních Cookových ostrovů. „Panenské“ perlové ostrovy Tongareva (zlaté perly) a Manihiki, proslulý nejkrásnějšími černými perlami na světě, i legendární Pukapuka s úchvatnou lagunou a unikátní ostrovní komunitou. Atoly s pouhými pár sty obyvateli, naprosto neposkvrněné masovým turismem, patřící mezi nejodlehlejší a nejobtížněji dostupné na celé planetě. Bližší informace o ceně (výlet je finančně náročný) a podmínkách vážným zájemcům podáme v CK.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.