JAPONSKO POUTNICKÉ A MYSTICKÉ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
23.10. - 07.11. 2024
1081
94 890
Rezervovat

Popis

Cesta kolem „domácího“ Vnitřní moře se spoustou malých ostrůvků, rozprostírající se mezi hlavními ostrovy Šikoku, Honšú a Kjúšú. Hornatá prefektura Wakajama, historické srdce císařství – oblast Kansai s prvními dvěma trvalými hlavními městy Nara a Kjóto, moderní velkoměsta Ósaka a Hirošima. Ostrov Šikoku s legendární poutnickou cestou po 88 chrámech (cca 1200-1400 km, 30-60 dní, i my po ní malý kousek projdeme), mystický ostrov Mijadžima a „hora“ – údolí Kója s večeří, nocí a meditacemi v jednom z buddhistických klášterů. Neobvyklá setkání s kočkou, která šéfuje nádraží, krotkými jelínky a opicemi i výletem na králičí ostrov. Nepochopitelné, ale pro Japonsko typické kontrasty mezi mírumilovným buddhismem, láskou ke zvířatům a připomínkami krutostí druhé světové války.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Ósaka. Nara. 

Let do středního Japonska na letiště Kansai na umělém ostrově. Druhé centrum Japonska – Ósaka: futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice aj. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Nejstarší metropole Japonska Nara (UNESCO): chrám Tódaidži – největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky šika. Magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari.

4.-5.den: Nara – Kójasan – Wakajama. 

Přejezd na polostrov Kii. Zubačkou vzhůru na posvátnou „horu“ Kója (UNESCO) s více než sto chrámy a kláštery. Ubytování, meditace a nocleh jednom z nich. Chrám a největší hřbitov v Japonsku Okunoin – svatyně a mauzoleum zakladatele šingonského buddhismu Kobo Daišiho, posvátný háj obřích japonských cedrů. Přes Kinokawu, kde „přednostou stanice“ je kočka, do Wakajamy.

6.-7.den: Wakajama – Tokušima. 

Lodí z Honšú na Šikoku. Přístav Tokušima: vstupní bod na Kjúšú i pro pouť po 88 chrámech. My na ní strávíme cca den a navštívíme asi 5-6 prvních chrámů. Naruto: možnost vyhlídkové plavby v úžině Naruto kolem vírů a mořských proudů pod obřím visutým mostem spojujícím Honšú s ostrovem Awadži a Šikoku.

8.-10.den: Megidžima. Takamacu – Macujama. 

Přístav Takamacu s nejdelší nákupní arkádou v Japonsku. Zahrady Ricurin – jedny z nejkrásnějších v celé zemi. Lodí na ostrov Megidžima: pobyt na písečných plážích, koupání ve Vnitřním moři. Zencudži – 75. a snad nejkrásnější chrám poutní cesty, v němž se r. 774 Kobo Daiši narodil. Přejezd na západ Šikoku do „metropole haiku“ – Macujamy: rozlehlý hrad na kopci, termální koupel v kouzelných historických lázních Dogo.

11.-12.den: Macujama – Hirošima. Mijadžima. 

Lodí přes Vnitřní moře mezi ostrůvky z Šikoku na Honšú. Hirošima: Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce (UNESCO), Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima: svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii (UNESCO), lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m) – japonský opičí „Gibraltar“: vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.

13.-14.den: Hirošima – Okunošima – Ósaka. 

Přístav Kure, kde byly spuštěny na vodu největší a nejlépe vyzbrojené bitevní lodě v historii lidstva: muzea ponorky Akišio a bitevní lodě Jamato v měřítku 1:10. Lodí na králičí ostrůvek Okunošima.

15.-16.den: Kjóto – Kansai I.A. – Praha. 

Historicky nejdelší, téměř tisíciletá metropole Japonska – Kjóto (UNESCO): nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon – jeden ze symbolů Japonska, východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a geiš – Gion. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, vlaky, busy a lodí 3400 km, pěšky 8x 4-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-28 °C, voda 24-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zubačka na Kójasan. Výlety lodí na ostrovy Megidžima, trajekty na ostrovy Mijadžimu. Ranní meditační modlitby na Kójasan. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, trajekty Wakajama - Tokušima, Macujama - Hirošima, po trase vlaky (včetně vysokorychlostních expresů šinkansen), autobusy a MHD. Ubytování: 13x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi, společným příslušenstvím a horkými lázněmi (Kójasan). 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 200 Kč (13x), v ryokanu není možný. Strava: 13x snídaně (na japonský způsob), v ryokanu 1x vegetariánská snídaně a večeře.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, trajekty Wakajama - Tokušima, Macujama - Hirošima, po trase vlaky (včetně vysokorychlostních expresů šinkansen), autobusy a MHD.
Ubytování:
13x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi, společným příslušenstvím a horkými lázněmi (Kójasan). 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 200 Kč (13x), v ryokanu není možný.
Strava:
13x snídaně (na japonský způsob), v ryokanu 1x vegetariánská snídaně a večeře.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.