JAPONSKO – Z HOKKAIDA AŽ NA JIH KJÚŠÚ: HOKKAIDÓ, HONŠÚ A KJÚŠÚ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 25
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
06.06. - 30.06. 2024
1021
129 990
Rezervovat

Popis

Rychlovlaky po zemi historických tradic i nejmodernější současnosti, v níž je celá desetina všech aktivních sopek světa. Celou zemí od severu na jih – ostrovy Honšú, Kjúšú a Hokkaidó. Národní park Šikocu-Tója: sopky, jezera, termály, vesnice původních obyvatel – „japonských indiánů“ Ainuů. Aso – největší aktivní vulkanická kaldera na Zemi (+), Sakuradžima – nejaktivnější vulkán Japonska. Historické metropole Kjóto, Nara, Kamakura. Memento 20. století Hirošima. Neonové bulváry velkoměstských džunglí Tokia a Ósaky. Město piva a zimní olympiády – Sapporo. Nihon Sankei – tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska: Macušima, Mijadžima a Amanohašidate.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Tokio – Sendai. 

Odlet do Tokia. Přejezd vysokorychlostním šinkansenem do severní části Honšú – Tóhoku, znovu obnovené po zkáze způsobené zemětřesením a tsunami v r. 2011. Moderní Sendai – největší velkoměsto severní poloviny Honšú.

3.-4.den: Sendai – Hakodate – Tója. 

Dále až na úplný sever Honšú. Po nejnovější trati šinkansenu (od r. 2016) a do nedávna nejdelším tunelem na světě – Seikan (53 850 m) – pod mořem na Hokkaidó. „Brána ostrova“ Hakodate: lanovkou na vyhlídku nad městem považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku, ruský pravoslavný chrám, rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků a dalších laskomin.

5.-6.den: Tója – Noboribecu – Sapporo. 

Vulkanický národní park Šikocu-Tója: kalderové jezero Tója-ko, Šówa Šinzan – sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na Usuzan (704 m): vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru. Noboribecu Onsen – lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Hlavní město Hokkaidó – Sapporo: „ledový” bulvár Ódóri, vyhlídka z TV věže, exkurze v prvním mezi japonskými pivovary s ochutnávkou jeho nejlepších piv. Areál ZOH 1972: vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z můstků.

7.-9.den: Sapporo – Aomori – Nikkó. 

Zpět na Honšú. Širaoi: vesnice Ainuů, původních obyvatel Japonska – tradiční obydlí, zvyky, kulturní představení. Jeden ze tří přírodních divů Japonska – Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarně vyerodovanými ostrůvky s borovicemi a s nálety racků. N.P. Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během války ukrýván bývalý císař Akihito). Návrat do Tokia.

10.-11.den: Tokio – Kagošima. 

Přejezd šinkansenem Hikari do Ósaky a další linkou až na jih ostrova Kjúšú. „Japonská Neapol“ Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Čiran: skanzen ulice samurajů, muzeum kamikaze. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki – jediných svého druhu na světě.

12.-13.den: Kagošima – Aso-san (+) – Kumamoto. 

Lodí na (polo) ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami na vulkány. Kumamoto s mohutným pevnostním komplexem jednoho z nejkrásnějších japonských hradů (+): slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet na sopku Aso: pěší výlety uvnitř největší aktivní kaldery světa s možností výhledů do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (+). Alternativně po domluvě s průvodcem výlet do Nagasaki, na ostrovy Amakusa aj.

14.-15.den: Kumamoto – Hirošima. 

Návrat na Honšú. Hirošima: Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima: svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii, lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m) – japonský opičí „Gibraltar“: vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.

16.-18.den: Hirošima – Nara – Ósaka. 

Velkoměsto byznysu a jídla – Ósaka: mohutný hrad sjednotitele Japonska Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu aj. První hlavní město Japonska – Nara: chrám Tódaidži – největší dřevěná stavba světa, 16 m bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky, legendární šintoistická svatyně Kasuga s tisíci kamenných a bronzových luceren.

19.-21.den: Ósaka – Kjóto – *Amanohašidate – Tokio. 

Historická metropole Kjóto: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó, starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó aj. *Volitelně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ – 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate: park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu. Superexpresem Hikari pod legendární sopkou Fudžisan (3776 m) zpět do Tokia.

22.den: Kamakura, Jokohama. 

Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Přístav Jokohama: vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

23.-25.den: Tokio – Praha. 

Tokio: Most Nidžúbaši a Východní zahrady císařského paláce. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó. Asakusa – chrám Sensódži, Nebeský strom (634 m) – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa. Volitelný program – např. obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, „břicho Tokia“ – rybí trh Tojosu, Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, monorailem na Odaibu – ostrov oddechu, zábavy a nákupů: termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara aj. Pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Odlet domů.

Pozn. 

Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit (optimalizace dle aktuální situace.)

Délka tras:
letadlem 20 000 km, vlaky a busy 8400 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně) - vše pro 1022
Počasí:
vzduch 26-35 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu. Ubytování: 22x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek 22 300 Kč (23x). V ryokanech nelze zaručit. Strava: 23x snídaně (na japonský způsob).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu.
Ubytování:
22x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek 22 300 Kč (23x). V ryokanech nelze zaručit.
Strava:
23x snídaně (na japonský způsob).
Poznámka:
Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace. Posloupnost dnů programu se může měnit (optimalizace dle aktuální situace.)

Mapa

Mapa - 1021/JAPONSKO – Z HOKKAIDA AŽ NA JIH KJÚŠÚ: HOKKAIDÓ, HONŠÚ A KJÚŠÚ

Hodnocení

Jméno: Vladimír Halášek

Hodnocení zájezdu: Vážení!
Rád bych se s Vámi podělil o dojmy ze zájezdu do Japonska (Z Hokaida až na jih Kjušu).
Chtěl bych Vám jako cestovce velice poděkovat za neskutečné zážitky, které jsem mohl díky Vám prožít v této zemi.
Obrovský dík patří hlavně průvodkyni – Hance Dušákové za její neskutečnou vstřícnost a absolutně perfektní organizaci tohoto zájezdu, kde vše klapalo 100 procentně. Takoví průvodci by se měli platit zlatem. Neskutečně jsme si sedli jako parta a i to bylo velké plus. Ti, kteří byli na více poznávacích zájezdech ví o čem mluvím. Vřele tento zájezd doporučuji dalším potencionálním klientům, Nomád ho dělá skvěle i v poměru program zájezdu-cena. A opět opakuji naprosto až výjimečně skvělá průvodkyně Hanka.
Ještě jednou Vám jako cestovce velice děkuji.

Hodnocení práce CK: 95%
Hodnocení práce průvodce: Excelentní

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.