NEJMENŠÍ KONTINENT – AUSTRÁLIE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 21
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Austrálie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
12.11. - 02.12. 2022
1151
109 990
Rezervovat

Popis

Slavný monolit Ayers Rock, podzemní obydlí v Coober Peddy, veletok Murray, Pobřeží vraků, útesy Dvanáct apoštolů, deštné pralesy, Modré hory. Velký zážitek na Velkém bariérovém útesu i s možností potápění. Metropole Canberra, velkoměsta Brisbane a Adelaide, dvě tváře Austrálie a věční rivalové – Sydney a Melbourne.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Alice Springs. 

Odlet do Jižní Austrálie. Přelet do geografického centra kontinentu – Alice Springs: město a okolí, skalní klokani v N.P. Simpsons Gap, kolmý kaňon Standley Chasm.

4.-8.den: Alice Springs – Uluru – Adelaide – Grampians N.P. 

Posvátný Uluru (Ayers Rock) – největší kámen světa, pustá krajina skalních homolí Kata Tjuta (Olgas). Domorodá teritoria Aboriginů. Coober Pedy: největší naleziště opálů, podzemní obydlí hledačů polodrahokamů. Z Outback kolem pohoří Flinders do Port Augusta ve Spencerově zálivu: vyhlášené jihoaustralské vinice. Metropole Jižní Austrálie Adelaide. Největší australská řeka Murray, skalní jehly v N.P. Grampians.

9.-11.den: Great Ocean Road – Melbourne – Canberra. 

Bizarní Great Ocean Road: Pobřeží vraků, skalní útvary v moři – Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, zřícený London Bridge. Deštný prales a stromové kapradiny v N.P. Otway, „evropský“ Melbourne. Jízda kolem Australských Alp, nejvyššího pohoří Austrálie s nejvyšší horou Mt. Kosciusko (2228 m). Canberra – hlavní město Austrálie plné parků a vodních ploch s unikátní budovou parlamentu.

12.-14.den: Sydney – Blue Mountains N.P. – Byron Bay. 

Sydney – největší a nejživější australské město: Opera (UNESCO), Harbour Bridge, historické přístavní čtvrti Rocks a Circullar Quay, vibrující Darling Harbour, City s možností vyhlídky z televizní věže (309 m). N. P. Modré hory (UNESCO) s velkolepou skalní formací Tři Sestry. Odjezd na sever do subtropů. Maják a pláže v Byron Bay na nejvýchodnějším mysu Austrálie.

15.-19.den: Gold Coast – Brisbane – Hervey Bay. 

Pláže Pacifiku na Gold Coast. Podél Glass House Mountains do Hervey Bay: koupání, možnosti výletů na největší písečný ostrov Fraser a na Great Barrier Reef – „největší živou věc na světě“: šnorchlování, potápění v tropickém ráji útesů Korálového moře. Návrat do Brisbane, moderního centra Queenslandu.

20.-21.den: Brisbane – Praha. 

Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 38 000 km, po zemi 9500 km, (6500 km - 1121), pěšky 8x 4-10 km (volitelně) - vše pro 1153
Počasí:
vzduch 22-32 °C (AUS), voda 17-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vyřízení australských víz. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet do Alice Springs včetně letištních tax a poplatků. Po trase pronajatý mikrobus řízený průvodcem. Ubytování: 17x motely, apartmány, bungalovy - 2-lůžkové pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel, 1x pokoj po 4 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 23 200 Kč (17x, 1x není možný).
Doprava:
Mezinárodní letecká a přelet do Alice Springs včetně letištních tax a poplatků. Po trase pronajatý mikrobus řízený průvodcem.
Ubytování:
17x motely, apartmány, bungalovy - 2-lůžkové pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel, 1x pokoj po 4 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 23 200 Kč (17x, 1x není možný).

Možnost spojení tras 1151 (Austrálie) a 1152 (Nový Zéland) do nejoblíbenější varianty 1153 s kompletním programem. V ceně je i přelet z Austrálie (Brisbane) na Nový Zéland (Christchurch). Termín je 13.11. - 12.12. 2021 a cena 149 990,-.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.