AUSTRÁLIE A OCEÁNIE – AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND, FIDŽI, TONGA A SAMOA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 24
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
29.04. - 22.05. 2024
1161
169 690
Rezervovat

Popis

Severní ostrov Nového Zélandu s gejzíry, sopkami a scenériemi známými z Pána prstenů, polynéské království Tonga s hlavním ostrovem Tongatapu a ostrůvkem Fafa, dva hlavní ostrovy Samoy – Upolu a Savai´i, melanéské Fidži s nejvýznamnějším ostrovem Viti Levu a ostrůvkem Monuriki známým z filmu Trosečník. Na závěr zastávka v Novém Jižním Walesu v největším městě Austrálie Sydney a v divukrásných Modrých horách. Není toho víc než dost na pouhých 24 dní?

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Auckland. 

Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii na Nový Zéland. Auckland – největší město Nového Zélandu i celého jižního Pacifiku, vyrostlé na 60 kráterech.

4.-8.den: Nový Zéland. Severní ostrov. 

Poloostrov Coromandel: rozeklané mořské útesy, liduprázdné kaňony řek, přepychové pláže. Impozantní pobřežní jeskyně Katedrála, termální pláž s bazénky, kde horká voda prochází pískem. Matamata a okolí – kulisy Hobitína a Kraje (Pán prstenů). Rotorua: gejzíry, termální vodopád, bahenní sopky. Maorská ves Te Wairoa – novozélandské Pompeje, sopečná jezera. Měsíční krátery, divoké peřeje Huka na řece Waikato. Jezero Taupo, největší v Oceánii. N.P. Tongariro: „nejkrásnější jednodenní trek na světě“ pod sopkou Ngauruhoe s fantastickými výhledy na zasněžené štíty, lávové pouště a jezera. Hora Osudu z Pána prstenů – z Hobitína do Mordoru za 3 dny! Krasové jeskyně Waitomo se světélkujícími červy. Scénická Marokopa Road: skalní brána, jeskyně, vodopády. Návrat do Aucklandu. Přelet na Tongu.

9.-12.den: Tonga. Tongatapu, Fafa. 

Největší ostrov království Tonga – Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Tonžské národní centrum s muzeem historie ostrovů. Okruh po ostrově. Stromy obalené „létajícími liškami” – posvátnými obřími netopýry kaloni, Mu´a: ruiny královských hrobek. Ha´amonga: „pacifický Stonehenge”, Maui Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s bazénky na koupání. Gejzíry mořské vody v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek na Pláži lásky s tanečky, pečeným prasetem, obřadem přípravy opojné kavy a její společenská konzumace. Celodenní výlet lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování. Přelet do Nadi na Fidži.

13.-14.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. 

Viti Levu – hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Nadi: hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei – nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením: ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem, ostrov Yanuya s ochutnávkou kavy, koupání, šnorchlování.

15.-19.den: Samoa. Upolu, Savai´i. 

Přelet na Samou (Jamesem Cookem označenou jako Plavecké ostrovy), jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří. Hlavní město Apia: parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Ostrov Upolu: Muzeum a hrob R.L. Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua – úžasné „modré díře uprostřed džungle“ a „velké jámě na koupání“, do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (zařazená mezi 10 nejskvělejších míst na koupání na celé planetě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy – Savai´i, větší, hornatější (až 1866 m), divočejší, ale idyličtější. Desítky krásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie v Tichomoří – obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel Trpasličí jeskyně. Procházka v deštném pralese, po provazových chodnících na vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců a skalní bránou. Ponuře krásný mys Falealupo – do r. 2011 nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa – brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu Afu Aau, v gejzírech mořské vody z blowhole Alofa´aga nebo přímo v laguně s velkými mořskými želvami.

20.-22.den: Austrálie. Sydney, N.P. Blue Mountains. 

Přelet (přímý nebo přes Fidži) na jihozápad do Nového Jižního Walesu ve východní Austrálii. Ze Sydney do N.P. Modré hory (UNESCO): Katoomba, pěší výlet u vodopádů Wentworth Falls, výhledy z útesů na panorama Modrých hor, impozantní skalní útvar Tři sestry, Scenic World: možnost jízdy po nejstrmější železnici světa. Park Featherdale s australskou zvířenou, včetně tasmánských čertů. Pohladíte si koalu nebo klokana? Návrat do Sydney – největšího a nejživějšího australského města: historické centrum města The Rocks s nejstaršími budovami Austrálie. Přístav Quay, slavná budova Opery (UNESCO) a most Harbour Bridge: vyhlídka na Sydney z pylonu mostu. City s vyhlídkovou věží (309 m), George Street s katedrálou sv. Ondřeje, arkádami a galeriemi. Volitelně Botanická zahrada a park, čtvrť zábavy Kings Cross, popř. největší rybí trh jižní polokoule nebo relaxace na Bondi, nejslavnější pláži Austrálie. Pulzující večerní život v Darling Harbour.

23.-24.den: Sydney – Praha. 

Odlet ze Sydney. Návrat přes Asii zpět domů.

Délka tras:
letadlem 42 500 km, po zemi 1500 km
Počasí:
vzduch 27-32 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca (Fidži) se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa (Tonga). Celodenní výlety auty s místními řidiči na ostrově Viti Levu (Fidži) a okružní výlety po ostrovech Tongatapu (Tonga), Upolu (Samoa) a Savai´i (Samoa). Vyřízení víz, resp. ETA do Austrálie. Ubytování a snídaně (na Tonze, Fidži a Samoi). Český průvodce a řidič, místní průvodci (a řidiči) dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajatá auta s místními řidiči, taxi, minibusy), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i, v Austrálii a na NZ pronajaté auto. Ubytování: Austrálie a NZ motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, někdy s kuchyňkou či bazénem. Na Fidži, Tonze a Samoi hotely a bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény. 1-lůžkový pokoj za příplatek 35 200 Kč (19x). Strava: Součástí ubytování na Tonze, Fidži a Samoi jsou snídaně (11x), při výletu lodí na Fidži i barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy.
Doprava:
Letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajatá auta s místními řidiči, taxi, minibusy), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i, v Austrálii a na NZ pronajaté auto.
Ubytování:
Austrálie a NZ motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, někdy s kuchyňkou či bazénem. Na Fidži, Tonze a Samoi hotely a bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény. 1-lůžkový pokoj za příplatek 35 200 Kč (19x).
Strava:
Součástí ubytování na Tonze, Fidži a Samoi jsou snídaně (11x), při výletu lodí na Fidži i barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy.

Mapa

Mapa - 1161/AUSTRÁLIE A OCEÁNIE – AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND, FIDŽI, TONGA A SAMOA

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.