OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ, KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 23
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
26.10. - 17.11. 2024
1102
127 990
Rezervovat

Popis

Rjúkjú – protáhlé souostroví asi 60 ostrovů, bývalé samostatné království mezi Tchaj-wanem a Kjúšú, „úplně jiné“, tropické Japonsko. Hlavní ostrov Okinawa s nejjižnějším japonským velkoměstem Nahou. Připomínky jedné z nejkrutějších bitev 2. světové války, jedna z nejpůsobivějších světových jeskyní. Nejjižnější ostrovní skupina Jaejama s odlehlými ostrůvky Išigaki, Iriomote a Taketomi. Pěší a lodní výlety v porostech džungle a mangrove, vodopády, přírodní termály, korálové útesy a překrásné bílé pláže teplého Filipínského a Východočínského moře. Po jižní části Korejského poloostrova a přes moře do Japonska. Jižní Korea – dříve agrární provincie, dnes vyspělá ekonomická mocnost, jeden z „asijských tygrů“. Obří metropole Soul i malebné národní parky. Horské scenérie, pastelové barvy podzimních lesů. Krátery, lávová pole, tunely, jeskyně, vodopády, termální lázně i pláže Východočínského moře. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Rozdělený svět na hranici s KLDR. Sopečný ostrov Čedžu (Jeju) – „korejská Havaj“. Japonský ostrov Kjúšú a jeho živé centrum Fukuoka. Návštěva zápasů sumo na jednom z šesti turnajů japonského „grand slamu“.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Tokio – Išigaki. 

Odlet do metropole Japonska. Prohlídka Tokia dle časových možností. Přelet na ostrov Išigaki v jižním Rjúkjú.

4.-6.den: Išigaki, Iriomote, Taketomi. 

Išigaki: možnost výletu na glassboatu v Kabira Bay, nejkrásnější zátoce ostrova. Korálové pláže, samurajská rezidence. Rychlolodí na panenský ostrov Iriomote, z 90% porostlý pralesy a obývaný endemickou kočkovitou šelmou jamaneko. Výlet lodí džunglí po řece Urauči k dvěma krásným vodopádům, možnosti potápění a šnorchlování na útesech a mezi mantami či na kajacích divočinou s porosty mangrove. Koupání v tradičních přírodních termálech (rotemburo). Lodí na ostrov Taketomi: tradiční vesnice z období království Rjúkjú, vyhlídka z věže Nagaminoto. Prvotřídní koupání a šnorchlování na všech třech ostrovech.

7.-9.den: Okinawa. 

Přelet na Okinawu ve středním Rjúkjú. Centrum souostroví – Naha: bulvár Kokusai s rušným nočním životem. Místní folklór včetně pálenky awamori s jedovatým hadem habu na dně láhve. „Zakázané město” Šuri: královský zámek a park, chrámy, hroby, symbol Okinawy – brána Šureimon. Tomigusuku: památník krvavé bitvy v r. 1945, katakomby velitelství, kde 4000 Japonců spáchalo sebevraždu. Jedinečné dvoukilometrové krápníkové jeskyně Gjokusendó pod mořským dnem. Ocean Expo Park na poloostrově Motobu s Okinawa Churaumi, jedním z největších a nejkrásnějších mořských akvárií světa.

10.-13.den: Naha – Tokio – Soul. Pchanmundžom. 

Odlet zpět na Honšú. Prohlídka Tokia dle časových možností. Let do korejské metropole. Soul: královský palác Kjongbokkung, Modrý dům – sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž – pohled na město z celkové výšky 483 m, Památník války aj. Možnost výletu do rozdělené obce Pchanmundžom na nejostřeji střežené hranici světa: pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě.

14.-15.den: N.P. Kjongdžu. 

Přejezd na jihovýchod k Japonskému moři. Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii – národní park Kjongdžu: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Silla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy.

16.-18.den: Čedžu. 

Přelet na „korejskou Havaj“ Čedžu – pozoruhodný sopečný ostrov ve Východočínském moři se subtropickým charakterem. Jeskyně Mandžanggul – nejdelší lávový tunel na světě (13 km), vulkanický kráter Sangumburi, sopečný kužel Songsan. Vodopád Čongbang – jeden ze dvou v Asii, padající kolmo do moře. Skanzeny s původními domy a kulturou obyvatel ostrova, pláže s lávovým pískem. Možnost výstupu na sopku Hallasan – nejvyšší horu Koreje (1950 m).

19.-20.den: Čedžu – Pusan. 

Odlet zpět na pevninu. Nejvýznamnější přístav a druhé město země – Pusan: chrám Beomeosa, Dongnae – největší termály Asie, Pusanská věž. Tongdosa – nejslavnější buddhistický chrám v Koreji.

21.-23.den: Pusan – Fukuoka – Praha. 

Přes Korejský průliv lodí do Japonska. Hlavní centrum ostrova Kjúšú a nejrychleji rostoucí město Japonska – Fukuoka: nábřežní promenáda, vyhlídka z Fukuoka Tower (123 m), centrum města s pověstnými stánky jatai. Návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku. Po pobřeží do Karacu, proslulého místní specialitou jobuko – sašimi z živých olihní: unikátní „mořský“ Hrad tančícího jeřába, pláž s rozlehlým hájem černých borovic. Lodí na ostrůvek Takašima se svatyní a vyhlídkou na záliv. Návrat do Fukuoky, odlet domů.

Upozornění: 

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.9. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 1400 km, lodí 300 km, pěšky 7x 4-7 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 15-28 °C, voda 18-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí po řece Urauči a pěší výlet k vodopádu s místním průvodcem. Výlet lodí na ostrov Takašima. Vstupenka na Grand Sumo Tournament ve Fukuoce (na balkón či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Tokia a přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Soul, přelet na Čedžu a zpět včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi a z Pusanu do Fukuoky, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi). Ubytování: 21x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 19 900 Kč (21x). Strava: 21x snídaně (na asijský způsob).
Doprava:
Letecká do Tokia a přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Soul, přelet na Čedžu a zpět včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi a z Pusanu do Fukuoky, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi).
Ubytování:
21x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 19 900 Kč (21x).
Strava:
21x snídaně (na asijský způsob).

Upozornění: Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.9. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Mapa

Mapa - 1102/OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ, KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.