JAPONSKO – OSTROVEM HONŠÚ ZA SAKURAMI

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
09.04. - 23.04. 2023
1001
78 990
Zájezd již proběhl

Popis

Cesta do Japonska na jaře – v období, které Japonci milují z celého roku nejvíc. V době, kdy kvetou sakury a lidé je obdivují při svátcích hanami. Kombinace přírody, historie i současnosti. Historické metropole Japonska – Nara, Kjóto, Kamakura i současné Tokio, Hirošima se stigmatem atomové bomby, přístav Jokohama, půvabný ostrov Mijadžima, nejobdivovanější japonský hrad v Himedži, zahrady v Okajamě, poutní Nikkó v Japonských Alpách („kdo neviděl Nikkó, neví, co je krásné…“), posvátný symbol země – sopka Fudži. Velkoměstské džungle Tokia a Ósaky v kontrastu s oázami klidu japonských zahrad a přírody. Ochutnávky japonských specialit… A samozřejmě sakury!

Program zájezdu

1.-3.den: Vídeň – Tokio.

Let z Vídně do Tokia: mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó. Ochutnáme na úvod šabu-šabu?

4.-6.den: Tokio – Ósaka. Himedži, Kjóto.

Šinkansenem pod Fudži (3776 m) do velkoměsta byznysu a jídla – Ósaky: futuristický SkyBuilding, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži: Pevnost bílé volavky – čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Nejvýznamnější historická metropole země – Kjóto: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon. Východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a gejš Gion: možnost návštěvy večerního programu s ukázkami tradiční japonské kultury (divadlo i hudba – bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…), kulinářská ulička Pontočó aj. Možnost večeře v suši baru s pojízdným pásem s talířky s pokrmy.

7.-8.den: Nara, Okajama – Hirošima.

První hlavní město Japonska – Nara: chrám Tódaidži – největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 jelínky šika, šintoistická svatyně Kasuga. Magická svatyně tisíců torií- FušimiInari. Přejezd na západ do Okajamy: slavná zahrada Korakuen, jedna ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Historické Kurašiki: malebná oblast kolem vodního kanálu se zachovalými sýpkami a domy – muzei. Dále na západ Honšú do Hirošimy.

9.-10.den: Mijadžima. Hirošima – Tokio.

Lodí kolem ústřicových plantáží na posvátný ostrov Mijadžimu s opicemi a krotkými jelínky: svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii, lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m): vyhlídky na Hirošimu a na Vnitřní moře s ostrůvky. Ochutnávky místních specialit – ústřic a okonomijaki. Hirošima: Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce (UNESCO) projektovaného Čechem J. Letzelem, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Šinkansenem přes Ósaku, Kjóto, Nagoju a pod Fudži (3776 m) do hlavního města Tokia.

11.den: Nikkó.

Národní park Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem nejvýznamnějšího šóguna japonské historie Tokugawy Iejasu. Možnost návštěvy bývalé luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během 2. sv. války ukrýván bývalý císař Akihito).

12.den: N.P. Fudži-Hakone-Izu.

Na západ od Tokia do lázní Hakone a dále zubačkou a lanovkami na geotermální pole Ówakudani (za příznivé vulkanické situace) s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými. Plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na majestátní Fudži s bílou čepicí. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó.

13.den: Kamakura, Jokohama.

Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera. Jokohama: vyhlídka z Landmark Tower (296 m), bývalého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

14.-15.den: Tokio – Vídeň.

Východní zahrady císařského paláce, most Nidžúbaši. Asakusa – chrám Sensódži, Nebeský strom – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa (634 m). Volitelný program – obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara, popř. Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, „břicho Tokia“ – rybí trh Tojosu, večeře u svatostánku sumo s exotickými i „kontroverzními“ delikatesami (tataráky z koně, velryby aj.). Pro zájemce za příznivých okolností možnost návštěvy robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Odlet domů.

Pozn.

Posloupnost dnů programu se může měnit dle výskytu kvetoucích sakur (hanami) na základě klimatických podmínek.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, vlaky a busy 4000 km, pěšky 4x 5-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-20 °C, mírně tepleji než u nás
Nástupní místo:
Vídeň - Schwechat
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši (N.P. Hakone-Fudži). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, trajekt na ostrov Mijadžimu. Ubytování: 12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. Strava: 12x snídaně (na japonský způsob).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, trajekt na ostrov Mijadžimu.
Ubytování:
12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 200 Kč (12x).
Strava:
12x snídaně (na japonský způsob).
Poznámka:
Posloupnost dnů programu se může měnit dle výskytu kvetoucích sakur (hanami) na základě klimatických podmínek. Opatření proti covidu: Očkované osoby nemusejí od 11. října 2022 překládat při vstupu do Japonska negativní výsledek PCR testu. Za očkované osoby jsou považováni cestující, kteří absolvovali tři a více dávek. U ostatních cestujících (kteří absolvovali dvě a méně dávek očkování) zůstává povinnost absolvovat před odletem PCR test.

Všeobecné informace

Pasy a víza: Mezi ČR a Japonskem je bezvízový styk. Proto je zapotřebí pouze Váš cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po skončení zájezdu.
Doporučujeme pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: V Japonsku je mimořádně dbáno na hygienu a čistotu, proto není třeba se obávat pro nás nebezpečných bakterií. Jelikož se však epidemie nevyhýbají žádné zemi, ve vlastním zájmu před odjezdem kontaktujte hygienické stanice nebo nemocnice, oddělení cizokrajných nemocí, a informujte se o cestě do Japonska ze zdravotního a hygienického hlediska. Pro cesty do Japonska není požadováno žádné očkování.

Ubytování: Ubytováni budete v hotelech klasického evropského stylu, ve dvoulůžkových pokojích (pro ty, kteří si tuto variantu připlatili, v jednolůžkových pokojích).
Dvoulůžkové pokoje jsou buď s oddělenými postelemi (twin) nebo spojenými dvoulůžky (double). Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. To je však pro přelidněné Japonsko typické a je to jen otázkou zvyku. Součástí pokoje je vždy sprcha, WC, klimatizace, TV, lednička, rychlovarné konvice + čaj, noční jukaty (lehká kimona), ručníky, zubní kartáčky s pastou, mýdla, šampóny, holicí strojky, pantofle, fény na vlasy…Nic z toho tak není nutné vozit s sebou. Ve většině hotelů je také k dispozici za mírný poplatek pračka a sušička.

Strava: V ceně jsou zahrnuty snídaně. Většinou půjde o jednoduché snídaně na japonský způsob (zelený čaj, polévka miso, rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari aj.). Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Ostatní strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Pokud si chcete s sebou brát některé potraviny z domova, tak spíše lehké kalorické dobroty k načerpání energie (čokoládu, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku a instantní polévky. Jejich množství ale nepřehánějte a dobře si rozmyslete, jaké to budou. Kromě zbytečné zátěže v zavazadle je dalším důvodem pro rozumné limity i omezení dovozu potravin při příletu do Japonska. Celní kontroly jsou sice spíše sporadické, ale zrovna Vaše zavazadlo může být podrobeno důkladné kontrole. Zcela zakázáno je dovážet rostlinné výrobky a problémy mohou být i s potravinami krátkodobé trvanlivosti či masnými výrobky.
Ohledně obědů či večeří: Nejčastěji asi budete využívat možnosti nákupů celých připravených jídel i s přílohami v supermarketech. U pokladen si je můžete nechat ohřát v mikrovlnkách. Výhodou je jak (obvykle) slušný výběr, tak velmi rozumné ceny v řádu cca 400-1000 jenů za kompletní sytou večeři.
Kromě toho můžete jíst v nějaké klasické restauraci čí jídelničce. Nejlevnější jsou lidové jídelny a bistra (jejich největší koncentrace bývá buď na nádražích nebo v jejich těsném okolí) a v nich nudle (rámen, soba) s různými přílohami a ochucením. Ceny tohoto typického japonského pokrmu začínají již od 300 jenů.

Doprava: Budete se pohybovat převážně vlaky, a to od lokálek přes rychlíky až po superexpresy šinkansen. V rámci měst budeme využívat také místní dopravu – autobus, tramvaj, metro. V šinkansenu je podobné uspořádání sedadel jako v letadle, nabízí se také prodej občerstvení. Nejdelší přejezdy budou okolo 4-5 hodin. Ve vlacích není příliš místa na uložení zavazadel, volte proto prosím na cestu raději menší zavazadlo.

Klimatické poměry: Podnebí Japonska je oceánické, vlhké a monzunové. Jednotlivé oblasti však mají díky značně protáhlému severojižnímu tvaru země výrazně odlišné klimatické podmínky. Čtyři roční období jsou od sebe zřetelně odlišena. Horké a vlhké léto trvá od června do srpna, přičemž jeho první měsíc je období silných dešťů (cuju).
Zimy jsou – s výjimkou ostrova Hokkaidó – spíše mírné se značnými sněhovými (sever, hory a pobřeží Japonského moře) srážkami.
Teplotně nejpříjemnější je jaro od března do května a podzim od září do listopadu. Od konce srpna a v průběhu září však zemi ohrožují poměrně četné tajfuny.

Jak se zabalit: Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více. Kromě kufru (na kolečkách! – rozhodně ne do ruky!) či velkého batohu (krosny) na záda si vezměte menší batůžek (můžete ho mít u sebe v letadle a hodí se na denní výlety). Dále pláštěnku a sportovní (lehčí!) turistickou obuv nebo tenisky, lehkou bundu nebo mikinu. Spacák není zapotřebí. V Japonsku je jiný typ zásuvek („americký“, na 110 V – viz www.zasuvky.hw.cz). Proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé videokamer, holicích strojků apod.). Navzdory faktu, že Japonsko je technologickou supervelmocí, připravte se na to, že mobilní telefony Vám budou v této zemi k ničemu (pokud nemáte vysloveně nejmodernější typy či smartphony, které umožňují komunikaci na tamní frekvenci – informace by Vám měl poskytnout Váš operátor). Mobilní telefony si v Japonsku (nejlépe hned na letišti) sice můžete zapůjčit, vzhledem k délce zájezdu by Vás to ale přišlo dráž než koupě samotného mobilu s předplacenou kartou. To je však v Japonsku pro cizince bez trvalého či přechodného pobytu zakázané. Proto se radši spolehněte na volání z pevné linky (nejlépe s předplacenou kartou) nebo na internet (skype), k dispozici ve většině hotelů.

Valutové vybavení: Počítejte s celkovou útratou včetně hlavních vstupů, jídla a drobných suvenýrů (bez větších nákupů) kolem 50 – 60 tisíc jenů, tedy asi 10 – 12 tisíc Kč. Chcete-li si přivézt hodnotnější upomínkový předmět, budete potřebovat více. Jste-li zvyklí žít skromně, můžete i ušetřit. Raději však s sebou mějte určitou finanční rezervu (třeba pro případ zdravotních komplikací). Na cestu je výhodné nakoupit již v naší bance (po předchozí objednávce) přímo japonské jeny. Ušetříte si tak shánění banky v Japonsku (které mají poměrně omezenou otvírací dobu a nenachází se obvykle v turistických centrech, kde se budeme přes den pohybovat) a dvojí směnárenské poplatky. V některých obchodech je možné platit kartou, ale zdaleka ne v takové míře, jako jsme zvyklí u nás. Možný je i výběr z bankomatu, jejich rozšíření je však překvapivě omezeno a výběr leckdy přináší komplikace (bankomaty často nepřijímají karty vydané mimo Japonsko, přestože se jedná o mezinárodní Visa nebo Mastercard).

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Zásuvky („amerického“ typu) fungují na 100 voltů (frekvence je buď 50 Hz nebo 60Hz, Japonsko používá obou frekvencí v různých částech země). Je tedy třeba si s sebou přivézt příslušný adaptér nebo jej zakoupit na letišti.

Telefon: Starší mobilní telefony evropské výroby obvykle nelze Japonsku použít – japonský systém mobilních telefonů je jiný než kdekoliv jinde na světě (i multifrekvenční moderní mobilní telefony označované někdy jako „světové“ nebo „globální“ v Japonsku nefungují). Na velkých letištích (Tokio, Osaka) je možné při příletu si na místě pronajmout (zapůjčit) místní mobilní telefon.

Internet: Internet v Japonsku funguje velmi dobře. Počítače jsou zdarma k dispozici na recepci v hotelech, a stejně tak na pokoji funguje wifi připojení.

Pošta: Pošty mají otevřeno od pondělí do pátku od 09:00 do 17:00 a v sobotu od 09:00 do 12:30 hod. Obyčejné pohledy a dopisy nemusíte nosit jenom na poštu. Můžete využít nepřehlédnutelných poštovních schránek – bytelných červených krabic s typickým symbolem, jakýmsi písmenem T s dvojitou stříškou. Známka do Evropy stojí 70 jenů a pohlednice dorazí domů asi za týden.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.