JAPONSKO – HONŠÚ, ŠIKOKU, KJÚŠÚ: Z TOKIA AŽ DO NAGASAKI, TOKIO A OKOLÍ S NÁVŠTĚVOU TURNAJE SUMO A JAPONSKÉ ALPY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 28
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
04.05. - 31.05. 2024
1016
145 989
Rezervovat

Popis

Do Japonska v době vrcholícího jara – nejvhodnější době pro jeho návštěvu, kdy vzduch je ještě průzračný, teploty příjemné a obloha většinou modrá a slunečná. Na tři ze čtyř hlavních ostrovů. Všechny historické metropole – Nara, Kjóto, Kamakura a Edo (Tokio). Čtyři z nejkrásnějších japonských hradů – Macujama, Himedži, Macumoto a Kumamoto (+). Jednička světového lázeňství – Beppu, memento atomové hrozby – Nagasaki. Největší aktivní sopka světa – Aso (+). Japonské Alpy – mohutný vodopád Kegon, olympijské Nagano, koupající se opice v termálních lázních, tradiční venkovská architektura Takajamy i poutní Nikkó. Výpravné festivaly v Kjótu, Nikkó i v Tokiu i ukázky umění nindžů. Návštěva hlavního turnaje sumo v jeho „svatostánku” Kokugikan v Tokiu.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Tokio. 

Let do Tokia: zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku – vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó.

3.-4.den: Tokio – Macujama. 

Jízda na jihozápad Honšú do Okajamy a dál přes zázrak moderní techniky – 13,1 km dlouhý systém mostů Seto-Ohaši na ostrov Šikoku. „Metropole haiku“ – Macujama: rozsáhlý hrad na kopci, termální koupel v kouzelných historických lázních Dogo.

5.den: Macujama – Beppu. 

Lodí z Šikoku na ostrov Kjúšú. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa – Beppu: Pekelná oblast – horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku.

6.den: Beppu – Aso-san (+) – Kumamoto. 

Napříč Kjúšú přes sopku Aso – pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s možností výhledů do jícnu dýmajícího kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (+).

7.-8.den: Kumamoto – Nagasaki – Ósaka. 

Kumamoto s mohutným hradním komplexem jedné z nejpůsobivějších japonských pevností (+): slavné zahrady Suizendži. Kosmopolitní Nagasaki – brána křesťanství v Japonsku i místo exploze druhé a snad i poslední válečné atomové bomby: mírový park a muzeum A-bomby, největší chrám Východu – katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy aj. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Japonsku. Šinkansenem z Fukuoky (Hakaty) tunelem pod mořem zpět na Honšú do Ósaky.

9.-10.den: Ósaka, Himedži, Horjúdži, Nara. 

Velkoměsto byznysu a jídla – Ósaka: futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, večer na neonovém bulváru Dótombori a v Americké vesnici. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži: Pevnost bílé volavky – čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Horjúdži – nejstarší chrám Japonska i nejstarší dřevěná stavba na světě. První japonská metropole – Nara: chrám Tódaidži – největší dřevěná stavba světa s Velkým Buddhou, šintoistická svatyně Kasuga, park s 1200 krotkými jelínky.

11.-12.den: Ósaka – Kjóto – Tokio. 

Kjóto: zámek Nidžó, chrám a zahrady Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu. Čtvrť divadel a gejš – Gion: volitelně večerní program s ukázkami tradiční japonské kultury (bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…). Festival Aoi – procesí císařských poslů v historických kostýmech v ulicích města. Superexpresem Hikari do Tokia.

13.den: Tokio. 

Asakusa – chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa – (634 m) z r. 2012. Možnost návštěvy „elektrického města” Akihabara, festivalu Sandža v Asakuse – největšího a nejodvázanějšího v Tokiu aj. Účast na jednom z 6 hlavních turnajů sumo přímo v jeho nejvýznamnějším areálu Kokugikan.

14.-15.den: Nikkó – Tokio. 

Dva dny v N.P. Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy Iejasu. Jezero Čúzendži, vodopád Kegon (99 m) – jeden z nejvyšších i nejkrásnějších v Japonsku. Sennin Gjorecu – dva hlavní festivaly svatyně: střelba samurajských lučištníků na běžících koních na terč a procesí v historických kostýmech a maskách.

16.-17.den: N.P. Fudži-Hakone-Izu, Kamakura, Jokohama. 

Celodenní výlet do oblasti Hakone. Jízda zubačkou a lanovkami na geotermální pole Owakudani (+) s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými. Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na nejvyšší horu a symbol Japonska – sopku Fudži (3776 m). Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó. Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera. Jokohama: vyhlídka z Landmark Tower (296 m), bývalého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, přístav, čínská čtvrť.

18.-19.den: Tokio. 

Tokio: zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku – vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó. Alternativně program dle preferencí a domluvy s průvodcem: parky a muzea v Uenu, exkluzivní obchodní třídy ve čtvrtích Ginza a Šibuja, popř. pro zájemce možnost vyhlídkové plavby po řece Sumidě, návštěvy Tojosu – největšího rybího trhu na světě, Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show aj.

20.den: Tokio – Nagoja. 

Superexpresem šinkansen pod posvátnou Fudži do Nagoji: unikátní muzeum vlaků s vystavenými exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost, včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h.

21.-22.den: Iga Ueno, Hikone, Nakasendó. 

Rodiště mistra haiku – básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů – Iga Ueno: muzeum Nindža jašiki s ukázkami jejich bojového umění. Hikone na březích největšího japonského jezera Biwa: národní poklad – hrad řazený mezi 12 původních a čtyři nejkrásnější v Japonsku, výhledy na jezero. Procházka (8 km) probouzející se jarní přírodou Japonských Alp po historické silnici Nakasendó přes malebné starobylé vesnice, v nichž se čas zastavil před staletími.

23.-24.den: Nagoja – Takajama – Macumoto. 

Horskou krajinou Japonských Alp do tradiční Takajamy: historická čtvrť Sanmači. Hida – skanzen japonské vesnice. Lázně Okuhida: lanovkami na Mt. Šinhotaka (2150 m) s krásnými výhledy na Japonské Alpy nebo koupání v termálech. Vyhlídkovou horskou silnicí kolem zasněžených třítisícovek do Macumota.

25.-26.den: Macumoto – Nagano – Tokio. 

Podmanivé Macumoto: nejstarší japonský hrad. Dějiště ZOH 1998 Nagano: poutní chrám Zenkódži, hala Big Hat, kde naši hokejisté získali zlato (vzpomínáte?). Jedinečný horský park Džigokudani jaenkóen, kde se opice koupou v termálních bazéncích pod tisíci obřích japonských cedrů. Návrat do Tokia.

27.-28.den: Tokio – Praha. 

Asakusa – chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa – (634 m) z r. 2012. Alternativně program dle preferencí a domluvy s průvodcem – např. bulvár Haradžuku s extravagantní mládeží, šintoistická svatyně císaře Meidži, monorailem na Odaibu – ostrov oddechu, zábavy a nákupů: termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem aj. Návrat domů.

Pozn. 

Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace.

Upozornění: 

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 31.3. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Délka tras:
letadlem 23 000 km, vlaky a busy 6300 km, lodí 200 km, pěšky 10x 4-8 km (volitelně) - vše pro 1016
Počasí:
vzduch 20-26 °C (v horách chladněji), voda 18-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Tokiu (na balkón či jiná tzv. western seats). Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši (N.P. Hakone-Fudži). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú. Ubytování: tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl (1016 - 24x), ryokan - japonský styl se spaním na zemi (2x, popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek 26 000 Kč (26x). Strava: 26x snídaně (na japonský způsob).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú.
Ubytování:
tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl 1016 - 24x), ryokan - japonský styl se spaním na zemi (2x, popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek 26 000 Kč (26x).
Strava:
26x snídaně (na japonský způsob).
Poznámka:
Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace.

Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Upozornění: Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 31.3. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.