SILVESTR NA BORACAY – FILIPÍNY – PRODLOUŽENÍ O OSTROV PALAWAN

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 18
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Filipíny, Palawan

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
27.12. - 13.01. 2024
1132
98 990
Zájezd již proběhl
27.12. - 13.01. 2025
1134
99 993
Rezervovat
27.12. - 13.01. 2026
1136
101 990
Rezervovat

Popis

Prožijte přelom roku 2023 a 2024, resp. 2024 a 2025, resp. 2025 a 2026 v exotickém prostředí tropických Filipín se sopkami, vodopády, jezery a soutěskami a především na plážích řazených mezi nejkrásnější na světě! Zájezd je možné si prodloužit o výlet na jeden z nejkrásnějších ostrovů na celém světě – Palawan.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Manila.

Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: Čínský hřbitov u Chinatownu, pevnost Santiago a katedrála ve čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), návštěva filipínské mše se zpěvy a všeobjímající atmosférou. Park Rizal, lidové tržnice i luxusní obchodní galerie.

3.-6.den: Boracay.

Odlet do střední části Filipín na souostroví Visayas. Pobyt na prohřátém ostrově Boracay, jehož 5 km dlouhá Bílá pláž lemovaná palmami s jemným pískem a smaragdovým mořem je řazena mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Rozloučení se starým rokem a oslava nového (silvestrovskou večeři s lahví sektu máte v ceně zájezdu). Dny rajské pohody: slunění, koupání, možnost výletů se šnorchlováním na korálových útesech. Jedinečné lokality pro potápěče, možnosti krátkodobých kurzů i pro začátečníky. Pravé filipínské masáže, diskotéky, bary, kulinářské speciality. Možnosti různých výletů na domorodých loďkách kolem ostrova, rybaření, golfu…

7.den: Boracay – Angeles.

Návrat zpět na Luzon do města Angeles.

8.den: Pinatubo.

Celodenní výlet ke kráteru supervulkánu Pinatubo, jehož erupce (v r. 1991) byla druhou nejsilnější na světě od výbuchu Krakatoy (1883): jízda džípem tufovou planinou, pěší výlet bizarním sopečným kaňonem podél řeky, kráterové jezero, obydlí místního kmene Aeta, blízkých příbuzných Aboridžinců a Melanésanů. Přejezd do Manily.

9.den: Pagsanjan.

Kolem břehů Laguna de Bay do Pagsanjanu: na kánoích vzhůru peřejemi obřím kaňonem s liánami a vodopády (scenérie pro kultovní film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových vorech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky. Dopolední návštěva kohoutích zápasů – národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů.

10.-11.den: Manila, *Taal – Palawan.

Celodenní pobyt v hlavním městě. *Za příznivé situace (umožní-li to aktuální stav po ničivé erupci v lednu 2020) fakultativně na jih k vulkanickému kalderovému jezeru Taal. Výlet motorovou loďkou (vinta) na ostrov s novým kráterem. Odlet z Manily na ostrov Palawan, nejodlehlejší a dle mnohých i nejmalebnější ze všech filipínských ostrovů.

12.-16.den: Palawan.

Hlavní středisko ostrova Puerto Princesa. Krokodýlí farmy. Sabang: výlet lodí podél vápencových útesů k obří jeskyni sv. Pavla, tropická fauna a flóra stejnojmenného národního parku, člunem proti proudu podzemní řeky v impozantním jeskynním systému. El Nido: souostroví Bacuit – jedna z nejkrásnějších tropických scenérií na světě. Desítky ostrůvků, vysokých krasových homolí nad tyrkysovým a smaragdovým mořem. Skryté laguny, panenské pláže, souvislý porost primární džungle. Šnorchlování, potápění na korálových útesech, považovaných za jedny z nejzachovalejších i nejkrásnějších na celém světě.

17.-18.den: Palawan – Manila – Praha.

Let zpět do Manily a domů.

Délka tras:
letadlem 25 000 km, místní dopravou 800 km, pěšky 4x 4-6 km (volitelně) - vše pro 1132
Počasí:
vzduch 28-33 °C, voda 28-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu. Výlet lodí po moři do N.P. sv. Pavla a po podzemní řece. Výlet džípy k sopce Pinatubo. Vstupy v Manile dle programu a na kohoutí zápasy. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny, vnitrostátní zpáteční lety na Boracay (Panay) a na Palawan včetně tax a poplatků. Loď Caticlan - Boracay a zpět. Nájemní minibusy s místními řidiči, výlet tradičním jeepney. Ubytování: 15x hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. Silvestrovský pobyt na Boracay (4 noci) je v příjemném hotelu u pláže. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 17 900 Kč (15x). Strava: 15x snídaně. Při výletu na Pagsanjan i oběd. Silvestrovská večeře a láhev sektu pro 2 osoby.
Doprava:
Letecká na Filipíny, vnitrostátní zpáteční lety na Boracay (Panay) a na Palawan včetně tax a poplatků. Loď Caticlan - Boracay a zpět. Nájemní minibusy s místními řidiči, výlet tradičním jeepney.
Ubytování:
15x hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. Silvestrovský pobyt na Boracay (4 noci) je v příjemném hotelu u pláže. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 17 900 Kč (15x).
Strava:
15x snídaně. Při výletu na Pagsanjan i oběd. Silvestrovská večeře a láhev sektu pro 2 osoby.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.