FILIPÍNY – ZEMĚ SEDMI TISÍC OSTROVŮ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Filipíny

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.04. - 08.05. 2022
1121
70 290
Zájezd již proběhl
18.11. - 04.12. 2022
1123
70 990
Zájezd již proběhl
21.04. - 07.05. 2023
1125
71 990
Rezervovat

Popis

Fantastické scenérie horských pásem Luzonu i tropický ráj ostrova Boracay. Vulkány, vodopády, krasové jeskyně, nejúžasnější systémy rýžových teras na světě, animistické kultury kmene Ifugao. Možnosti prodloužení o další kouzelné ostrovy. Bohol, ostrov Čokoládových hor a nejmenší opičky nártouna. Výlet za delfíny u pobřeží ostrova Panglao.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Manila.

Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: Unikátní čínský hřbitov plný mramorových „vil“, pevnost Santiago a katedrála ve čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), návštěva filipínské mše se zpěvy a všeobjímající atmosférou. Park Rizal, lidové tržnice i luxusní obchodní galerie.

3.-4.den: Pagsanjan, Manila, *Taal.

Kolem břehů Laguna de Bay do Pagsanjanu: na kánoích vzhůru peřejemi obřím kaňonem s liánami a vodopády (scenérie pro kultovní film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových vorech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky. Dopolední návštěva kohoutích zápasů – národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů. Celodenní pobyt v hlavním městě. *Za příznivé situace (dle aktuálního stavu po ničivé erupci v lednu 2020) fakultativně na jih k vulkanickému kalderovému jezeru Taal. Výlet motorovou loďkou (vinta) na ostrov s novým kráterem.

5.-7.den: Manila – Batad – Banaue.

Noční přejezd na sever do hornatého vnitrozemí Luzonu. Nenáročný trek a návštěva domorodé vesnice Hapao, koupání v přírodním termálním jezírku. Noc v originálních chýších Ifugao s krásnou vyhlídkou. Treky v okolí Batadu: vesnice původních obyvatel – lovců lebek – Ifugao. 30 m vysoký vodopád Tappia. Bontoc: etnografické muzeum. „Osmý div světa“ – přes dva tisíce let staré rýžové terasy u Banaue.

8.-9.den: Banaue – Sagada – Baguio.

Horská Sagada: pěší výlet v Údolí ozvěn s jeskyněmi visících rakví. Hluboký sestup do krasové jeskyně Sumaging: dobrodružný průchod podzemní řekou a vodopády. Jízda do Baguia přes hlavní pásmo Centrálních Kordiller po Halselma „Zig Zag“ Road, silničce tisíce serpentin s adrenalinovými výhledy do propastí. Město květin Baguio: trhy, parky, pokus o návštěvu u faith healers, zázračných léčitelů, operujících pouze rukama.

10.-11.den: Angeles. Pinatubo.

Dále na jih do Angeles. Celodenní výlet ke kráteru supervulkánu Pinatubo, jehož erupce (v r. 1991) byla druhou nejsilnější na světě od výbuchu Krakatoy (1883): jízda džípem tufovou planinou, pěší výlet bizarním sopečným kaňonem podél řeky, kráterové jezero, obydlí místního kmene Aeta, blízkých příbuzných Aboridžinců a Melanésanů.

12.-15.den: Boracay.

Odlet do střední části Filipín na souostroví Visayas. Pobyt na ostrově Boracay, jehož 5 km dlouhá Bílá pláž lemovaná palmami s jemným pískem a smaragdovým mořem je řazena mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Dny rajské pohody: slunění, koupání, možnost výletů se šnorchlováním na korálových útesech. Jedinečné lokality pro potápěče, možnosti krátkodobých kurzů i pro začátečníky. Pravé filipínské masáže, diskotéky, bary, kulinářské speciality. Možnosti výletů na domorodých loďkách kolem ostrova, rybaření, golfu…

16.-17.den: Boracay – Manila – Praha.

Lodí na ostrov Panay, letecky zpět na Luzon. Odlet z Manily domů.

Volitelný výlet: Bohol a Panglao

1. – 2. den: Praha – Bohol – Panglao.

Odlet na Bohol (popř. letecky na Cebu a na Bohol lodí), jeden z Visajských ostrovů ve střední části Filipín. Přejezd na sousední Panglao.

3. den: Bohol

Magický ostrov s unikátními Čokoládovými horami. Přesně 1268 trávou porostlých 30 – 50 m vysokých kopců vděčí za své jméno hnědé barvě trávy na konci období sucha. Okruh po ostrově s návštěvou chovné stanice nejmenšího primáta na světě nártouna, přes městečka Loboc a Baclayon s ruinami dvou nejstarších kostelů na Filipínách z konce 16. stol. aj.

4. den: Panglao

Den u moře na ostrově Panglao. Koupání a odpočinek na pláži Alona, jedné z nejkrásnějších na celých Visajských ostrovech. Výlet člunem na otevřené moře s pozorováním delfínů.

5. den: Panglao – Bohol – Manila

Přejezd z Panglaa a přelet z Boholu do Manily. Pobyt v metropoli do příletu skupiny příští den.

Termíny: 19.4. – 23.4. 2022, 15.11. – 19.11. 2022, 18.4. – 22.4. 2023 
Cena: 13 990,- Kč

V ceně je: 

Letecká doprava na Bohol a do Manily, transfery mezi letištěm a hotelem, okruh po Boholu v pronajatém minibusu s místním řidičem, výlet lodí za delfíny, ubytování se snídaněmi (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací, příplatek za 1-lůžko 3200 Kč), vstupy do chovné stanice nártounů a na vyhlídkovou plošinu na Chocolate Hills, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras:
letadlem 25 000 km, místní dopravou 1800 km, pěšky 6x 4-10 km (volitelně) - vše pro 1122
Počasí:
vzduch 25-33 °C, voda 28-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu. Výlet džípy k sopce Pinatubo. Vstupy v Manile dle programu a na kohoutí zápasy. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny, vnitrostátní zpáteční lety na Boracay (Panay) včetně tax a poplatků. Loď Caticlan - Boracay a zpět. Nájemní minibusy a džípy s místními řidiči, komfortní dálkové busy, výlet tradičním jeepney. Ubytování: 12x hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací (mimo hor, kde není třeba), volitelně 1x horská ubytovna nebo autentické chýše domorodců (po 4-6 osobách), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 990 Kč (13x). Strava: 13x snídaně. Při výletu na Pagsanjan i oběd.
Doprava:
Letecká na Filipíny, vnitrostátní zpáteční lety na Boracay (Panay) včetně tax a poplatků. Loď Caticlan - Boracay a zpět. Nájemní minibusy a džípy s místními řidiči, komfortní dálkové busy, výlet tradičním jeepney.
Ubytování:
12x hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací (mimo hor, kde není třeba), volitelně 1x horská ubytovna nebo autentické chýše domorodců (po 4-6 osobách), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 990 Kč (13x).
Strava:
13x snídaně. Při výletu na Pagsanjan i oběd.

Mapa

Mapa - 1121/FILIPÍNY – ZEMĚ SEDMI TISÍC OSTROVŮ

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.