DO SRDCE JAPONSKA NA FESTIVAL GION, DO ALP A NA SUMO

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
09.07. - 23.07. 2024
1051
93 990
Rezervovat

Popis

Zájezd do oblasti Kansai, která je geograficky, historicky i kulturně opravdovým centrem a srdcem této ostrovní země. Velkoměsta Ósaka, Kóbe a Nagoja. Dvě historické metropole Nara a Kjóto, některé z nejkrásnějších japonských hradů a zahrad, nejuctívanější svatyně šintó v Ise. Hornatý poloostrov Kii, největší japonské jezero Biwa i nejvyšší vodopád Nači. Den na ostrově Šikoku, včetně ostrůvku Megidžima, výlet do Japonských Alp i do Hirošimy. K tomu plná hrst třešniček na dortu – ukázky umění lovkyň perel, bojovníků nindža, zápasníků sumo, účast na ohňovém festivalu v Nači a na procesí alegorických vozů Jamaboko džunkó, zlatém hřebu Gionu, největšího festivalu v Kjótu.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Ósaka, Kjóto. 

Let do středního Japonska na letiště Kansai na umělém ostrově. Prohlídka Kjóta, historicky nejdelší, téměř tisícileté metropole Japonska: chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, navržený mezi sedm novodobých divů světa, východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a geiš – Gion a kulinářskou uličkou Pontočó. Možnost návštěvy večerního programu s ukázkami tradiční japonské kultury (divadlo i hudba – bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…).

3.-4.den: Nagoja. Nakasendó. 

Šinkansenem do provincie Aiči. Nagoja: hrad, unikátní muzeum vlaků s exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h. Návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku. Výlet do Japonských Alp pod třítisícovky. Procházka po historické silnici Nakasendó přes malebné starobylé vesnice, v nichž se čas zastavil před staletími. Návrat do Nagoji.

5.den: Nagoja – Ise – Macuzaka. 

Jízda podél zálivu Ise na východ poloostrova Kii do Macuzaky s údajně nejlepším hovězím v Japonsku, a tedy i na celém světě. Svatyně v Ise – „Mekka“ či „Vatikán” šintoismu, nejposvátnější místo Japonska. Perlový ostrov Mikimoto se slavnými „mořskými ženami” Ama v akci.

6.-7.den: Macuzaka – Kacuura – Ósaka. 

Přejezd na jih poloostrova Kii, největšího na Honšú, se čtyřmi památkami UNESCO. Lázně Kacuura: koupání v otevřených termálech rotemburo na pobřeží, vyhlášený rybí trh s ranními aukcemi tuňáků. Taidži: muzeum velryb (s prodejem velrybího masa) nebo případně možnost vyjížďky lodí za velrybami (bez harpun!). Kratší procházky po Kumano Kódó, tisícileté poutnické stezce pod mohutnými cedry (UNESCO) a k nejvyššímu japonskému vodopádu – impozantnímu Nači (133 m). Ohňový festival Nači-no-Hi, jeden ze tří nejobdivovanějších v celém Japonsku. Návrat do Ósaky po západním pobřeží poloostrova Kii.

8.-9.den: Ósaka, Iga Ueno, Nara. 

Druhé centrum Japonska – Ósaka: futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice aj. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Rodiště mistra haiku – básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů – Iga Ueno: muzeum Nindža jašiki s ukázkami jejich bojového umění. Nejstarší metropole Japonska Nara: chrám Tódaidži (UNESCO) – největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky šika.

10.-11.den: Kjóto a festival Gion, jezero Biwa. 

Nejoceňovanější část Gion macuri, zřejmě nejslavnějšího festivalu v Kjótu i v celém Japonsku – výpravný průvod dvoupatrových dřevěných vozů Jamaboko džunkó. Přejezd k největšímu japonskému jezeru Biwa: odpočinek na pláži, koupání v čisté a teplé vodě. Hikone: národní poklad – hrad řazený mezi 12 původních a čtyři nejkrásnější v Japonsku. Kjóto – nejvýznamnější historická metropole Japonska s množstvím památek UNESCO: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, tvořená štěrkem a patnácti, mechem pokrytými kameny. Zlatý pavilon – jeden ze symbolů Japonska. Magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari.

12.den: Himedži, Hirošima. 

Himedži: Pevnost bílé volavky – čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Superexpresem šinkansen do Hirošimy: Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce.

13.-14.den: Kóbe, Takamacu, Megidžima. 

Přístav Kóbe, postižený tragickým zemětřesením v r. 1995, ale i synonymum pro delikátní hovězí. Lanovkou na vrchol Rokkosan (931 m) s úchvatnou vyhlídkou na Kóbe a Ósaku: zahrady, vodopády Nunobiki. Přístav s originální Přístavní věží (108 m), Čínská čtvrť, starosvětská Kitanočó s domy diplomatů a evropských obchodníků z 19. stol. Návštěva muzea sake s ochutnávkou. Šinkansenem do Okajamy a dál přes zázrak moderní techniky – 13,1 km dlouhý systém mostů Seto-Ohaši na ostrov Šikoku. Přístav Takamacu s nejdelší nákupní arkádou v Japonsku. Zahrady Ricurin – jedny z nejkrásnějších v celé zemi. Lodí na ostrov Megidžima: pobyt na písečných plážích, koupání ve Vnitřním moři.

15.den: Ósaka – Praha. 

Odlet domů.

Upozornění: 

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.5. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu. Pořadí dnů a navštívených míst se může měnit podle toho, na který den se podaří lístky na sumo zajistit.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, vlaky, busy a lodí 3400 km, pěšky 8x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-34 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na ostrov Megidžima. Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Nagoji (na balkón či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (včetně vysokorychlostních expresů šinkansen), autobusy a MHD. Ubytování: 12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (Kacuura, popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 300 Kč (13x), v ryokanu nelze zaručit. Strava: 13x snídaně (na japonský způsob).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (včetně vysokorychlostních expresů šinkansen), autobusy a MHD.
Ubytování:
12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (Kacuura, popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 300 Kč (13x), v ryokanu nelze zaručit.
Strava:
13x snídaně (na japonský způsob).

Upozornění: Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.5. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu. Pořadí dnů a navštívených míst se může měnit podle toho, na který den se podaří lístky na sumo zajistit.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.