OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ A OSTROV TCHAJ-WAN – JINÁ ČÍNA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 20
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko, Taiwan

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.10. - 13.11. 2024
912
121 984
Rezervovat

Popis

Rjúkjú – protáhlé souostroví asi 60 ostrovů, bývalé samostatné království mezi Tchaj-wanem a Kjúšú, „úplně jiné“, tropické Japonsko. Hlavní ostrov Okinawa s nejjižnějším japonským velkoměstem Nahou. Připomínky jedné z nejkrutějších bitev 2. světové války, jedna z nejpůsobivějších světových jeskyní. Nejjižnější ostrovní skupina Jaejama s odlehlými ostrůvky Išigaki, Iriomote a Taketomi. Pěší a lodní výlety v porostech džungle a mangrove, vodopády, přírodní termály, korálové útesy a překrásné bílé pláže teplého Filipínského a Východočínského moře. „ Čínská republika na ostrově Tchaj-wan“, dřívější Formosa (Krásný ostrov) s nekomunistickým politickým systémem, zatím stále ještě separovaná od obří kontinentální matky. Úchvatné pohledy na téměř čtyřtisícové vrcholky hor prorážející moře mraků, vodopády halící se v mlze, kaňon s mramorovými útesy (jeden ze „sedmi zázraků Asie“), sopečná a krasová pohoří, jezera, termální prameny, letoviska a pláže teplého Pacifiku i životem vibrující metropole Tchajpej.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Tokio – Išigaki. 

Odlet do metropole Japonska. Prohlídka Tokia dle časových možností. Přelet na ostrov Išigaki v jižním Rjúkjú.

4.-6.den: Išigaki, Iriomote, Taketomi. 

Išigaki: možnost výletu na glassboatu v Kabira Bay, nejkrásnější zátoce ostrova. Korálové pláže, samurajská rezidence. Rychlolodí na panenský ostrov Iriomote, z 90% porostlý pralesy a obývaný endemickou kočkovitou šelmou jamaneko. Výlet lodí džunglí po řece Urauči k dvěma krásným vodopádům, možnosti potápění a šnorchlování na útesech a mezi mantami či na kajacích divočinou s porosty mangrove. Koupání v tradičních přírodních termálech (rotemburo). Lodí na ostrov Taketomi: tradiční vesnice z období království Rjúkjú, vyhlídka z věže Nagaminoto. Prvotřídní koupání a šnorchlování na všech třech ostrovech.

7.-9.den: Okinawa. 

Přelet na Okinawu ve středním Rjúkjú. Centrum souostroví – Naha: bulvár Kokusai s rušným nočním životem. Místní folklór včetně pálenky awamori s jedovatým hadem habu na dně láhve. „Zakázané město” Šuri: královský zámek a park, chrámy, hroby, symbol Okinawy – brána Šureimon. Tomigusuku: památník krvavé bitvy v r. 1945, katakomby velitelství, kde 4000 Japonců spáchalo sebevraždu. Jedinečné dvoukilometrové krápníkové jeskyně Gjokusendó pod mořským dnem. Ocean Expo Park na poloostrově Motobu s Okinawa Churaumi, jedním z největších a nejkrásnějších mořských akvárií světa.

10.-11.den: Naha – Tokio – Tchaj-pej – N.P. Taroko. 

Odlet zpět na Honšú. Prohlídka Tokia dle časových možností. Let na Tchaj-wan. Vlakem (popř. autem) podél východního pobřeží do N.P. Taroko – největší turistické atrakce ostrova, řazené mezi „sedm zázraků Asie“: pěší výlet v kaňonu řeky s impozantními mramorovými útesy. Vodopády, deštné lesy se subtropickým rostlinstvem.

12.-14.den: N.P. Taroko – N.P. Jü-šan – A-li-šan. 

Napříč Tchaj-wanem z východní na jihozápadní stranu hor. Adrenalinový přejezd přes vysokohorský průsmyk (ve výšce 3200 m, a to pouhých cca 20 km od moře), dechberoucí jízda serpentinami nad propastmi. Jezero Slunce a Měsíce. N.P. Jü-šan s Nefritovou horou (3952 m) – nejvyšším vrcholem Tchaj-wanu i celé Východní Asie. Palmové háje a čajové plantáže. Horské letovisko A-li-šan. Úžasné horské scenérie při východu slunce za Nefritovou horou. Pěší výlet kolem obrovských tisíciletých cypřišů.

15.-16.den: N.P. Kchen-tching. 

Pod obratník Raka na jih Tchaj-wanu. Odpočinek na riviéře v nejznámějším přímořském letovisku – Kchen-tchingu: koupání v tropickém moři, možnosti potápění (korálové útesy) a vodních sportů. Nejjižnější bod Tchaj-wanu – park a mys Eluanbi: Líbací skála, historický maják, kde se mísí vody Jihočínského moře a Tichého oceánu. Národní akvárium mj. se žraloky velrybími – jedno z největších a nejzajímavějších v Asii.

17.-20.den: N.P. Kenting – Tchaj-pej – Praha. 

Taiwanským „šinkansenem“ (přes 300 km/h) z Kao-siungu zpět na sever ostrova. Hlavní město Tchaj-pej: jedinečné Národní palácové muzeum s největší sbírkou čínského umění na světě, Svatyně Mučedníků a Čankajškovo mauzoleum, taoistický Lungšan a další chrámy. Taipei 101, mezi lety 2004-2007 nejvyšší budova světa (508 m) i s nejrychlejším výtahem, vyhlídka na město z 382 m. Vzrušující noční trhy s ochutnávkou exotických pokrmů. Relaxační výlet do lázní Pej-tchou: Pekelné údolí, koupání v termálech, masáže. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 2200 km, lodí 100 km, pěšky 6x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-30 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí po řece Urauči a pěší výlet k vodopádu s místním průvodcem. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Tokia a zpět z Tchaj-pej, přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Tchaj-pej včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi), vlaky - včetně vysokorychlostního superexpresu z Kao-siungu do Tchaj-pej). Ubytování: 17x hotely, motely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 17 100 Kč (17x). Strava: 17x snídaně.
Doprava:
Letecká do Tokia a zpět z Tchaj-pej, přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Tchaj-pej včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi), vlaky - včetně vysokorychlostního superexpresu z Kao-siungu do Tchaj-pej).
Ubytování:
17x hotely, motely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 17 100 Kč (17x).
Strava:
17x snídaně

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.