JAPONSKO – HONŠÚ, ŠIKOKU, KJÚŠÚ: Z TOKIA AŽ DO NAGASAKI (S NÁVŠTĚVOU TURNAJE SUMO)

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
04.05. - 17.05. 2024
1011
87 990
Rezervovat

Popis

Do Japonska v době vrcholícího jara – nejvhodnější době pro jeho návštěvu, kdy vzduch je ještě průzračný, teploty příjemné a obloha většinou modrá a slunečná. Na tři ze čtyř hlavních ostrovů. Historické metropole – Nara, Kjóto a Edo (Tokio). Tři z nejkrásnějších japonských hradů – Macujama, Himedži a Kumamoto (+). Jednička světového lázeňství – Beppu, memento atomové hrozby – Nagasaki. Největší aktivní sopka světa – Aso (+). Výpravné festivaly v Kjótu i v Tokiu. Návštěva hlavního turnaje sumo v jeho „svatostánku” Kokugikan v Tokiu.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Tokio. 

Let do Tokia: zahrady Císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni, mrakodrapy v Šindžuku – vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), oslnivé neony Kabuki-čó.

3.-4.den: Tokio – Macujama. 

Jízda na jihozápad Honšú do Okajamy a dál přes zázrak moderní techniky – 13,1 km dlouhý systém mostů Seto-Ohaši na ostrov Šikoku. „Metropole haiku“ – Macujama: rozsáhlý hrad na kopci, termální koupel v kouzelných historických lázních Dogo.

5.den: Macujama – Beppu. 

Lodí z Šikoku na ostrov Kjúšú. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa – Beppu: Pekelná oblast – horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku.

6.den: Beppu – Aso-san (+) – Kumamoto. 

Napříč Kjúšú přes sopku Aso – pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s možností výhledů do jícnu dýmajícího kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (+).

7.-8.den: Kumamoto – Nagasaki – Ósaka. 

Kumamoto s mohutným hradním komplexem jedné z nejpůsobivějších japonských pevností (+): slavné zahrady Suizendži. Kosmopolitní Nagasaki – brána křesťanství v Japonsku i místo exploze druhé a snad i poslední válečné atomové bomby: mírový park a muzeum A-bomby, největší chrám Východu – katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy aj. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Japonsku. Šinkansenem z Fukuoky (Hakaty) tunelem pod mořem zpět na Honšú do Ósaky.

9.-10.den: Ósaka, Himedži, Horjúdži, Nara. 

Velkoměsto byznysu a jídla – Ósaka: futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, večer na neonovém bulváru Dótombori a v Americké vesnici. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži: Pevnost bílé volavky – čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Horjúdži – nejstarší chrám Japonska i nejstarší dřevěná stavba na světě. První japonská metropole – Nara: chrám Tódaidži – největší dřevěná stavba světa s Velkým Buddhou, šintoistická svatyně Kasuga, park s 1200 krotkými jelínky.

11.-12.den: Ósaka – Kjóto – Tokio. 

Kjóto: zámek Nidžó, chrám a zahrady Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu. Čtvrť divadel a gejš – Gion: volitelně večerní program s ukázkami tradiční japonské kultury (bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…). Festival Aoi – procesí císařských poslů v historických kostýmech v ulicích města. Superexpresem Hikari do Tokia.

13.-14.den: Tokio – Praha. 

Asakusa – chrám Sensódži s obřím lampiónem. Nebeský strom – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa – (634 m) z r. 2012. Možnost návštěvy „elektrického města” Akihabara, festivalu Sandža v Asakuse – největšího a nejodvázanějšího v Tokiu aj. Účast na jednom z 6 hlavních turnajů sumo přímo v jeho nejvýznamnějším areálu Kokugikan. Návrat domů.

Pozn. 

Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace.

Upozornění: 

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 31.3. Nepodaří-li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Délka tras:
letadlem 23 000 km, vlaky a busy 6300 km, lodí 200 km, pěšky 10x 4-8 km (volitelně) - vše pro 1016
Počasí:
vzduch 20-26 °C (v horách chladněji), voda 18-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Tokiu (na balkón či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú. Ubytování: tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl (12x), 1-lůžkový pokoj za příplatek: 11 100 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (na japonský způsob).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú.
Ubytování:
tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl (12x), 1-lůžkový pokoj za příplatek: 11 100 Kč (12x).
Strava:
12x snídaně (na japonský způsob).
Poznámka:
Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace. Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech

Možnost spojení tras 1011 a 1012 do zájezdu 1014 v termínu 4.5. - 23.5. 2024, cena v Kč: 111 990,- nebo tras 1012 a 1013 do zájezdu 1015 v termínu 15.5. - 31.5. 2024, cena v Kč: 104 990,- a všech tří tras 1011, 1012 a 1013 do zájezdu 1016 s kompletním programem v termínu 4.5. - 31.5. 2024, cena v Kč: 145 990,-

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.