JAPONSKO – PO TOKIJSKÉM ZÁLIVU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.05. - 18.05. 2024
1041
73 990
Rezervovat

Popis

Nejrušnější velkoměsto světa Tokio s blyštivými neony. Návštěva nejvýznamnějšího turnaje sumo v jeho „svatostánku” Kokugikan v Tokiu. Výlety do provincií Kanagawa, Chiba a Ibaraki. Největší historické i současné sochy Buddhů, parky s rozkvetlými barevnými květy, tradiční onseny s léčivou horkou vodou, aukce tuňáků i sašimi či torijaki z těch nejčerstvějších z nich. Japonské Alpy s mohutným vodopádem Kegon a poutním Nikkó. Historická metropole Kamakura či hlavní přístav země Jokohama. Ostrovy Enošima a Jogašima. Pěší výlety s podmanivými vyhlídkami na Tichý oceán i na četná pohoří, včetně symbolu Japonska – sopky Fudži… Bohatý a pestrý program v dosahu hlavního města, bez dlouhého cestování. Květnové Japonsko slibuje většinou slunečné a již dostatečně teplé počasí s dlouhými dny, tedy ten pravý čas pro návštěvu.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Tokio. 

Let do metropole Japonska a nejlidnatějšího města světa. Tokio: zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku – vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó.

3.den: Hitačinaka, Ušiku. 

Na severovýchod do prefektury Ibaraki. Divukrásný a každou roční dobu jinak zbarvený Hitachi Seaside Park v nejatraktivnějším období, kdy kvetou hajničky (nemophila) a celý vrch je v barvě nebeské modři. Obří, 120 m bronzová Daibucu Ušiku, nejvyšší socha Japonska a 4. na světě: Vnitřek Buddhy s galeriemi tisíců sošek a vyhlídka z terasy (85 m).

4.den: Jokohama. Tokio. 

Jokohama: vyhlídka z Landmark Tower (296 m), bývalého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, přístav, pobřežní promenáda, čínská čtvrť. Účast na jednom z 6 hlavních turnajů sumo přímo v tokijském Kokugikanu, nejvýznamnější aréně sumo na světě.

5.den: Kamakura. Ostrov Enošima. 

Na jihozápad do provincie Kanagawa. Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura: slavná socha Velkého Buddhy, chrám Hasedera s legendární sochou bohyně Kannon. Přejezd pobřežní historickou „električkou“ k ostrovu bohyně Benzeiten – Enošimě: chrámy a svatyně, zahrada s 60 m majákem (vyhlídkovou věží), dračí jeskyně Iwaya, tichomořské pláže a možnost koupání pro otužilejší nebo vyhlášené pobřežní termály s jeskyněmi a možným výhledem na Fudži.

6.den: Poloostrov Miura. Ostrov Jogašima. 

Přes vojenský přístav Jokosuka na jih poloostrova Miura. Přístav Misaki, kde se zastavil čas. Nejlepší místo na pozorování a ochutnávku tuňáků v Japonsku. Bárky rybářů a ranní rybářské trhy, snad i s nezapomenutelnými aukcemi tuňáků. Početné rybí jídelny s tuňáky na každý způsob a nejen jimi. Ostrov Jogašima s majáky, vyhlídkami a mořským ptactvem. Procházky po rozeklaném jižním pobřeží v Jogašimském parku se slavnou skalní bránou Umanose.

7.den: Poloostrov Bósó. Nokogirijama. 

Výlet lodí přes průliv Uraga na opačnou stranu Tokijského zálivu na poloostrov Bósó. Lanovkou na panoramatickou vyhlídku na Tokijský záliv a dále pěšky cestou 1500 arhatů na vrchol Nokogiri (329 m). Závrať vyvolávající Pohled do pekla ze Zubu pily, největší kamenný Buddha předmoderní doby, lomy z epochy Edo.

8.den: N.P. Nikkó. 

Šinkansenem na sever do Ucunomije a dále do Japonských Alp do N.P. Nikkó. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy Iejasu. Za příznivých podmínek výjezd k jezeru Čúzendži a vodopádu Kegon (99 m) – jednomu z nejvyšších a nejkrásnějších v Japonsku.

9.den: Pohoří Takaosan. 

Výlet do hornatého západního okolí Tokia. Pěší výstup (nebo výjezd lanovkou a dále pěšky) na posvátnou chrámovou horu Takao (599 m). Lehčí turistika s vyhlídkami na Tokio a na Fudži, chrám Jakuoin, opičí park s desítkami makaků červenolících, popř. koupání v termálech pod horou.

10.-11.den: Tokio – Praha. 

Asakusa – chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa – (634 m) z r. 2012. Možnost návštěvy „elektrického města” Akihabara, popř. Robotí restaurace v Šindžuku s bláznivou blyštivou show. Alternativně individuální program dle preferencí a domluvy s průvodcem – např. monorailem na Odaibu – ostrov oddechu, zábavy a nákupů: termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem aj. Návrat domů.

Upozornění: 

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 31.3. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu..

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit (optimalizace dle aktuální situace).

Délka tras:
letadlem 20 000 km, vlaky a busy 1200 km, lodí 30 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 21-24 °C (v horách chladněji), voda 18-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Tokiu (na balkón či jiná tzv. western seats). Zpáteční lanovka na Nokogirijamu a loď přes Tokijský záliv. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (včetně jízdy vysokorychlostním expresem šinkansen), autobusy a MHD. Ubytování: tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl (9x), popř. 1-3x ryokan - japonský styl se spaním na zemi. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9800 Kč (9x). Strava: 9x snídaně (na japonský způsob).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (včetně jízdy vysokorychlostním expresem šinkansen), autobusy a MHD.
Ubytování:
tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl (9x), popř. 1-3x ryokan - japonský styl se spaním na zemi. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9800 Kč (9x).
Strava:
9x snídaně (na japonský způsob).
Poznámka:
Posloupnost dnů programu se může měnit (optimalizace dle aktuální situace).

Upozornění: Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 31.3. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.